PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)

PC stoly, Písacie stoly

Nikde sa vám nebude pracovať ani študovať lepšie ako za poriadnym písacím stolom. Dbajte na dostatočne veľkú pracovnú plochu, zamyslite sa nad tým, či na PC stole využijete nadstavec na monitor a výsuv na klávesnicu a nezabúdajte na úložné priestory. Písací stôl bez šuplíkov a priehradok nikdy nie je úplný.

PC a písacie stoly sú dnes navrhnuté tak, aby vám poskytli kombináciu štýlu, funkcionality a efektívnosti. Vo väčšine prípadov sú dostatočne veľké nielen na počítač, ale aj na rôzne ďalšie predmety, ako sú napríklad dokumenty, písacie potreby, knihy či ďalšia elektronika vo forme tlačiarne, skenera a podobne.

Aj napriek tomu, že PC a písacie stoly vyzerajú na prvý pohľad takmer na nerozoznanie, majú medzi sebou zopár rozdielov, o ktorých by ste mali pred ich kúpou vedieť:

• Písací stôl – určený je hlavne na písanie dokumentov, čítanie, kreslenie či na akúkoľvek inú prácu, na ktorú potrebujete pevný podklad. Ideálny je nielen do kancelárií, ale aj do detských izieb. Niektoré modely sú minimalistické a disponujú len pracovnou doskou. Iné majú aj úložný priestor. Netreba však zabúdať na to, že písacie stoly spravidla nie sú vhodné na klasický počítač s monitorom, PC skrinkou, klávesnicou a ďalším príslušenstvom. Nemajú naň totižto prispôsobené úložisko. Na druhej strane, ak máte len notebook, budú vám stačiť.
• Počítačový stôl – označuje sa aj ako PC stôl alebo stôl na počítač. K jeho charakteristickým vlastnostiam sa radí skutočnosť, že poskytuje takmer všetko, čo písací stôl. To znamená dostatočne veľké miesto na prácu a úložný priestor. Následne mu však nechýba ani miesto na PC skrinku, monitor, klávesnicu, myš a ďalšiu elektroniku. Práve preto môže byť o niečo masívnejší a rozmernejší.

Rohové PC a písacie stoly

Rohový počítačový stôl je výbornou voľbou, ak chcete ušetriť miesto. Zariadenie vypĺňa inak prázdny roh pracovne, kancelárie či detskej izby a nezasahuje do priestoru. Popritom však zaisťuje veľa miesta na prácu a odloženie všetkých dokumentov a iných predmetov.

Písacie stoly pre deti

Máte doma školáka alebo študenta? V tom prípade nezabúdajte na písacie stoly pre deti a dospievajúcich, ktoré perfektne zapadnú do ich izieb. Dizajn stola je zvyčajne minimalistický, aby zariadenie s vašimi ratolesťami mohlo rásť a vedelo im dobre slúžiť aj keď budú staršie.

Pri výbere detských písacích stolov dbajte najmä na to, aby mali dostatok úložného priestoru. Deti ho budú potrebovať na zošity, učebnice, knihy a ďalšie veci do školy.

Písacie stoly s regálmi alebo šuflíkmi

Podľa typu úložiska sa stoly delia na dva typy:

• Písacie stoly so šuflíkmi – klasika, ktorá nikdy neomrzí. Zásuvky sú praktické, pretože úložisko delia na niekoľko častí, pričom ich výhodou je tiež to, že sú nepriehľadné. To znamená, že v nich nemusíte neustále udržiavať poriadok. Mínusom je len skutočnosť, že sa vám do nich nezmestia väčšie a masívnejšie predmety.

• Písacie stoly s regálom – unikátny kúsok lákajúci pohľady. Priestor opticky otvára a podporuje jeho vzdušnosť. Regál využijete na odloženie kníh, šanónov aj iných väčších predmetov. Nevýhodou tohto riešenia je len to, že na policiach musíte udržiavať poriadok. Inak by v priestore mohol vzniknúť chaos.

Písacie stoly, PC počítacové stoly. PC stolýky. Rohové stoly na počítač. Stoly k pc. Písacie stoly s úložným priestorom

Farby a materiál PC a písacích stolov

PC a písacie stoly môžu byť vyrobené z rôznych materiálov. Veľmi obľúbené je v súčasnosti masívne drevo prinášajúce do interiéru pravé teplo domova. V pracovni preto krásne vynikne napríklad PC stolík dub sonoma. Ak by ste však hľadali niečo kompaktnejšie, porozmýšľajte nad drevotrieskou alebo kovom.

Z farieb prevládajú hlavne písacie stoly biele a hnedé, ktoré sa jednoducho ladia s celkom. Následne však vedia zaujať aj kombinácie viacerých farieb, napríklad bielej a čiernej, ktoré lákajú pohľady aj z diaľky.

Lacné písacie a PC stoly

Pri nákupe zariadenia do pracovne, kancelárie alebo detskej izby môžete skvelo ušetriť. Stačí si len prezrieť našu ponuku, v ktorej objavíte lacné písacie stoly za tie najlepšie ceny. Okrem toho vás však potešia aj mnohými ďalšími výhodami vrátanej vysokej kvality a štýlového dizajnu.

Nemusíte byť zrovna spisovateľ ,aby ste ocenili poriadny písací stôl. Vyberte si ten svoj.