PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)
DOPRAVA ZADARMO

DOPRAVA ZADARMO

Na všetky produkty pri nákupe nad 195,00 €

Sedacie súpravy

Vypnite po všetkých denných starostiach telo i mozog a uvelebte sa do pohodlia komfortnej sedacej súpravy. Máme ich pre vás v desiatkach variant farieb, tvarov a prevedenia, včetne luxusných kožených kúskov. Chcete mať sedačku rozkladaciu alebo s úložným priestorom? Vyberte si u nás takú, aká sa vám hodí, a užívajte si príjemnejší odpočinok.

Sedacie súpravy predstavujú základný prvok každej jednej obývačky. Slúžia na spánok, relax alebo len na posedenie pri káve s hosťami. Na to, aby si splnili svoju úlohu, by mali byť komfortné a funkčné. Nemali by im chýbať opierky na ruky, dostatočne vysoká opierka na chrbát a mäkká sedacia časť. Uvelebte sa vo svojej sedačke, vyčistite si po celom dni hlavu a doprajte si aspoň niekoľkominútový oddych.

Moderný dizajn je kľúčom k úspechu

Obývačka je centrálnou miestnosťou, ktorú využívame na pravidelnej báze. Trávime v nej niekoľko hodín denne, a to buď oddychom, alebo prácou. Jej dominantou je rozhodne sedačka, ktorú si po vojdení do miestnosti všimne každý ako prvú. Práve preto by sa mala do celkového zariadenia hodiť a sceľovať ho.

Výber farebného prevedenia sedačky je čisto na vás. Môže byť podobný alebo rovnaký ako skrinky, police a komody v jej blízkosti. Na druhej strane, môže byť pokojne aj odlišný, čím vytvorí zaujímavý kontrast. Netradičná farba sa postará o to, že z praktického a funkčného kúska sa stane štýlová dekorácia.

Starou dobrou klasikou, ktorá nič nepokazí a bude vyzerať dobre aj po rokoch, je čierna. Tmavá farba si rozumie s každým, tmavým aj bledým odtieňom. Vyzerá luxusne a honosne, no zároveň minimalisticky. Vytvára okolo seba pocit dôležitosti a miestnosti dodáva hĺbku.

Ak by ste po niečom takomto túžili aj vy, dobrou voľbou je kožená sedacia súprava Dubaj Lux XL. Vďaka svojej masívnosti vám poskytne dostatok priestoru na sedenie a obývačku zmení na luxusné hotelové lobby. Podobný pocit so sebou prináša kožená sedačka Federica alebo súprava Lucio.

Čierna je síce skvelá, no milovníkov farieb a experimentátorov nemusí zaujať. Pre tých sú tu pastelové odtiene či sýte tóny, ktoré lákajú už z diaľky. Čo tak priniesť do domácnosti trochu svetla vo forme žltej alebo horčicovej, ktorú si užijete v sedacej súprave Lima? Alebo ste nechali oči na smaragdovej súprave Astra L? Možností je nespočetne veľa a obmedziť sa len na klasiku je škoda. Kombinujte jednotlivé farby a vlejte do obývačky trochu života.

Sedacie súpravy. Rozkladacie sedacie súpravy. Veľká sedacia súprava. Rohová sedacia súprava

Tvar by mal kopírovať obývačku

Pri sedačkách sa stretnete s viacerými tvarmi. K základným sa radia:

klasické sedačky – rovné modely do tvaru písmena I určené pre menšie domácnosti a do menších bytov

 

klasické sedačky – rovné modely do tvaru písmena I určené pre menšie domácnosti a do menších bytov

rohové sedacie súpravy – využívajú inak prázdne miesto v rohu a skvelo vyplnia väčšiu aj menšiu obývačku

sedacie súpravy v tvare U – masívne modely vhodné hlavne do veľkých domácností

 

Okrem všetkých spomenutých existujú aj ďalšie varianty, ktoré vám pomôžu pri zariaďovaní obývačky. Obľúbené sú napríklad modulové sedacie súpravy charakteristické svojou variabilitou. Tvoria ich jednotlivé moduly, ktoré si sami kombinujete. Tým máte zaistené, že sedačka splní potreby priestoru.

