PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)

Taburetky

Taburety sú dnes častým doplnením sedacích súprav a kresiel. Občas sa schovávajú niekde v rohu a čakajú na svoju príležitosť, sú ale veľmi užitočnými pomocníkmi. Mnohí na nich denne po práci nechávajú odpočinúť unavené nohy, niekto ich vyťahuje len keď príde návšteva a chýbajú miesta na sedenie.

Taburetky sú drobným, ale dôležitým kúskom nábytku, ktorý skrášľuje celý interiér a prináša doň množstvo praktických vlastností. Vo väčšine domácností plní úlohu štýlového doplnku alebo dodatočného sedenia pre deti a dospelých.

Taburetka však nemusí nahrádzať len stoličky alebo kreslá. Na krátky čas sa z nej môže stať napríklad aj menší stolík. Keď má pevnejšie čalúnenie, dajú sa na ňu položiť nielen noviny, knihy alebo mobil, ale taktiež šálky s kávou alebo tanier s jedlom.

Okrem toho netreba zabúdať ani na to, že taburet je krásnym doplnkom interiéru. Ak na ňom nechcete sedieť, môžete ho jednoducho postaviť do prázdneho rohu miestnosti alebo len v blízkosti konferenčného stolíka.

Taburetky do predsiene, obývačky, spálne
a iných miestností

Taburetky sú všestranným pomocníkom, ktorý sa hodí do akejkoľvek miestnosti v domácnosti – od obývačky až po predsieň. V každej má pritom inú funkciu.

Taburetky do obývačky – poslúžia hlavne ako miesto na sedenie pre deti a dospelých, a na odkladanie vecí. Okrem toho sú skvelým doplnkom skrášľujúcim okolie stola, kresla alebo sedačky.

Taburetky do spálne – majú veľmi podobnú funkciu ako v obývačke. Slúžiť môžu ako doplnok alebo ako miesto na sedenie za kozmetickým stolíkom.

Taburetky do kúpeľne – v modeloch s úložným priestorom môžete skladovať špinavú bielizeň alebo čisté uteráky. Vhodné sú však aj na sedenie počas chystania sa do práce.

Taburetky do predsiene – poskytujú miesto na sedenie počas obúvania topánok a chystania sa von. Plus, skrášľujú vstupnú časť domu.

Veľké i malé taburetky

Taburetky nájdete v desiatkach veľkostí. Zvoliť si môžete menšie aj väčšie prevedenia presne podľa svojich potrieb alebo priestorových možností. Malé taburetky majú výhodu v tom, že šetria miesto a nezavadzajú pri prechádzaní. Vhodné sú aj do menších domácností. Na druhej strane, veľké taburetky poskytujú pohodlnejšie sedenie a viac miesta na odkladanie drobností.

Taburetky s úložným priestorom

Taburetka s úložným priestorom je tou najlepšou voľbou, ak hľadáte nielen štýlový, ale aj funkčný kúsok nábytku. Skladovať v nej môžete menšie sezónne dekorácie, vankúše alebo veci, ktoré nechcete, aby boli počas dňa na očiach. Spôsob otvárania a používania úložiska sa odvíja od samotného modelu taburetky. Vo väčšine prípadov však stačí len nadvihnúť sedaciu časť.

Taburetky. Taburetka na sedenie. Taburetka do predsiene. Veľký taburet. Kožené, látkové a drevené taburetky.

Kožené, drevené a čalúnené taburetky

Taburetky môžu byť vyrobené z viacerých materiálov. V našej ponuke nájdete hlavne tieto:

Kožené taburetky – elegantné a štýlové kúsky, ktoré sa hodia do moderného interiéru. Predstavujú najmä dekoračný prvok, no môžete ich používať aj na sedenie.

Drevené taburetky – obľúbená klasika, ktorá nikdy nevyjde z módy. Väčšinou je doplnená o čalúnené sedenie v zaujímavých farbách.

Čalúnené taburetky – mäkké a pohodlné taburetky určené hlavne na sedenie. Majú viacero tvarov a farieb.

Dizajnové, moderné aj retro taburetky

Taburetky môžeme podľa dizajnu deliť do troch základných skupín, a to na:

Dizajnové taburetky – ide o luxusné taburetky lákajúce pohľady. Sú dominantné, nadčasové a prepracované. Slúžia hlavne ako dekorácia.

Moderné taburetky – skôr minimalistické kúsky, ktoré sa ľahko kombinujú s inými prvkami v interiéri. Zvyčajne sú jednofarebné a bez zbytočného zdobenia.

Retro taburetky – prenesú vás späť v čase. Sú inšpirované minulým storočím. Potešia hravými farbami a netradičnými tvarmi.

Farebné taburetky

Farebných možností je v rámci taburetiek nespočetne veľa. Pre klasikov máme v našej ponuke biele, sivé a hnedé sfarbenie. Samozrejmosťou sú aj čierne taburetky. Naopak pre milovníkov experimentovania sú k dispozícii výrazné sfarbenia vo forme žltej, modrej či červenej. Zaujať vás však môže aj ružová, oranžová či zelená taburetka, prípadne krásna kvetinová potlač.

Lacné taburetky

Ušetrite pri nákupe zariadenia do domácnosti desiatky eur. Nahliadnite do nášho e-shopu a vyberte si lacné taburetky v zaujímavých dizajnoch a vo vysokej kvalite. Možností je nespočetne veľa. Určite si prídete na svoje.