PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)

Šatníkové skrine

Využite neobmedzených možností šatníkových skríň a urobte si poriadok vo svojej garderóbe. Šatníkové skrine s posuvnými aj klasickými dverami pre vás máme v mnohých prevedeniach, takže tú zodpovedajúcu vašim potrebám si medzi nimi vyberiete aj vy. Schováte do nej čo potrebujete, a ešte vám zostane miesto napríklad na uskladnenie sezónnych športových potrieb.

Skrine sú základným príslušenstvom, ktoré nesmie chýbať v žiadnej domácnosti. Poskytujú potrebný priestor na odloženie všetkých, menších i väčších vecí. Veľké a masívne šatníkové modely sú ako stvorené do spální, kde spravidla slúžia na odloženie odevov a doplnkov. Menšie, ktoré vedia vyplniť aj prázdny roh, si zas nájdu miesto v detských izbách. Deti ich využijú nielen na odloženie oblečenia, ale takisto na uskladnenie hier a hračiek. Možností je nespočetne veľa. Výber by ste preto mali prispôsobiť svojim potrebám a tomu, kde nábytok umiestnite.

Skrine do spálne

V spálni sa zvyčajne nachádza len niekoľko základných kusov nábytku, ku ktorým sa okrem postele radia tiež veľké šatníkové skrine. Aj napriek svojej masívnosti pôsobí nábytok pomerne kompaktne. Dokáže splynúť s prostredím a nezasahovať príliš do priestoru. Mnohé prevedenia disponujú aj zrkadlom, ktoré otvára priestor a pridáva mu zopár centimetrov navyše.

Šatníkové skrine. Šatníkové skrine s policami. Veľké šatníkové skrine. Šatníkové skrine s posuvnými dverami

Skrine do spálne nájdete v rôznych prevedeniach, pričom váš nákup by mal ovplyvniť nielen dizajn, ale takisto praktické funkcie a používanie nábytku. Aké parametre je dôležité sledovať?

Riešenie úložného priestoru

Skrine disponujú viacerými typmi úložného priestoru, a to:

  • policami – výborné na odloženie odevov, kníh alebo doplnkov. Ak chcete na polici udržať poriadok, zaobstarajte si praktické organizéry. Pri nákupe skrine s policami si všímajte, ako ďaleko sú od seba. Príliš úzke police vás môžu obmedzovať pri ukladaní vecí.

  • zásuvkami – zásuvky sú niekedy ešte praktickejšie, ako police, pretože ich môžete vysúvať a vidieť celý ich obsah. Aj v tomto prípade ale platí, že ak v nich chcete udržať poriadok, kúpte si praktický organizér.

  • tyčou na zavesenie – skvelé riešenie na šaty, obleky, košele, blúzky a ďalšie typy odevov, ktoré sa nedajú alebo ich nemôžete poskladať, pretože by sa ľahko pokrčili.

Každá z možností má svoje výhody aj nevýhody. Práve preto je najlepším riešením šatníková skriňa s kombináciou viacerých úložísk.

Spôsob otvárania

Šatníkové skrine disponujú jedným z dvoch základných spôsobov otvárania:

  • klasické dvierkabežné dvierka, ktoré sa otvárajú smerom von, sú starou dobrou klasikou. Ich nevýhodou je to, že zasahujú do priestoru. V malých miestnostiach môžete mať problém s ich úplným otváraním.

  • posuvné dvere – výborné riešenie pre menšie priestory alebo všade tam, kde chcete ušetriť miesto. Posuvné dvere vyzerajú takisto zaujímavo a, rovnako ako klasické, môžu byť doplnené o zrkadlo.

Rozmery a prevedenie

Pri nákupe šatníkovej skrine nezabudnite sledovať samotné rozmery. Tie by sa mali odvíjať od veľkosti miestnosti a od jej zariadenia. Takisto premýšľajte, na čo nábytok využijete. Ak už vlastníte nejakú komodu, možno je dobré popremýšľať nad menšou šatníkovou skriňou a naopak. Keď úložný priestor nemáte, siahnite po jednom z najväčších prevedení.

Dizajn väčšiny šatníkových skríň je jednoduchý a minimalistický, vďaka čomu sa hodí do takmer každej domácnosti. Niektoré modely disponujú aj zaujímavými detailmi, ako sú nožičky alebo masívne kľučky.

Skrine do detskej izby

Aj tie najmenšie deti majú zopár vecí, ktoré musíte niekam uložiť. Spolu s vekom sa ich nároky následne zvyšujú. Školáci potrebujú okrem miesta na hračky aj priestor na odevy, učebnice, knihy a zošity. Starší tínedžeri majú aj nejaké záľuby, ktoré si takisto môžu vyžadovať určitý priestor.

Najlepším riešením sú šatníkové skrine, do ktorých bez problémov uložíte všetko, čo dieťa potrebuje. Zaobstarať mu môžete menšie prevedenie klasického šatníkového modelu, ktorý sa zmestí aj do menších izieb. Ak však máte v interiéri dostatok priestoru, pokojne siahnite po veľkej skrini. Čím viac úložného priestoru dieťa dostane, tým lepšie. Efektívne tým zabráni neporiadku a chaosu.

Pri nákupe skríň do detských izieb sa zamerajte na podobné parametre ako v prípade skríň do spálne. Kľúčové sú hlavne:

  • typ úložného priestoru – deťom sa budú hodiť najmä police a zásuvky, kde uložia všetky svoje potreby.

  • dizajn – najlepšie je siahnuť po univerzálnom dizajne, ktorý sa do detskej izby bude hodiť aj vtedy, keď dieťa vyrastie a zmení štýl. Vyhnite sa nákupu skríň s rôznymi detskými prvkami. Budete ich musieť po krátkom čase vymeniť, čo je zbytočná investícia navyše.

  • bezpečnosť – samostatnou kategóriou pri výbere skríň pre deti je bezpečnosť. Platí, že nábytok nesmie dieťa ohroziť. Musí byť pevný a odolať aj situáciám, keď sa naň dieťa zavesí alebo oň náhodou zavadí.

Skrine do predsiene / chodby

Predsieň alebo chodba sú spravidla najmenšími miestnosťami v príbytku. Musíte ich preto zariaďovať tak, aby nábytok nezasahoval do priestoru a nebránil vám v prechádzaní. Vo väčšine predsiení sa nachádza lavička alebo iné sedenie, ktoré môžete využiť pri obúvaní. Následne by nemal chýbať vešiak a úložný priestor. Aj v tomto prípade je skvelou voľbou šatníková skriňa, do ktorej vložíte celoročné aj sezónne odevy.

Ak by v chodbe nebol na vysokú skriňu priestor, využite rohový šatník, ktorý vyplní prázdny roh. Prípadne siahnite po nižších a širších komodách s množstvom úložiska. Ich vrchnú časť môžete premeniť na odkladací priestor, kde bude tanier alebo nádoba s kľúčmi, dáždnik, klobúk alebo len váza s čerstvými kvetmi.

Šatníkové skrine dokážu pomôcť pri triedení a organizácii vecí. Vďaka skvelému rozdeleniu úložného priestoru využívajú všetko voľné miesto na maximum a zaisťujú vám poriadok v oblečení alebo iných veciach. Prezrite si našu širokú ponuku a zvoľte aspoň jeden kúsok do svojho domova.