PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)

Komody

Hromadia sa vám doma oblečenie, že už nie je kam poskladať? Potrebujete uložiť dôležité dokumenty? Alebo len túžite po peknom kuse nábytku, ktorý skrášlia váš domov či kanceláriu? Kúpte si niektorú z praktických komôd z našej ponuky a máte po starostiach. Máme pre vás komody v mnohých rôznych variantoch, vyberte si z nich podľa svojich potrieb.

Komody sa radia k najobľúbenejším typom nábytku. Niet sa však ani čomu čudovať. Poskytujú veľké množstvo úložného priestoru, zmestia sa aj do menších interiérov, nezaberajú veľa miesta a ľahko sa ladia s inými kúskami v interiéri. Plusom je takisto kombinácia úložiska, ktorá je spravidla tvorená klasickou skrinkou a zásuvkami, prípadne zásuvkami a výklopom.

Aj napriek tomu, že komody sú skôr praktickým, ako dizajnovým prvkom interiéru, v našej ponuke objavíte moderné a nadčasové kúsky, ktoré efektne doplnia váš domov a skrášlia ho. Zvoliť si môžete jednofarebné prevedenia vhodné do takmer každého interiérového štýlu alebo prepracované kúsky so zaujímavým farebným detailom či dokonca presklením.

Pri výbere komody musíte myslieť hlavne na nábytok, ktorý sa už v miestnosti nachádza. S tým by si mala komoda farebne aj materiálovo rozumieť. Následne dbajte na:

• celkové rozmery vami zvoleného modelu, aby ste si boli istí, že sa vám do interiéru zmestí

• veľkosť úložiska

• spôsob otvárania

Okrem toho myslite aj na miestnosť, kam komodu chcete umiestniť. V spálni totižto budete potrebovať iný typ komody ako v obývačke alebo detskej izbe.

Komody do spálne

Spálňa je oddychovou miestnosťou, v ktorej sa spravidla nachádza len zopár kusov nábytku. Jedným z nich môže byť komoda, do ktorej uložíte všetky svoje odevy, spodnú bielizeň, kozmetiku aj ďalšie maličkosti, ako napríklad knihy, časopisy či sezónne doplnky.

Komoda do spálne by mala byť kompaktná, aby miestnosť nezaplnila a nevytvorila v nej príliš ťaživú atmosféru. Tá by mohla spôsobovať komplikácie so spánkom. Spolu s nižším prevedením môžete pouvažovať aj nad užšou a vyššou komodou, ktorá využíva priestor do výšky, čím efektívne šetrí miesto.

Následne je kľúčové aj rozdelenie vnútorného priestoru. Komoda do spálne by mala disponovať klasickými skrinkami s poličkami v dostatočnej vzdialenosti, aby ste do nej mohli umiestniť aj hrubšie svetre. Okrem poličiek by jej taktiež nemali chýbať aspoň dve stredne hlboké zásuvky.

Umiestnenie komody v spálni je čisto na vás. Väčšina využíva priestor pod oknom, ktorý býva takmer vždy prázdny. Ak by sa vám tam komoda nezmestila, môžete ju umiestniť aj do prázdneho rohu, prípadne v blízkosti postele, kde môže plniť úlohu nočného stolíka.

TIP: Samostatnou kategóriou komôd sú perináky, ktoré poskytujú veľké množstvo úložného priestoru na posteľnú bielizeň, vankúše, deky aj masívne paplóny.

Komody do detskej izby

Mnohí rodičia veľmi dobre vedia, že úložného priestoru nie je v detskej izbe nikdy dostatok. Okrem oblečenia majú deti aj veľa spoločenských hier, plyšových zvieratiek, rôznych hračiek, zošitov, učebníc do školy, písacích potrieb a množstva ďalšieho. Tomuto všetkému musíte nájsť miesto, aby v izbe nepanoval chaos a neporiadok.

Okrem veľkých šatníkových skríň sú vhodnou voľbou detské komody, ktoré sa zmestia aj do menších priestorov a nezavadzajú pri prechádzaní. Väčšina modelov poskytuje veľa úložiska. Plus, na vrchnú dosku si môže dieťa vystaviť svoje hračky alebo neskôr trofeje, certifikáty a ďalšie úspechy.

V rámci úložného priestoru by mali komody disponovať tým istým, čo modely určené do spální. To znamená zásuvky a klasické police. V niektorých prípadoch dobre poslúži aj výklop.

Ideálny dizajn komody do detskej izby je minimalistický, najlepšie v jednej farbe, aby sa dal ľahko skombinovať aj s pastelovými a ďalšími výraznými odtieňmi, ktoré sa objavujú v detských izbách.

Komody do obývačky

Jednou z miestností, kde sa komody objavujú najčastejšie, je obývačka. V nej môžu okrem miesta na uskladnenie maličkostí zastávať aj úlohu TV stolíka. Mnohé modely komôd sú totižto nižšie a majú dostatočne širokú a veľkú vrchnú dosku, na ktorú sa zmestí aj väčší televízor.

