PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)

Komody s posuvnými dverami

Potrebujete do malého priestoru praktickú komodu? Tak to ste tu správne. V našej ponuke je pre vás pripravený široký výber komôd rôznych dizajnov a prevedení. 

Jedno však majú tieto kúsky spoločné, a to že každý z nich vám ponúkne praktický systém posuvných dverí. Komody s posuvnými dverami iste oceníte v každom menšom priestore, kde si nemôžete dovoliť klasické komody s dvierkmai.

Medzi základné typy komôd sa radia modely s posuvnými dverami, ktoré sú v posledných rokoch čoraz obľúbenejšie. Spolu s mnohými praktickými funkciami prinášajú do interiéru poriadok, čistotu a príjemnú atmosféru.
Hlavnou výhodou komôd s posuvnými dverami je to, že šetria miesto. Ich dvierka totižto nezasahujú do priestoru, takže sú ideálne aj do menších interiérov. Dokonca, umiestniť ich vďaka tomu môžete aj na menej tradičné miesta, kde by ste inak nábytok položiť nemohli, ako napríklad hneď za dvere alebo do úzkej chodby.
Komody so zasúvacími dverami majú viacero charakteristických vlastností. K nim sa radí napríklad to, že väčšina modelov disponuje minimalistickým a jednoduchým dizajnom. Tým, že sa dvierka posúvajú zľava doprava, prípadne naopak, nepotrebujú výrazné a masívne úchytky. Na otváranie majú zvyčajne menší a takmer neviditeľný otvor nachádzajúci sa po stranách dvierok.
Úložný priestor býva v komode riešený formou niekoľkých políc. Tie sú veľmi univerzálne a umožňujú vám v nábytku skladovať všetko, čo potrebujete – od oblečenia a doplnkov až po knihy, sezónne dekorácie a suveníry.
Väčšina komôd poteší kompaktnými rozmermi. Ich výška spravidla nepresahuje 100 cm, čo znamená, že ich vrchnú poličku môžete využiť na vystavenie kvetov, zarámovaných fotografií alebo iných pekných doplnkov.

Typy komôd s posuvnými dverami

Komody s posuvnými dverami sa podľa rozmerov delia na dva základné typy:

Nižšie a širšie komody – obľúbená klasika, ktorá nikdy nesklame. Komody sú štýlové a majú široké využitie. Zídu sa vám v obývačke, spálni, kuchyni aj jedálni. Na odkladanie vecí môžete okrem vnútorného úložiska využiť taktiež vrchnú dosku.
Vyššie a užšie komody – šetria priestor, takže sú ideálne aj do malých miestností. Majú elegantný tvar a zaujímavý dizajn. Tým, že sú vyššie, lákajú na seba pozornosť a pôsobia dominantne. Najkrajšie vyniknú v miestnostiach, kde sa už nachádza nejaký vyšší nábytok, prípadne tam, kde je potrebné vyplniť prázdny kút.

Farebné prevedenia komôd

V našej ponuke objavíte komody s posuvnými dverami v množstve zaujímavých a lákavých odtieňov a dekorov. Medzi najpopulárnejšie varianty patrí povrchová úprava v štýle dub sonoma, ktorá je charakteristická tým, že je svetlá. Interiér tak opticky otvára a prináša doň dobrú náladu.
Ak by vám dub sonoma nevyhovoval, no stále túžite po niečom prírodnom, vyberte si jaseň tmavý. Ten miestnosti pridá hĺbku, originalitu a nadčasovosť.
Následne nechýba ani obľúbené biele prevedenie, ktoré môže byť matné alebo lesklé. Charakteristické je tým, že priestor presvetľuje a zabraňuje vzniku ponurej a smutnej atmosféry.

Štýlové detaily komôd s posuvnými dverami

Komody s posuvnými dverami sa v okamihu môžu stať hlavnou dekoráciou celej miestnosti. Stačí si len vybrať štýlový kúsok s originálnym detailom, ako je napríklad:

• Zrkadlo – umiestnené môže byť po bokoch alebo v strede komody. Jeho úlohou je miestnosť presvetliť, opticky zväčšiť a doplniť. V našej ponuke sa nachádzajú komody s rovným aj asymetrickým zrkadlom. Určite si tak prídete na svoje.
• Farebný pás – zdá sa vám jednofarebná komoda nudná? Vyberte si model doplnený o moderný pás v inej, najlepšie kontrastnej farbe. Tá kúsok zvýrazní a odlíši ho od ďalšieho zariadenia.
• Prepracované úchytky – v rámci komôd s posuvnými dverami sú klasické kľučky vymenené za menšie úchytky. Tie bývajú zvyčajne minimalistické, no v našej ponuke sa stretnete aj s výraznými alternatívami, ktoré sa zapáčia každému milovníkovi netradičného nábytku.

Vyberte si svoju novú komodu, kam uložíte a uschováte všetko potrebné, čo má byť očiam skryté.

Komody s posuvnými dverami. Komoda posuvne dvere. Nízka komoda. Drevená komoda s posuvnými dverami