PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)

Kredence a príborníky

Príborníky sú kľúčovým zariadením kuchyne a jedálne. Poskytujú miesto na skladovanie a organizáciu lyžíc, vidličiek, nožov a ďalšieho príboru. Na rozdiel od kúskov, ktoré sa v domácnostiach objavovali v minulosti, sú tie dnešné moderné, nadčasové a originálne. Priestor dopĺňajú a vytvárajú v ňom pravú domácu atmosféru.

Jednotlivé príborníky sa od seba v mnohom odlišujú. Majú však aj zopár spoločných čŕt. K nim sa radí najmä to, že sú rozdelené do viacerých častí na police a zásuvky. Vďaka tomu v nich dokážete skladovať všetko, čo potrebujete. A to bez rizika vytvorenia neporiadku alebo chaosu.

V našej ponuke nájdete desiatky príborníkov, ktoré sa delia do troch základných skupín:

• Príborník vo forme komody – štýlový kúsok, ktorý je nižší, vďaka čomu môžete riad alebo iné predmety odkladať aj na jeho vrchnú dosku.
• Vysoký a masívny príborník – zvyčajne má presklené dvierka, kvôli čomu na prvý pohľad pripomína veľkú vitrínu. Zo všetkých typov poskytuje najviac úložiska. Ide o dominantný nábytok, ktorý zaberá veľa miesta. Ideálny je preto len do veľkých domácností.
• Nástenný príborník – efektívne riešenie do domov a bytov, kde nie je dosť miesta. Nábytok využíva inak nevyužitý priestor vo výške. V porovnaní s predchádzajúcimi modelmi je najmenší, no malým a stredne veľkým rodinám by mal stačiť.

Komoda príborník

Komoda príborník vyzerá veľmi podobne ako klasická komoda určená na odkladanie oblečenia, kozmetiky či doplnkov. Charakteristická je tým, že je nižšia a širšia. Môže, no nemusí mať priehľadné skrinky. V rámci úložiska sa zvyčajne stretnete s kombináciou dvierok a zásuviek. Spolu s príborom v nej preto môžete skladovať aj taniere, poháre a šálky.

Vrchná doska komody príborník sa dá využívať na veľa spôsobov. Môže ísť o priestor na vystavenie osobných predmetov alebo na rýchle odloženie špinavého riadu počas stolovania.

Príborníkovej komode nechýbajú ani viaceré farebné a materiálové prevedenia. Domácnosť viete doplniť bledšími aj tmavšími kúskami. Samozrejmosťou sú aj prepracované úchytky alebo pekne dekorované dvierka či zásuvky.

Príborníky do kuchyne i jedálne

Príborník sa hodí ako do kuchyne, tak aj do jedálne. V kuchyni poslúži na skladovanie príboru, tanierov, šálok, cukrárenských potrieb a ďalšieho príslušenstva určeného na varenie a pečenie. V jedálni v ňom zas môžete skladovať aj servítky, obrusy, štóly a mnohé iné doplnky slúžiace na prestieranie stola aj samotné stolovanie.

Príborník do kuchyne býva väčší a masívnejší. Poskytne vám aspoň viac miesta na odloženie všetkých potrieb. Naopak príborník do jedálne by mal byť kompaktnejší, aby nezavadzal pri prechádzaní a odsúvaní stoličiek.

Drevené príborníky

Drevené príborníky sú krásne a nadčasové. Ich dizajn je univerzálny, vďaka čomu sa veľmi jednoducho kombinuje s inými materiálmi a farbami. V našej ponuke nájdete sýtejšie aj svetlejšie kúsky, ktoré priestor zvýraznia a dodajú mu šmrnc. Okrem toho nechýba ani lakované či matné prevedenie, čo vám dáva istotu, že si určite prídete na svoje.

Biele príborníky

Hľadáte niečo minimalistické, čisté a nadčasové? Stavte na príborník biely, ktorý rozjasní každú kuchyňu či jedáleň. Jeho veľkou výhodou je to, že sa hodí do takmer všetkých interiérových štýlov. V tých svetlých bude s ostatným zariadením krásne ladiť, pričom v tých tmavých bude predstavovať unikátny kontrastný prvok.

Moderné a masívne príborníky

Moderný príborník dokáže od základov zmeniť výzor miestnosti. Od ostatných sa odlišuje tým, že je masívny a výrazný. Okrem toho, že je funkčným pomocníkom, je tiež štýlovým doplnkom. Jeho dizajn sa mení v závislosti od toho, čo potrebujete. Z našej ponuky si viete vybrať desiatky rôznych kúskov. Siahnuť môžete po jednofarebnom modeli, ktorý zaujme hlavne menšími prepracovanými detailmi. Prípadne po starožitnom príborníku, ktorý vás v priebehu sekundy prenesie do minulosti.

