PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)
DOPRAVA ZADARMO

DOPRAVA ZADARMO

Na všetky produkty pri nákupe nad 195,00 €

Kreslá

Prečo by ste sa mali o pohodlie s niekým deliť? V našej ponuke nájdete kreslo presne pre vás, či už ste milovníkom moderny, dobového štýlu alebo prírodných línií. Máme kreslá do obývacej izby aj do kancelárie, kreslá hojdacie aj polohovacie, skrátka na aké si spomeniete. Vyberte si niektoré z nich a doprajte viac komfortu svojmu pozadiu.

Len si predstavte ten perfektný oddych, ktorý môžete získať uvelebení v kresle s dobrou kávou a knihou, prípadne s obľúbeným filmom. Znie to skvelo, že? Tak prečo by mala táto predstava zostať len vo vašej hlave? Premeňte ju na skutočnosť. Zaobstarajte si jedno pohodlné a pekné kreslo, ktoré doplní pohovku v obývačke alebo posteľ v spálni, a užívajte si vysoký komfort.

Pri nákupe kresiel zistíte, že neexistuje len jeden typ. Práve naopak. Na trhu sa nachádza veľké množstvo rôznych modelov, ktoré sa od seba odlišujú vzhľadom, rozmermi aj spôsobom použitia. Najprv sa preto rozhodnite, na čo všetko chcete kreslo používať, a až následne sledujte ďalšie detaily.

Relaxačné kreslá

Ako už názov napovedá, relaxačné kreslá sú určené na oddych a dobitie stratenej energie. Už z diaľky vás lákajú, aby ste si do nich sadli a aspoň na pár minút si zatvorili oči. V relaxačnom kresle sa dokážete perfektne uvoľniť. Väčšina modelov je konštruovaná tak, aby ste v nich mohli nielen sedieť, ale takisto ležať. K mnohým pri kúpe dostanete aj taburetku, prípadne si ju môžete dokúpiť.

Kreslo. Čierne polohovacie kreslo. Relaxačné kreslo k TV. Kreslo na čítanie. Moderné a pohodlné kreslo

Taburetka je skvelým pomocníkom a podporuje celkový relax. Využiť ju môžete aj samostatne, ako doplnkové sedenie alebo ako odkladací priestor. Keďže je malá a skladná, v čase, keď ju nepoužívate, ju môžete zasunúť pod stôl alebo postaviť do kúta.

Relaxačné kreslá využijete spravidla na:

 • oddych a krátky spánok – niektoré sú konštruované tak, aby ste v nich doslova ležali. Iné sú polohovateľné a môžete si ich upraviť podľa potrieb. V oboch prípadoch však máte zaistený vysoký komfort.

 • čítanie knihy – v relaxačných kreslách si môžete vychutnať svoju obľúbenú knihu. Takéto čítanie je oveľa komfortnejšie ako čítanie v posteli.

Na druhej strane, tento typ kresiel nie je vhodný na sledovanie televízie alebo konverzáciu s priateľmi, pretože pri sedení alebo ležaní je hlava zaklonená.

Mnohí využívajú relaxačné kreslá aj na uzavretej terase, balkóne alebo v záhradnom domčeku. Počas teplých letných mesiacov môžete nábytok presunúť z interiéru do exteriéru a užiť si slnečné lúče a čerstvý vzduch.

Moderné kreslá

Moderné kreslá slúžia hlavne ako doplnok interiéru. Tešia zaujímavým nadčasovým vzhľadom, asymetrickými tvarmi alebo výraznou farbou. Môžu, no nemusia mať masívnejšie lakťové opierky. Niektoré disponujú aj taburetkou, iné zas nie.

Kategória moderných kresiel je široká a nájdete v nej viaceré prevedenia. Zvoliť si môžete modely s nožičkami alebo podstavcom, s vysokou alebo nízkou chrbtovou opierkou, prípadne v jednej alebo viacerých farbách. Dôležité je, aby kreslo ladilo s ostatným zariadením a do celku skvelo zapadlo.

Moderné kreslá môžete využívať vo viacerých situáciách, napríklad na:

 • sledovanie televízie
 • oddych
 • čítanie knihy
 • konverzáciu s priateľmi

Na rozdiel od relaxačných kresiel, moderné nie sú vhodné na spánok alebo ležanie.

Rozkladacie kreslá

Rozkladacie kreslá sa radia k tým najkomfortnejším, ktoré na trhu nájdete. Často slúžia ako náhrada lôžka, vďaka čomu sa v nich môžete aj dobre vyspať. Vedia sa prispôsobiť vašim potrebám a mnohé poskytujú aj zaujímavé funkcie, ako napríklad elektrické polohovanie. Samé tak za vás urobia všetku prácu.

Kreslá s možnosťou rozkladania pôsobia aj v zloženej podobe masívnejšie, ako napríklad moderné alebo relaxačné varianty. V miestnosti im preto budete musieť urobiť viac miesta. Najlepšie niekde, kde nebudú zavadzať ani po tom, ako ich rozložíte.

Rozkladacie kreslá sú skvelé na:

 • čítanie knihy
 • spánok
 • oddych
 • pozeranie televízie

Retro kreslá

Každý, kto má rád štýl inšpirovaný minulými dekádami, by sa mal poobzerať po retro kreslách, ktoré vás prenesú do časov dávno minulých. Štýlové kúsky nábytku pritiahnu pozornosť a postarajú sa o príjemné teplo domova, ktoré nesmie chýbať v žiadnom príbytku.

Retro kreslá nájdete v rôznych dizajnoch a farbách, pričom ich charakteristickou črtou sú výrazné farby a zvyčajne masívnejší celkový vzhľad. Nechýbajú výraznejšie lakťové opierky, čalúnené sedadlo, a minimalistické nohy. Ak by ste netúžili po jednofarebných prevedeniach, môžete siahnuť po geometrických tvaroch.

Retro kreslá sú výborné na:

 • posedenie s priateľmi
 • krátky oddych
 • čítanie knihy
 • pozeranie televízie

Ušiaky

Nesmrteľné ušiaky sú kúskom nábytku, ktorý prežíva v čase. Vďaka svojmu jednoduchému vzhľadu a tisíckam farebných prevedení si nájdu miesto v každej jednej domácnosti. Konštruované sú tak, aby poskytli komfort, pohodlie a dostatok miesta všetkým členom domácnosti. Charakteristické sú svojou vyššou chrbtovou opierkou, masívnejšími lakťovými opierkami a ušami po bokoch, o ktoré sa môžete pri oddychovaní oprieť.

Ušiaky sa radia do kategórie stredne veľkých kresiel. Vedia zasiahnuť do priestoru, no keďže sa nerozkladajú, môžete ich umiestniť aj do prázdneho rohu. Vedľa kresla následne postavte menší konferenčný stolík a stojacu lampu, a oáza pokoja je na svete.

Kútik na čítanie alebo relax môžete doplniť ešte mäkkým kobercom, veľkým vankúšom a regálom, kde odložíte všetky knihy a umiestnite rastliny, kvety a ďalšie dekorácie podporujúce pohodu.

Ušiak sa vám zíde vo viacerých situáciách:

 • počas čítania kníh a pozerania televízie
 • na kratší oddych
 • na vychutnanie kávy alebo konverzovanie s priateľmi

Nahliadnite do našej širokej ponuky kresiel a vyberte si jedno pre seba. A ak máte dostatok miesta, zaobstarajte si dve či rovno viac kresiel a vytvorte kútik na oddych pre všetkých členov rodiny.