Pre veľké domácnosti sú riešením aj sedacie súpravy 3 + 2 + 1 alebo 3 + 1 + 1, ktoré majú veľa miesta na sedenie. Kombinácia 3 + 2 + 1 je tvorená menšou a väčšou sedačkou, a kreslom. Súprava 3 + 1 + 1 zas disponuje väčšou sedačkou a dvomi kreslami. Diely spolu ladia, čím vytvárajú ohraničenú oddychovú zónu. Celok vyzerá moderne a vo veľkej miestnosti nezaniká.

Veľkosť sa odvíja od miestnosti a nábytku

Sedacia súprava je síce dominantou, no nesmie byť príliš veľká, aby nezavadzala v priestore a pri prechádzaní. Platí to však aj naopak. Vo veľkom byte a dome potrebujete rozmerný model, ktorý bude vytvárať príjemný pocit domova.

V obývačke vyberte sedačke miesto a následne hľadajte takú, ktorá sa doň zmestí. Ohľad berte aj na konferenčný stolík. Platí, že medzi týmito dvomi kusmi nábytku by nemal byť výrazný veľkostný rozdiel. K rohovej sedačke alebo sedačke do tvaru písmena U zvoľte skôr masívny stôl s dvomi podlažiami. K menšej sedačke alebo pohovke vyberte minimalistický kúsok, ktorý ušetrí priestor.

Doplnkové funkcie potešia

Hlavnou funkciou sedacích súprav je poskytnúť vám pohodlie a miesto na spánok alebo krátky oddych. Túto úlohu spĺňa každý jeden model, nehľadiac na jeho veľkosť, tvar alebo prevedenie.

Sedačky však môžu mať aj ďalšie zaujímavé a praktické funkcie, ako napríklad rozloženie. Po rozložení získavate jedno, niekedy aj dve lôžka navyše, ktoré sa vám budú hodiť v prípade nečakanej návštevy. Spôsob rozkladania je rôzny. Sedačky majú niekedy menšie kolieska, inokedy špeciálny systém. Vo všeobecnosti ale platí, že celý proces je rýchly a miesto na spanie získate v priebehu niekoľkých sekúnd.

Ďalšou užitočnou vlastnosťou je úložný priestor. Aj ten sa rieši viacerými spôsobmi, zvyčajne však zásuvkou, ktorá sa dá rýchlo vysunúť, alebo výklopným systémom. Veľkosť priestoru sa odvíja priamo od veľkosti sedačky. Čím je nábytok väčší, tým viac miesta na skladovanie vecí získate.

Niektoré modely môžu mať aj špeciálne vlastnosti, napríklad zabudované USB nabíjanie či masážne funkcie. Oddychu pomôže aj nastaviteľnosť hĺbky sedu a výšky podhlavníkov, či odkladacia plocha na poháre.

Taburetky zvýšia pohodlie

K niektorým sedacím súpravám, ako napríklad k súprave Swarz, môžete získať taburetku zvyšujúcu komfort. Na tej sa dá sedieť, prípadne slúži ako podnožka na vyloženie nôh pri sedení.

Ak by ste po taburetke túžili aj vy, no k sedačke ste ju nedostali, zaobstarajte si ju samostatne. Výber je široký, od menších a minimalistických modelov až k väčším a masívnym s úložným priestorom.

Doplňte svoju domácnosť o štýlovú sedaciu súpravu, na ktorej si dobre oddýchnete. Inšpirujte sa našou ponukou a v prípade akýchkoľvek otázok sa na nás obráťte. Radi vám pomôžeme online aj osobne v jednej z našich predajní.