PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)

Kožené pohovky

Kožené pohovky sú moderným a zároveň praktickým kúskom, ktorý perfektne dopĺňa každú obývačku. Ľahko sa kombinuje s akýmkoľvek interiérovým štýlom, farbou aj materiálom, čo vám dáva istotu, že určite zapadne aj do vášho príbytku.

Na rozdiel od masívnych rohových sedačiek alebo sedačiek do tvaru U majú pohovky spravidla tvar do písmena I. Ten je kompaktný a zmestí sa aj do menších bytov a domov. Jeho výhodou je tiež to, že nikde nezavadzia a vyzerá vždy dobre. Ak by sa vám zdalo, že poskytuje málo miesta na sedenie, doplňte ho taburetkou, leňoškou, kreslom alebo ďalšou pohovkou.

Počet miest na sedenie, rovnako ako celkový dizajn sa odvíja od zvoleného modelu. Na väčšinu kožených sedačiek však bez problémov usadíte dve až tri osoby.

K plusom kožených pohoviek sa následne radí aj materiál, z ktorého sú vyrobené. Koža je pevná a príjemná na dotyk. Dobre sa na nej sedí a vydrží dlhé roky. Okrem toho sa veľmi ľahko farbí, takže ju nájdete v krásnych a sýtych farbách. Z našej ponuky si vyberiete klasiku vo forme čiernej, bielej a béžovej, prípadne sú k dispozícii výraznejšie a menej tradičné prevedenia v odtieňoch ako je červená, modrá alebo zelená.

Kožené rozkladacie pohovky

Kožená rozkladacia pohovka je funkčným pomocníkom, ktorý sa zíde v každej jednej domácnosti. Poskytuje totižto jedno alebo dve lôžka na spanie vhodné napríklad pre neočakávanú návštevu.

Kožené rozkladacie pohovky majú viacero systémov rozkladania. Vo všeobecnosti však platí, že všetky fungujú veľmi jednoducho a lôžko budete mať hotové v priebehu niekoľkých minút.

Najrozšírenejším a najobľúbenejším spôsobom rozťahovania, ktorý sa objavuje pri pohovkách do tvaru I, je tzv. “klik-klak”. Vďaka nemu sedačku rozložíte dvoma rýchlymi pohybmi. Stačí len, aby ste zodvihli sedadlo a opierku mierne pritlačili, pokým nebudete počuť kliknutie. Následne ju len položte do vodorovnej polohy a máte hotovo.

Druhým populárnym spôsobom je vozík, pomocou ktorého lôžko len vysuniete spod sedadla, a tretím tzv. klzák. Pri ňom sedaciu časť posuniete dopredu a opierku sklopíte do vodorovnej polohy.

Rozkladanie je síce vysoko praktickou a dôležitou funkciou, no nie je jedinou. Kožené pohovky rozkladacie disponujú aj rôznymi ďalšími vlastnosťami, ako sú napríklad:

• Polohovanie opierok – môže ísť o polohovanie lakťových alebo hlavových opierok čím získate tú najvyššiu úroveň komfortu.
• Úložný priestor – býva riešený vo forme zásuvky alebo výklopu. Zásuvka je ideálna v prípade, že sa v blízkosti nenachádza nič, čo by ju mohlo pri otváraní blokovať. Výklop zas šetrí miesto a dá sa použiť aj v užších priestoroch.
• Polohovanie – môžete si vďaka nemu vysunúť opierky nôh a celkovo upraviť sedenie tak, aby ste si dokonale oddýchli. Bežné sedačky disponujú manuálnym polohovaním, tie drahšie a luxusnejšie ho majú automatické.

Kožené dvojsedačky a trojsedačky

Podľa veľkosti delíme kožené sedačky v našej ponuke do dvoch základných skupín:

• Kožená dvojsedačka – kompaktný model, ktorý umiestnite aj do tej najmenšej obývačky. Poskytuje miesto na sedenie pre dvoch ľudí a môže mať aj funkciu rozloženia. Lôžko je menšie, takže je určené len jednej osobe na občasné prespanie. Kožené dvojsedačky sa spravidla dopĺňajú taburetkou, kreslom alebo ďalšou pohovkou.
• Kožená trojsedačka – väčší a masívnejší kúsok, na ktorý sa usadia traja ľudia. Ide o bežnú sedačku vhodnú pre malé aj veľké rodiny. Niektoré majú rôzne doplnkové funkcie, ako napríklad rozťahovanie, polohovanie alebo úložný priestor. V prípade rozkladania poskytuje sedačka pohodlné lôžko pre dve dospelé osoby.

Prezrite si našu širokú ponuku kožených pohoviek a vyberte si štýlový kúsok, ktorý podčiarkne vašu domácnosť a prinesie do nej pravé teplo domova. Možností je viac ako dosť.