PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)

Botníky

Patríte medzi typ ľudí, ktorým stačia jedny topánky na leto a iný pár na zimu, alebo máte toľko párov, že ich tak tak stíhate vynosiť? Či tak alebo onak, najlepšie bude mať topánky pekne usporiadané. Ako na to? Predsa s poriadnym botníkom.

Udržať poriadok v predsieni môže byť niekedy náročnejšie, ako sa zdá. V miestnosti spravidla nie je ani trochu miesta navyše, čo komplikuje nielen pohyb, ale aj skladovanie topánok, kabátov či búnd. Práve to je dôvod, prečo je do nej dôležité zvoliť kompaktný a praktický nábytok, ktorý nebude zbytočne zasahovať do priestoru, no poskytne dostatok úložiska. Aký kúsok však spĺňa všetky tieto parametre? Odpoveďou je botník.

Botník na topánky je skvelým pomocníkom v každej jednej domácnosti. Bez akýchkoľvek problémov v ňom uskladníte všetky topánky a v priebehu niekoľkých sekúnd nastolíte poriadok. Zabránite tak vzniku chaosu a uistíte sa, že váš domov bude pôsobiť príjemne hneď po tom, ako otvoríte vchodové dvere.

Moderné botníky potešia rôznymi farbami či materiálovými prevedeniami. Máte tak istotu, že určite nájdete kúsok, ktorý zladíte s iným zariadením alebo zvoleným interiérovým štýlom. Nehovoriac o tom, že nechýbajú ani viaceré veľkosti, vďaka ktorým si botník budete môcť zaobstarať do veľkého domu aj do malého bytu, kde je potrebné šetriť každý jeden centimeter.

Botníky na topánky. Drevené botníky. Moderné botníky. Úzke botníky. Botníky na terasu do predsiene. Lacné botníky

Úzke, vysoké a rohové botníky

Podľa tvaru a veľkosti botníky rozdeľujeme nasledovne:

• Úzke botníky – výborné sú do užších predsiení, kde by klasické modely príliš vyčnievali a mohli by zavadzať pri prechádzaní. Sú moderné a nadčasové. Ľahko splynú so stenou a zbytočne na seba nepútajú pozornosť. Niektoré majú výklop alebo klasické dvierka. Ďalej existujú aj botníky s posuvnými dvierkami, ktoré pri používaní nezasahujú do priestoru.
• Vysoké botníky – majú veľa úložného priestoru. Vhodné sú do väčších predsiení, kde nebudú pôsobiť príliš masívne a nezaberú miesto určené na prechádzanie.
• Nízke botníky – slúžia hlavne na skladovanie topánok, ktoré aktuálne využívate. Neposkytujú veľa úložného priestoru navyše. Niektoré sú tak nízke, že sa na nich dá sedieť, vďaka čomu si nemusíte dokupovať samostatnú lavičku, taburetku alebo iný typ sedenia.
• Rohové botníky – šetria miesto, pretože využívajú inak prázdny roh. Ich výhodou je tiež skutočnosť, že nezasahujú do priestoru a ľahko sa nadpoja na iný kus nábytku.
• Malé botníky – ideálne sú do malých bytov. Poskytujú úložisko len na zopár topánok, ktoré aktuálne používate.
• Veľké botníky – presný opak malých. Bývajú vysoké a široké a disponujú množstvom úložiska aj na topánky, ktoré v aktuálnej sezóne nenosíte.

Kovové a drevené botníky

Botníky bývajú vyrobené z viacerých materiálov. Spravidla sa stretnete s takýmto prevedením:

• Kovové botníky – minimalistický typ botníka, ktorý šetrí miesto a vyzerá nadčasovo. Zvyčajne býva otvorený a podobá sa na regál. Ak je nižší a dá sa na ňom sedieť, môže byť doplnený o mäkké čalúnenie.
• Drevené botníky – masívny model botníka, ktorý je dominantný a láka pohľady. Môže byť otvorený aj zatvorený. Prípadne môže oba typy úložiska navzájom kombinovať.
• Kombinácia oboch materiálov – spojenie kovu a dreva pôsobí zaujímavo a netradične. Do interiéru prináša originalitu a nadčasovosť. Ide o výbornú voľbu pre tých, ktorí sa nevedia rozhodnúť, aký materiál je pre nich ten najlepší.

Botníky na terasu, chodbu i do predsiene

Botníky sa dajú deliť aj podľa toho, v akej miestnosti ich chcete používať. Napríklad, botník na chodbu by mal byť menší a užší, pričom botník do predsiene, ktorá býva zvyčajne väčšia, môže byť masívnejší. Dokonca, existujú aj botníky na terasu, ktoré slúžia hlavne na domácu obuv. Ich veľkosť je rôzna v závislosti od veľkosti terasy.

Lacné botníky

Hľadáte lacné botníky, na ktorých ušetríte desiatky eur? Prezrite si našu ponuku, v ktorej objavíte štýlové a kvalitné kúsky za tie najlepšie ceny. Zvoliť si môžete malé, veľké, úzke aj široké botníky. Možností je viac ako dosť. Určite nájdete model, ktorý sa bude hodiť do vášho príbytku.