PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)

Jedálenské stoly

V tejto kategórii sme si pre vás pripravili ponuku jedálenských stolov rôznych rozmerov, tvarov a rôznych materiálov. Ponúkame vám jedálenské stoly drevené aj so sklenenou doskou.

Jedálenský stôl je viac ako len kus nábytku. Ide o centrálny bod vašej jedálne či kuchyne a miesto, kde rodina a priatelia zdieľajú spoločné chvíle. Je preto dôležité vybrať si model, ktorý bude dostatočne veľký a umožní, aby sa zaň posadil každý člen rodiny.

Kuchynských stolov je v súčasnosti na trhu nespočetné množstvo. Vyberať si môžete minimalistické alebo prepracované kúsky lákajúce pozornosť aj z diaľky. Následne nechýbajú ani rôzne asymetrické a menej tradičné stoly či praktické jedálenské sety, ktorých súčasťou sú okrem stola aj stoličky. Máte tak istotu, že si určite prídete na svoje.

Rozkladacie jedálenské stoly

Rozkladacie jedálenské stoly sú funkčným riešením, ktoré sa zíde snáď v každej domácnosti. Dávajú vám totižto istotu, že ak sa k vám na obed alebo večeru niekto pripojí, bude mať kde sedieť.

Väčšina rozkladacích jedálenských stolov disponuje špeciálnym mechanizmom zaručujúcim ľahkú manipuláciu. Vďaka tomu dokážete aj z menšieho modelu spraviť v sekunde veľkú slávnostnú tabuľu, za ktorú si zasadnú všetci vaši priatelia a známi.

Plusom rozkladacích stolov je taktiež to, že v poskladanej podobe bývajú veľmi kompaktné. Jednoducho sa tak zmestia aj do menších interiérov, kde nebudú zavadzať pri prechádzaní z miesta na miesto.

Okrúhle, malé i veľké jedálenské stoly

Jedálenské stoly sa dajú rozdeliť do viacerých kategórií podľa rôznych parametrov. Na základe veľkosti hovoríme o:

• Veľkých jedálenských stoloch – masívne kúsky vhodné do väčších domácností. Zvyčajne poskytujú 6 až 8 miest na sedenie. V niektorých prípadoch dokonca viac.
• Malých jedálenských stoloch – kompaktnejšie typy zariadenia, ktoré sa zmestia aj do menších kuchýň. Nezavadzajú a spravidla sú určené pre 2 až 4 osoby.

Podľa tvaru delíme jedálenské stoly na:

• Hranaté jedálenské stoly – menšie majú tvar štvorca, väčšie zas tvar obdĺžnika. Predstavujú klasiku, ktorá bez akýchkoľvek problémov splynie s celkom. Nájdete ich v desiatkach minimalistických aj originálnych prevedení.
• Okrúhle jedálenské stoly – menej tradičný kúsok, ktorý sa nenachádza v úplne každej domácnosti. Láka pozornosť a mnohokrát preberá úlohu štýlového doplnku. Jeho mínusom je len to, že aj menšie modely sú pomerne masívne a zaberajú veľa miesta.

Drevené, masívne jedálenské stoly

Túžite do kuchyne priniesť príjemné teplo a pravú domácu atmosféru? V tom prípade stavte na drevené jedálenské stoly. Tie vás potešia svojou masívnosťou a unikátnosťou. Okrem toho sú známe aj tým, že nikdy nevyjdú z módy a sú veľmi pevné. Ak však máte malú kuchyňu, popremýšľajte radšej nad imitáciou dreva. Býva kompaktnejšia a zbytočne nezasahuje do priestoru.

Jedálenské stoly. Rozkladacie jedálenské stoly. Malé a veľké jedálenské stoly. Drevené jedálenské stoly

Luxusné i dizajnové jedálenské stoly

Luxusné jedálenské stoly sú unikátnym prvkom skrášľujúcim celú kuchyňu a jedáleň. V priestore pôsobia dominantne a zatieňujú všetko ostatné. U nás nájdete rovno niekoľko takýchto kúskov. Od bežných jednoduchých stolov sa spravidla odlišujú zaujímavým podstavcom či nohami, netradičnou kombináciou farieb alebo drahým materiálom.

Farby jedálenských stolov

Jedálenské stoly objavíte vo viacerých farebných prevedeniach. Populárne sú hlavne:

• biele jedálenské stoly,
• čierne jedálenské stoly,
• hnedé jedálenské stoly.

Mnohí okrem toho inklinujú aj k prírodnému drevenému dizajnu bez dodatočných úprav.

Kuchynské stoly a stoličky

Kuchynské stoly a stoličky sú základom kuchyne a jedálne. Poskytujú miesto, kde si sami alebo v prítomnosti blízkych vychutnáte dobrý pokrm a nápoj. Práve preto vám nesmú chýbať.

Doplňte svoju domácnosť o štýlové zariadenie za tie najlepšie ceny. Nahliadnite do našej ponuky, v ktorej sa nachádzajú desiatky kúskov v rôznych farbách, materiáloch a dizajnoch. Určite v nej objavíte niečo, čo sa vám zapáči.