PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)

Detský nábytok

Detský nábytok je kľúčovým zariadením každej detskej izby. Poskytuje miesto na odloženie oblečenia, hračiek, kníh, zošitov a ďalších učebných pomôcok. Zároveň priestor efektívne vypĺňa a zabraňuje tomu, aby vyzeral prázdne a stroho.

Nábytok do detskej izby musí spĺňať niekoľko základných parametrov:

• Bezpečnosť – každý jeden kúsok musí byť pevný a odolný, aby dieťa nezranil a neohrozil. Ideálne je vyberať nábytok z dreva alebo kovu, prípadne z ich kombinácie. Výhodou týchto materiálov je to, že im nerobia problémy takmer žiadne externé faktory. Nehovoriac o tom, že si svoje charakteristické vlastnosti zachovajú aj po dlhých rokoch pravidelného používania.
• Moderný dizajn – tí najmenší si zamilujú nábytok v hravých farbách a so zaujímavými potlačami alebo vzormi. Naopak, tým starším sa budú páčiť skôr neutrálne odtiene, ktoré s nimi budú môcť rásť a budú sa vedieť prispôsobiť rôznym štýlom.
• Praktickosť – dieťa sa bude v izbe nielen hrať a oddychovať, ale aj učiť. Zariadenie preto musí poskytnúť dostatok úložného priestoru. Pri nákupe sa teda zamerajte na nábytok, ktorý kombinuje viacero typov úložísk, to znamená skrinky, police aj tyče na zavesenie oblečenia.

Detský nábytok nájdete na trhu samostatne alebo ako zostavy. Druhá alternatíva je vhodná vtedy, keď chcete ušetriť čas. Jedným nákupom totižto vybavíte takmer celú miestnosť. Nehovoriac o tom, že všetky kúsky, ktoré sú súčasťou zostavy, na seba krásne nadväzujú. Nikdy sa tak nestane, že by izba pôsobila chaoticky alebo nepríjemne a dieťa sa v nej necítilo dobre.

Detský nábytok. Nábytok do detskej izby. Nábytok do detskej izby pre dievčatá a chlapcov. Lacný detský nabytok

Nábytok do detskej izby pre dievčatá

Detská izba pre dievčatá je charakteristická svetlejšími farbami vo forme ružovej, žltej, bledofialovej či béžovej. Zariadenie, ktoré do nej zvolíte, by s týmito odtieňmi malo ladiť, aby do priestoru vedelo bez akýchkoľvek problémov zapadnúť.

Menším dievčatám sa nebojte zaobstarať nábytok s peknými kvetinovými potlačami alebo geometrickými vzormi. Neskôr, keď bude dieťa väčšie, vymeníte ho za kúsky v neutrálnejších farbách, ktoré s ním budú rásť až do dospelosti.

Detský nábytok pre dievčatá následne nezabudnite doplniť nadčasovými dekoráciami. Ich úlohu spočiatku prevezmú plyšové zvieratká a ďalšie hračky. Tie neskôr vystriedajú rôzne pekné detaily vo forme sviečok, fotorámčekov alebo rastlín.

Nábytok do detskej izby pre chlapcov

Pri nákupe nábytku do detskej izby pre chlapcov sa môžete držať podobných pravidiel ako v prípade izby pre dievčatá. To znamená, že nábytok pre tých najmenších by mal byť hravý a zaujímavý. Plus, mal by taktiež ladiť s farbou stien, ktoré zvyčajne bývajú odeté do modrej, sivej alebo zelenej.

Pre staršieho dospievajúceho chlapca zaobstarajte skrinky, regály, komodyvitríny v jednoduchšom prevedení. To na prvý pohľad môže vyzerať stroho a nevýrazne, no keď si k nemu vaša ratolesť zvolí správne doplnky, izba sa v jednej sekunde zmení na štýlový priestor.

Rovnako ako dievčenský nábytok, tak aj detský nábytok pre chlapcov môžete nakupovať samostatne alebo ako súčasť zostavy. Výber je čisto na vás. Následne okrem dizajnu dbajte aj na bezpečnosť a životnosť. Ak nechcete jednotlivé kúsky meniť každých pár rokov, spravíte dobre, keď zainvestujete do kvalitných materiálov.

Lacný detský nábytok

Lacný detský nábytok nemusí byť hneď nekvalitný. Práve naopak. V našej ponuke nájdete výrobky za skvelé ceny, ktoré sa pýšia praktickosťou, vysokou odolnosťou a nadčasovým dizajnom. Nechýbajú ani rôzne farebné prevedenia či materiály, vďaka čomu zariadenie veľmi jednoducho skombinujete s inými prvkami v interiéri.

Prezrite si náš e-shop a potešte svoje ratolesti nábytkom, ktorý si zamilujú a s radosťou ho budú používať každý jeden deň.