DOPRAVA ZADARMO

DOPRAVA ZADARMO

Na všetky produkty pri nákupe nad 195,00 € Akcie predĺžená do 09. 10. 2022

Komody

Hromadia sa vám doma oblečenie, že už nie je kam poskladať? Potrebujete uložiť dôležité dokumenty? Alebo len túžite po peknom kuse nábytku, ktorý skrášlia váš domov či kanceláriu? Kúpte si niektorú z praktických komôd z našej ponuky a máte po starostiach. Máme pre vás komody v mnohých rôznych variantoch, vyberte si z nich podľa svojich potrieb.

Základným nábytkom, ktorý by nemal chýbať v žiadnej spálni, obývačke, chodbe či detskej izbe je rozhodne komoda. Tá poskytuje veľké množstvo úložného priestoru, vyzerá moderne a dokáže splynúť s celkom. Skladovať v nej môžete okrem oblečenia aj sezónne doplnky, dokumenty, knihy či ďalšie drobnosti. Pri výbere komôd zistíte, že na trhu sa nachádza veľké množstvo rôznych modelov. Spolu s tými jednoduchšími a minimalistickejšími tvoria ponuku aj prepracované kúsky priťahujúce pozornosť.

Komody sú perfektným pomocníkom do každej jednej domácnosti. Vďaka skvelo rozdelenému úložisku zaisťujú, že medzi jednotlivými vecami budete mať vždy poriadok. Okrem klasiky vo forme zatvorených alebo otvorených políc môže komoda disponovať aj praktickými zásuvkami. Do plytších uložíte maličkosti, ako napríklad šperky a doplnky. Do hlbších vložíte aj masívnejšie predmety ako vankúše, deky či prikrývky.

Keď sa pre komodu rozhodnete, vyberať si ju môžete na základe niekoľkých parametrov. K tým kľúčovým patrí miestnosť, v ktorej komoda bude, jej dizajn a rozdelenie úložného priestoru.

Komody do spálne

Komody sú ideálnym riešením do spálne. Keďže ich nájdete v rôznych rozmeroch, vedia sa prispôsobiť menším i väčším interiérom. Perfektne vám poslúžia na skladovanie oblečenia, šperkov, kozmetiky, doplnkov a ďalšieho príslušenstva. Výborne si rozumejú s iným nábytkom a vedia doplniť napríklad veľkú šatníkovú skriňu, regál alebo vitrínu.

Typ úložného priestoru komody do spálne sa odlišuje v závislosti od toho, na čo ju chcete používať:

 • Komody s dvierkami – najlepšie sú na uloženie oblečenia alebo masívnejších predmetov. Medzi jednotlivými policami je spravidla väčšia medzera, preto vás nebudú nijak obmedzovať.
 • Komody so zásuvkami – ideálne na uskladnenie menších vecí, v ktorých chcete mať poriadok. Do zásuviek si pokojne dokúpte organizéry a jednotlivé veci trieďte podľa typu, farby alebo materiálu. Zásuvky môžu byť hlbšie alebo plytšie. Vyberajte podľa svojich potrieb a toho, čo do nich chcete ukladať.
 • Kombinované komody – skvelé riešenie pre každého, kto sa nevie rozhodnúť medzi policami a zásuvkami. Kombinácia oboch úložných priestorov vám zaisťuje, že v komode uložíte všetko, čo potrebujete.

Pri nákupe následne nezabúdajte ani na rozmery. Komody môžu byť nižšie a širšie, prípadne vyššie a užšie. Môžu byť takisto masívnejšie alebo skôr jednoduchšie. Vyberajte podľa svojich preferencií a toho, koľko máte priestoru.

Komody do detskej izby

V detskej izbe nesmie chýbať dostatočné množstvo úložného priestoru. Deti vlastnia veľa hračiek, spoločenských hier, potrieb do školy aj oblečenia. Aby v týchto veciach nenastal chaos, je nutné, aby mal každý predmet svoje vlastné miesto. To zaistíte len výberom kvalitného nábytku, ktorý poskytne dostatok úložiska a nebude zbytočne zavadzať.

Ideálnou voľbou sú komody so zásuvkami alebo poličkami, na ktoré umiestnite ako odevy, tak aj príslušenstvo či hračky. Keď je komoda nižšia, dieťa využije aj jej vrchnú časť. Priestor je skvelý na vystavenie hračiek, kníh, rastlín v črepníkoch alebo na zarámované fotografie.

Dizajn komody do detskej izby by mal byť minimalistický, aby sa do interiéru hodil aj po rokoch, keď bude dieťa dospelé. Biela je stávkou na istotu, no ak je miestnosť zariadená skôr do tmavých farieb, nebojte sa siahnuť po tmavozelenej, sivej alebo hnedej.

