PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)

Rohové sedacie súpravy

Rohové sedačky sú skvelé predovšetkým preto, že poskytnú dostatok priestoru k sedeniu celej rodine a nemusíte ju dopĺňať kreslami. Roh naviac ponúkne dostatok priestoru každému, kto sa rád uvelebí pred televíziou a sleduje ju v ľahu či poloľahu.

Rohové sedacie súpravy patria v súčasnosti medzi tie najpopulárnejšie, ktoré nájdete na trhu. Poskytujú kombináciu nadčasového dizajnu, praktických rozmerov a veľkej plochy na sedenie alebo ležanie. Mnohým modelom nechýba ani úložný priestor, polohovateľná opierka či dokonca funkcia rozloženia. Dajú sa preto používať na desiatky rôznych spôsobov – od priestoru na pozeranie televízie alebo čítanie knihy, až po lôžko na plnohodnotný spánok.

Sedacia súprava rohová je spravidla masívnejšia a rozmernejšia. Hodí sa najmä do väčších bytov a domov, kde nebude zavadzať pri prechádzaní. V našej ponuke však nájdete aj zopár kompaktnejších prevedení vhodných do menších a stredne veľkých obývačiek.

Výhodou rohovej sedacej súpravy je hlavne to, že vďaka jej tvaru ju môžete umiestniť aj do prázdneho rohu. Efektívne tak zaplníte priestor, ktorý by inak zostal nevyužitý.

Gaučové súpravy rohové sú univerzálne a väčšine sa dá zmeniť dlhá strana z pravej na ľavú alebo naopak. Viete si ich teda upraviť presne podľa svojich predstáv a potrieb.

V rámci tvaru sa rohové sedačky delia na dva základné typy:

• Tvar L – populárny tvar, ktorý zaisťuje dostatok miesta na sedenie aj ležanie. Vhodný je do malých a stredne veľkých rodín. V prípade väčších domácností je ideálne doplniť ho taburetkou alebo kreslom.

• Tvar U – masívne a veľké sedačky výborné do stredne veľkých a veľkých domácností. Aj bez kresla a taburetky poskytujú množstvo miesta na oddych či dokonca spánok.

Rohové sedacie súpravy rozkladacie

Jednou z najvyhľadávanejších funkcií sedačiek je rozhodne rozkladanie. Mnohí na ňu nedajú dopustiť najmä kvôli tomu, že v priebehu sekundy dokáže vytvoriť jedno či dokonca dve plnohodnotné lôžka na spanie.

Dobrou správou je, že rohová sedacia súprava rozkladacia nie je žiadnou raritou. Práve naopak. Túto funkciu vám dnes poskytne väčšina modelov. Jediným rozdielom je spôsob rozkladania. Niektoré sedačky disponujú kolieskami, iným sa zas sklápa chrbtová opierka.

Rozkladacie rohové sedacie súpravy
s úložným priestorom

Druhou obľúbenou funkciou hneď po rozkladaní je úložný priestor. Ten býva zvyčajne dostatočne veľký na to, aby ste doň odložili deky, vankúše alebo menšie bytové doplnky. Riešený môže byť formou klasickej zásuvky alebo vyklopením sedacej časti.

Rohová sedačka sivá. Rohová sedačka výpredaj. Akcie na rohové sedačky. Rohové gauče

V našej ponuke nájdete viaceré rozkladacie rohové sedacie súpravy s úložným priestorom. Niektoré sú masívnejšie, iné zas kompaktnejšie. Samozrejmosťou sú aj rôzne farebné prevedenia a povrchové úpravy.

Rohové rozkladacie sedačky s úložným priestorom sú výbornou voľbou do veľkých aj malých obývačiek. Šetria miesto a vedia skryť všetko, čo nechcete, aby bolo na očiach.

Veľké a malé rohové sedacie súpravy

Rohové sedacie súpravy môžeme podľa veľkosti deliť na dva základné typy, a to:

• Veľké rohové sedacie súpravy – ideálne sú hlavne do väčších domov. Poskytujú miesto na sedenie viac ako trom ľuďom a sú skvelé aj na ležanie či dokonca spanie.

• Malé rohové sedacie súpravy – sú kompaktné a šetria priestor, takže sú vhodné aj do malých bytov. Zvyčajne majú miesto na sedenie pre dve, maximálne tri osoby. V niektorých prípadoch sa na nich dá aj spať.

Lacné rohové sedacie súpravy

Chcete pri nákupe ušetriť? V našej ponuke nájdete lacné rohové sedacie súpravy, ktoré nespravia dieru do vášho rozpočtu a zároveň krásne doplnia obývačkuspálňu či inú miestnosť. Vybrať si môžete z viacerých farieb, tvarov aj veľkostí, čo vám dáva istotu, že kúsok perfektne zapadne do akéhokoľvek interiérového štýlu.