Kredence

Spolu s príborníkmi môžete svoju kuchyňu doplniť aj o moderné kredence. Tie poskytujú veľa úložného priestoru vhodného na uskladnenie tanierov, šálok, pohárov, príborov a ostatného kuchynského príslušenstva.

Väčšina kredencov kombinuje viaceré typy úložiska, ktoré sa dajú využiť na rôzne spôsoby. Sú to napríklad:

• Otvorené police – ideálne sú na odloženie vecí, ktoré pravidelne používate a potrebujete ich mať neustále po ruke. To znamená koreničky, šálky, misky alebo poháre.
• Klasické skrinky – populárny typ úložiska, ktorý poslúži na uskladnenie všetkého, čo nechcete, aby bolo na očiach. Vhodný je na taniere, misy, rôzne ingrediencie (múka, cukor) alebo elektrospotrebiče.
• Zásuvky – praktický úložný priestor, do ktorého môžete vložiť príbor, kuchynské náčinie určené na varenie a ďalšie menšie príslušenstvo ako servítky, utierky, handričky a podobne.
• Skrinky s priehľadnými dvierkami – podobajú sa vitrínam a sú skvelé na vystavenie pekných šálok alebo tanierov. Sklo je buď číre, takže je cezeň všetko vidno, alebo doplnené o špeciálnu úpravu, vďaka ktorej je nepriehľadné a zaručuje tak vyššiu úroveň súkromia.

Kredence do kuchyne

Kredence do kuchyne sú nábytkom, ktorý je súčasťou našich domácností už dlhé roky. Populárny je najmä kvôli tomu, že je vysoko praktický a štýlový. Jednotlivé kúsky nájdete v našom portfóliu v mnohých veľkostiach, tvaroch, materiáloch a dizajnoch. Určite si tak prídete na svoje.

Zdá sa vám ponuka príliš široká a nie ste si istí, ktorý kredenc je ten najlepší? Zamerajte sa na niekoľko základných parametrov, ktoré vám uľahčia celý proces výberu:

• Rozmery – závisia od veľkosti vašej kuchyne. Do veľkých interiérov sa hodia masívne prevedenia, pričom pre majiteľov menších bytov a domov sú k dispozícii kompaktnejšie kuchynské kredence, ktoré efektívne šetria miesto.
• Materiál – medzi najpopulárnejšie materiály patrí v súčasnosti drevo, ktoré nájdete v širokom zastúpení aj u nás. Jeho výhodou je predovšetkým vysoká odolnosť, unikátnosť a majestátny výzor.
• Dizajn – odvíja sa od štýlu, ktorý prevláda v kuchyni. Vo všeobecnosti však platí, že ideálne je siahnuť po nadčasovom kúsku v univerzálnych farbách (napríklad biela, čierna alebo hnedá), ktorý bude vyzerať moderne aj o niekoľko rokov.
• Typ úložiska – vyberajte ho podľa toho, na čo chcete kuchynský kredenc využívať. V našej ponuke sa nachádzajú modely, ktoré spravidla kombinujú tri základné úložiská, a to police, zásuvky a skrinky.

Kredence na chalupu

Kredence sú výborným riešením, ako rýchlo a jednoducho zariadiť kuchyňu na chalupe alebo chate. Zvyčajne k nim totižto stačí pridať len komodu alebo skrinku, stôl, niekoľko stoličiek a máte plnohodnotné miesto na varenie a konzumovanie jedál.

Kredenc na chalupu by mal byť dostatočne veľký, pretože bude dominantou a hlavným kúskom celej kuchyne. Okrem toho je však kľúčový aj materiál, ktorý musí byť pevný, aby odolal externým faktorom, ako sú napríklad výkyvy teplôt alebo zvýšená vlhkosť.

Drevené kredence

Drevený kredenc je krásnym doplnkom nejednej kuchyne. Tým, že je masívny, láka pohľady aj z diaľky. Nehovoriac o tom, že do interiéru prináša pravé teplo domova. K jeho plusom sa následne radí aj to, že má viaceré farebné prevedenia a je nadčasový, takže bude vyzerať dobre aj o niekoľko rokov.

Stávkou na istotu je hnedá, ktorá vie bez problémov splynúť s celkom, no ak by ste hľadali niečo výraznejšie, poobzerajte sa po bielom kredenci.

Nahliadnite do našej ponuky a zaobstarajte si príborníky a kredence, ktoré vás potešia ako vysokou kvalitou, tak aj originálnym dizajnom a skvelou cenou.