Tip: Ak by v miestnosti nebolo dostatok miesta, vyskúšajte zvoliť minimalistickú komodu s posuvnými dvierkami. Tie nezasahujú do priestoru, takže ich dieťa otvorí nehľadiac na to, čo sa nachádza v okolí.

Komody do obývačky

Komody do obývačky spĺňajú hneď niekoľko funkcií. Tou hlavnou je poskytnúť úložný priestor na knihy, dekorácie, dokumenty a ďalšie maličkosti. Nábytok však okrem toho dokážete využiť aj ako TV stolík. Na vrchnú časť komody v takomto prípade stačí len postaviť televízor a užívať si svoj obľúbený seriál alebo film.

Obývačka je oddychová a zároveň praktická miestnosť. Pri výbere komody preto nemyslite len na funkcie, ktoré vám poskytne, ale takisto jej dizajn. Uistite sa, že farebné prevedenie aj materiál sa do interiéru hodia. Nezabúdajte ale ani na rozmery. Keď v priestore dominujú skôr vyššie regály a skrine, zvoľte aj vyššiu komodu a naopak.

Široký výber prevedení - masív, dekor alebo rôzne farby

Výhodou komôd je to, že ich objavíte v tisíckach rôznych prevedení. Zvoliť by ste však mali nielen podľa svojho preferovaného štýlu, ale takisto podľa toho, čo v interiéri prevláda. V našej ponuke objavíte viaceré alternatívy:

 • Jednoduché komody – kúsky odeté do jednej, maximálne dvoch farieb. Potešia hlavne tým, že sa s nimi ľahko pracuje. Jednoducho ich skombinujete s akýmkoľvek iným zariadením.
 • Prepracované komody – disponujú menšími alebo väčšími detailmi, ako napríklad zaujímavé rúčky alebo prepracované nožičky. Nie sú len praktickým prvkom, ale takisto štýlovým doplnkom.

Dizajn ale nie je všetko. Dôležitý je aj materiál. Od toho sa odvíja, koľko vám komoda vydrží a aké rozmery má.

 • Masív – odolný a dlhotrvajúci materiál, ktorý vyzerá dobre aj po rokoch. Hodí sa do akéhokoľvek štýlu a je charakteristický väčšími rozmermi. Komody z masívu sú veľké a zaberajú viac miesta. Práve preto sa hodia skôr do väčších interiérov.
 • Laminát – ide o materiál, ktorý je lacnejší ako masív, no stále poskytuje štýlový vzhľad aj vysokú odolnosť. V súčasnosti patrí k najobľúbenejším materiálom v oblasti nábytku. Keďže nie je tak rozmerný, hodí sa aj do menších interiérov.
 • Kov – na rozdiel od masívu alebo laminátu sa kov zmestí takmer všade. Nie je príliš rozmerný a šetrí priestor. Spravidla sa s ním však stretnete vo forme kombinácie s inými materiálmi, ako napríklad s drevom.
 • Kombinácia viacerých materiálov – okrem komôd vyrobených čisto z jedného materiálu sa často stretnete aj s kombináciou viacerých. Tá zaisťuje moderný a zaujímavý dizajn. Obľúbenou kombináciou je napríklad laminát a sklo.

Niektoré komody disponujú aj presklenou časťou, čo z nich robí na prvý pohľad nábytok podobný vitrínam. Do časti so sklom môžete umiestniť trofeje, fotografie alebo akékoľvek iné kúsky, ktorými sa chcete pochváliť. Komodu následne vie skrášliť aj zaujímavý dekor alebo úprava, ktorá robí z nábytku moderný a nadčasový doplnok.

Klasická vs. dizajnová vs. retro komoda

Pri nákupe komôd sa stretnete nielen s rôznymi farbami a materiálmi, ale aj štýlmi. V rámci nich si budete vyberať z troch základných:

 • Klasická komoda – jednoduchá komoda, ktorá poskytne hlavne praktické vlastnosti a v miestnosti splynie s okolím. Hodí sa do minimalistických domácností alebo do jednoduchšie zariadených interiérov.
 • Dizajnová komoda – štýlový kúsok, ktorý pritiahne pozornosť a zaujme aj z diaľky. V interiéri pôsobí ako funkčný pomocník a moderný doplnok zároveň. Takýto typ komody je tou najlepšou voľbou pre každého, kto si potrpí na modernom vzhľade interiéru.
 • Retro komoda – nadčasová komoda charakteristická tým, že pripomína určité obdobie z minulosti. Môžu to byť 70., 80. alebo 90. roky. Miestnosť, do ktorej ju umiestnite, perfektne doplní a skrášli. Väčšina retro komôd totižto disponuje sýtymi farbami, napríklad červenou, zelenou alebo žltou. Nábytok tak dokáže pomerne ľahko prevziať úlohu dekorácie.