PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)
DOPRAVA ZADARMO

DOPRAVA ZADARMO

Na všetky produkty pri nákupe nad 195,00 €

Nočné stolíky

Nočný stolík spríjemní večerné čítanie ako málo čo. Kam by ste inak odkladali rozčítanú knihu, postavili lampičku alebo hrnček s čajom či pohárik vína?

Nočné stolíky sú nenahraditeľnou súčasťou spálne, hosťovskej či detskej izby. Okrem toho, že majú množstvo praktických funkcií, slúžia ako prvok na skrášlenie interiéru. Efektívne dopĺňajú posteľ a vedia z nej spraviť dominantný kúsok, ktorý si všimne každý hneď po tom, ako vojde do miestnosti.

Štýlový a kvalitný nočný stolík dokáže podporiť pokojnú a pohodovú atmosféru. Jednoduchšie modely splynú s celkom a zbytočne na seba neupozorňujú. Naopak originálnejšie kúsky budú s ďalším zariadením príjemne kontrastovať, čím zaistia, že v miestnosti nebude neosobná a chladná atmosféra.

Výber nočných stolíkov do spálne či inej miestnosti nepodceňujte. Veľkosť aj výšku prispôsobte posteli a zistite, či vrchná doska nekončí nad matracom. Ak áno, siahnite po inom modeli, aby ste znížili riziko úrazu.

Okrem toho nezabúdajte ani na priestorové možnosti. Do veľkých spální sa budú hodiť masívne nočné stolíky. Do tých menších musíte zvoliť minimalistické prevedenia šetriace miesto.

Vysoké, zrkadlové i úzke nočné stolíky

Nočné stolíky sú zariadením, ktoré môžeme deliť do viacerých kategórií podľa rôznych parametrov. Na základe rozmerov hovoríme o:

• Vysokých nočných stolíkoch – vhodné sú k masívnym a vysokým posteliam, ako sú napríklad boxspring.
• Nízkych nočných stolíkoch – hodia sa ku klasickým posteliam, ktoré sa bežne nachádzajú v spálni či detskej izbe.
• Širokých nočných stolíkoch – poskytujú veľa priestoru na skladovanie rôznych predmetov. Svoje miesto si nájdu hlavne vo veľkých domoch a bytoch.
• Úzkych nočných stolíkoch – úložného priestoru majú síce menej, no na odloženie pohára s vodou, knihy a mobilu by mal stačiť. Ich výhodou sú kompaktné rozmery, ktoré šetria miesto.

Podľa dizajnu zas rozoznávame:

• Jednoduché nočné stolíky – minimalistický dizajn zaisťuje, že sa ľahko kombinujú s akýmkoľvek zariadením.
• Netradičné nočné stolíky – majú veľmi zaujímavý výzor lákajúci pohľady. V interiéri pôsobia dominantne.
• Závesné nočné stolíky – tým, že nie sú priamo na zemi, podporujú vzdušnosť priestoru. Ideálne sú tak aj do malých interiérov.
• Zrkadlové nočné stolíky – majú unikátny dizajn, ktorý miestnosť opticky zväčšuje. Zvoliť si môžete stolíky s menším zrkadlovým detailom, prípadne celozrkadlové modely.
• Okrúhle nočné stolíky – potešia kompaktnými rozmermi, vďaka ktorým sú vhodné aj do malých spální.

Moderné a luxusné nočné stolíky

Luxusné nočné stolíky predstavujú vrchol elegancie a originality. Ide o exkluzívny kúsok nábytku, ktorý priestor ozdobí a oživí. Mnohé z nich sú vyrobené z drahých a pevných materiálov, ako je napríklad drevo alebo kameň. Vďaka tomu majú dlhú životnosť a vysokú odolnosť voči nepriaznivým podmienkam.

Nočné stolíky. Najlacnejšie nočné stolíky. Drevené nočné stolíky do spálne. Luxusné a moderné nočné stolíky

V našej ponuke nájdete moderné nočné stolíky v rôznych farbách a dizajnoch. Niektoré sú masívnejšie, iné zas kompaktnejšie. Zopár z nich disponuje aj prepracovanými úchytkami a nožičkami, ktoré ich perfektne dopĺňajú.

Materiál nočných stolíkov

Nočné stolíky sa vyrábajú z viacerých materiálov. Najpopulárnejším je rozhodne pevné a masívne drevo. Nočné stolíky dub sonoma, jelša, čerešňa či orech sa budú krásne vynímať pri každej posteli.

Následne si môžete zaobstarať aj prevedenia z imitácie dreva. Tá je lacnejšia a kompaktnejšia. Zmestí sa aj do stiesnenej spálne.

Z ďalších materiálov je na výslní kameň, sklo či dokonca čalúnenie, ktoré so sebou prinesie pravé teplo domova.

Farby nočných stolíkov

Ak chcete, aby bola spálňa moderná a usporiadaná, stolík musí s celkom farebne ladiť. Stávkou na istotu sú biele nočné stolíky, ktoré si budú rozumieť s akýmkoľvek odtieňom a interiérovým štýlom. Krásne však vyzerajú aj čierne, hnedé alebo sivé nočné stolíky s matným či lesklým finišom.

Zdajú sa vám spomenuté farby príliš mdlé? Netreba sa ničoho báť. V našej ponuke objavíte stolíky v sýtych odtieňoch či vo viacerých farebných kombináciách, od ktorých neodtrhnete zrak.