PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)
DOPRAVA ZADARMO

DOPRAVA ZADARMO

Na všetky produkty pri nákupe nad 195,00 €

Matrace a rošty

Vstávajte ráno bez nepríjemných bolestí v chrbte a kĺboch. Kúpte si u nás kvalitný matrac a rošt do postele a povýšte svoj spánok na ozajstnú relaxáciu. Chcete radšej matrac pružinový alebo z modernej peny? Rošt klasický, polohovací alebo výklopný? Vyberte si ho presne na mieru vašej postave a zaspávajte na vlnách absolútnej pohody.

Matrace a rošty
Málo čo je pri výbere nábytku a vybavenia domácnosti tak diskutovanou témou ako matrac a rošty. Dôvod je veľmi jednoduchý: málo čo toľko ovplyvní kvalitu spánku a málo čo je tak dôležité ako kvalitný spánok. Nám na vašom dobrom spánku samozrejme veľmi záleží a tak pre vás vyberáme len to najlepšie.

Matrac
Pri výbere matraca je dôležité zohľadniť, kto a ako často na ňom bude spať. Ak zháňate matrac, ktorý umiestnite do izby pre hostí a na ktorom sa bude spať len príležitostne, nemusíte si s výberom toľko lámať hlavu a kúpiť lacnejší model, občasné prespanie nenarobí toľko škody. Ak však vyberáte matrac, na ktorom sa bude spať denne, výber rozhodne nepodceňujte. Matrac sa preto nebojte skúšať. Ako sa vám na ňom leží nespoznáte inak, než že keď si naň ľahnete.

Pri výbere matraca sa pýtajte na tuhosť a dĺžku (zvlášť ak patríte k vyššej časti populácie), jej priedušnosť, termoregulačné vlastnosti a materiál, z ktorého je matrac vyrobený.

Matrace sa dnes delia do dvoch hlavných veľkých kategórií, na matrace pružinové a penové. Oba materiály sú dnes v kurze a rozhodne už neznamenajú to, čo pred rokmi. Ich výrobcovia využívajú moderné technológie a robia všetko pre to, aby sa na nich spalo ako v bavlnke.

Ak máte problémy s chrbtom, môžete rovno siahnuť po zdravotnom matraci. Neznamená to, že spánok na nej vylieči vaše zdravotné problémy, ale rozhodne ich nebude zhoršovať. "Zdravotný" je v tomto prípade v podstate synonymom slova kvalitný: má dostatočnú tuhosť, nosnosť a výšku, je vyrobený z kvalitného materiálu a zodpovedá vašej fyziológii.

Rošty
Spánok neovplyvňuje len matrac, ale aj rošt, na ktorom leží. Starostlivo preto premyslite, či sa váš rošt bude dať polohovať (polohovacie rošty sú vhodnejšie pre ľudí so zdravotnými problémami) zohľadňujte počet lamiel aj ich tuhosť.

Ak potrebujete poradiť, obráťte sa na nás, radi vám pomôžeme.