Komody. Komody s posuvnými dverami. Komody do rohu. Zásuvkové komody. Dizajnové aj retro komody.

Ak by ste TV stolík mali, alebo ho nepotrebujete, komodu môžete umiestniť k stene a doplniť ňou svoju obývačkovú zostavu. Iným riešením je postaviť komodu do rohu alebo pod okno. Priláka tak pozornosť, zaplní prázdny a strohý priestor, a vytvorí príjemnú atmosféru.

Komoda do obývačky môže byť masívnejšia, pretože v tejto miestnosti je spravidla viac priestoru ako v detskej izbe alebo spálni. Nebojte sa tak poobzerať aj po širších a dlhších modeloch, ktoré poskytujú veľa úložného priestoru a potešia zaujímavým dizajnom.

Široký výber prevedení – masív, dekor alebo
rôzne farby

V našej ponuke nájdete široký výber komôd v zaujímavých prevedeniach. Na svoje si tak príde úplne každý. V rámci materiálov si môžete vybrať krásny masív lákajúci pohľady aj z diaľky. Takáto komoda nie je len praktickým kúskom, ale aj doplnkom interiéru.

Mínusom masívu je to, že zaberá veľa miesta. Ak by sa vám do obývačky alebo spálne nezmestil, môžete sa poobzerať po jeho imitácii. Tá býva spravidla vyrobená z kompaktných materiálov šetriacich priestor, ako napríklad lamino alebo LTD. Zaujímavá je aj kombinácia viacerých materiálov ako drevo a sklo.

Pri materiáli však rozhodne nekončíme. Spolu s ním si vyberáte aj farebné prevedenie a dekor. Tieto parametre vám zaisťujú, že sa vám kúsok nábytku bude do zvolenej miestnosti určite hodiť. Siahnuť môžete napríklad po univerzálnych farbách ako:

• biela

• čierna

• sivá

• béžová

Z dekorov si zas volíte rôzne typy stromov, ako napríklad dub sonoma, dub canyon alebo tropické drevo wenge.

Klasická vs dizajnová vs retro komoda

Farebné prevedenie a dekor komody nie sú všetko. Okrem nich sa musíte rozhodnúť aj pre samotný štýl. Pri komodách môžeme hovoriť v rámci štýlov o troch, a to:

• Klasické komody – ide o úplne bežný typ komôd, s ktorým sa na trhu stretnete. Disponuje minimalistickým vzhľadom, poskytuje dostatok úložného priestoru a ľahko sa kombinuje s iným nábytkom. Klasickú komodu môžete využiť v obývačke, spálni, detskej izbe aj na chodbe.

• Dizajnové komody – tento typ komôd je charakteristický moderným a nadčasovým prevedením. V interiéri pôsobí nielen ako praktický prvok, ale aj ako pekný doplnok. Láka pohľady, nastoľuje štýl a vytvára príjemnú atmosféru. Dizajnové komody môžu disponovať zaujímavým farebným prevedením, kombináciou viacerých materiálov alebo netradičným tvarom.

• Retro komody – ako už z názvu vyplýva, retro, prípadne vintage komody sú inšpirované minulými dobami. Ich vzhľad často pripomína nábytok spred niekoľkých dekád. Použitie týchto komôd je široké. Hodia sa nielen do retro štýlu, ale aj do mnohých moderných štýlov, v ktorých rozbíjajú nudu a strohosť. Retro komodu môžete využiť v minimalizme, glamour či dokonca v art déco.

Okrem delenia na základe výzoru môžeme komody deliť aj podľa toho, aký typ úložného priestoru majú. V takomto prípade si vyberáte:

komody s dvierkami

zásuvkové komody

kombinované komody

komody s posuvnými dvierkami

Ďalšie typy nábytku, ktoré skvelo doplnia
každú komodu

Komody sú síce praktickým nábytkom, no v interiéri by ste ich mali doplniť aj ďalšími kúskami. Vhodné sú napríklad:

Príborníky – najlepšie ich zúžitkujete v kuchyni a jedálni. Spravidla disponujú kombináciou priehľadnej a nepriehľadnej časti.

Vitríny – majú široké možnosti použitia. Najčastejšie sa s nimi stretnete v kuchyniach, jedálňach, obývačkách a na chodbách. Môžu byť presklené celé alebo len sčasti.

Skrine – klasické vysoké skrine si nájdu využitie v každej jednej miestnosti. Poskytujú veľa úložného priestoru vo forme políc a skriniek a dajú sa ľahko kombinovať s iným nábytkom.

Prezrite si našu ponuku komôd a vyberte si štýlový kúsok, ktorý doplní interiér a bude vám slúžiť dlhý čas.