PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)

PRACOVŇA

Šikovný kancelársky nábytok z našej ponuky vám pomôže na ceste k úspechu, nech ste šéf firmy, zamestnanec úradu či pracujete z domu. Vyberte si u nás kvalitnú kancelársku stoličku aj kreslo, písací stôl, policový regál alebo si rovno vybavte celú miestnosť jednotným nábytkovým systémom. Ušetrite vďaka zľavám a tešte sa do práce každý deň.

Kvalitné a správne zvolené zariadenie do kancelárie je kľúčovým faktorom nielen pre produktivitu, ale aj pre celkový dojem z pracovného prostredia. Nepríjemná alebo chaotická atmosféra dokáže spôsobiť, že sa vám v miestnosti nebude dobre pracovať, čo vo výsledku vie výrazne ovplyvniť váš pracovný výkon.

Pri výbere zariadenia do kancelárie myslite na to, že ide hlavne o praktickú miestnosť. To znamená, že by sa v nej mali nachádzať iba tie veci, ktoré skutočne potrebujete na svoju prácu. Menšie dekorácie bez funkcie budú zaberať voľné miesto a rozptyľovať vašu pozornosť. Preto sa im vyhnite.

Následne dbajte aj na to, že pracovňa v byte či dome musí spĺňať základné pravidlá ergonómie. Len tak v nej budete môcť pracovať bez väčších problémov niekoľko hodín denne.

Kancelársky nábytok do pracovne

V kancelárii niekedy trávime viac času než doma, a tak je nadmieru dôležité, aby sme si ju zariadili kvalitne a pohodlne. Podľa mnohých štúdií má totiž pracovné prostredie vplyv nielen na pracovný výkon, ale celkovo na psychickú pohodu človeka. Zvýšenú pozornosť pri výbere kancelárskeho nábytku by tak mali venovať nielen všetci, ktorí majú niektoré z typických sedavých zamestnaní, ale všeobecne každý, komu aspoň trošku záleží na svojom zdraví.

Pracovňa, kancelária. Domáca pracovňa v byte alebo dome. Kancelársky nábytok. Nábytok do pracovne. Pracovňa nábytok

Základný nábytok do pracovne vo forme stoličiek, stolov alebo regálov však nie je všetkým. Okrem toho budete potrebovať aj praktické drobnosti, ktoré vám pomôžu udržať poriadok v dokumentoch a zabránia tomu, aby v priestore nastal neporiadok. Chýbať by vám preto nemali úložné boxy, organizéry, rozdeľovače a nádoby na perá a ceruzky.

Praktické doplnky vyberajte podľa vašich potrieb a typu práce. Vyhnite sa nakupovaniu predmetov, ktoré možno ani nevyužijete. V pracovni by iba zaberali dôležité miesto.

Kancelárske stoličky do pracovne

Pilierom každej kancelárie je určite stolička a pracovný stôl, ale nemalo by sa zabudnúť ani na úložný priestor. Pri výbere kancelárskej stoličky platia podobné pravidlá ako pri výbere stoličky do detskej izby. Mali by ste zohľadniť, koľko hodín denne na stoličke budete sedieť, či máte zdravotné problémy s chrbticou, ale v neposlednom rade aj to, či ladí s ostatným interiérom.

Vyberajte stoličky stabilné, s nastaviteľnou výškou a nastaviteľnými operadlami pod ruky. Dobrá pracovná stolička by mala mať kvalitnú bedrovú podporu a celkovo byť oporou celej chrbtice. Zároveň by mala mať aj kolieska, ktoré zjednodušia jej presúvanie z jednej časti miestnosti do druhej. Nehovoriac o tom, že kľúčovou funkciou je aj možnosť otáčania sedu. Tá podporuje celkovú flexibilitu pri práci a zaručuje určitú úroveň voľnosti.

Kancelárske stoly do pracovne

Starostlivosť je dôležitá aj pri výbere písacieho stola. Zvoľte si vhodný stôl a môžete si ušetriť napríklad časté bolesti hlavy i chrbtice. Je preto nesmierne dôležité si stôl pred nákupom vyskúšať a zistiť, ako sa vám za ním sedí. Dbajte na to, aby nebol príliš vysoký ani príliš malý, a aby vám poskytol dostatok priestoru pre prácu a pracovné potreby.

Kvalitné písacie stoly by mali mať spolu s pracovnou doskou aj úložisko vo forme zásuviek, políc alebo skriniek. Do tých si budete môcť odložiť diár, rôzne dokumenty a ďalšie príslušenstvo, ktoré potrebujete mať neustále pri sebe.

Pri nákupe kancelárskeho stola si všímajte viaceré detaily vrátane materiálu, rozmerov a dizajnu. Ďalej nezabúdajte ani na tvar, v rámci ktorého spravidla rozoznávame dva typy, a to:

• Rovný písací stôl – populárny variant, ktorý môžete umiestniť ako k stene, tak aj do priestoru. Zvyčajne má minimalistický dizajn a menší úložný priestor. Niekedy disponuje aj miestom na počítač (v takomto prípade hovoríme o PC stole).
• Rohový písací stôl – masívnejší model určený na to, aby ste ho umiestnili do prázdneho rohu. Vypĺňa inak nevyužité miesto a nezasahuje do priestoru. Ideálny je tak aj do menších interiérov. Stôl môže, no nemusí mať priestor na počítač. Spravidla mu nechýba dostatočne veľké úložisko.

Kancelárske police do pracovne

Do pracovne si nezabudnite zaobstarať ani dostatočný počet skríň, regálov a kancelárskych políc, aby ste nemuseli riešiť problémy s úložným priestorom. Určite budete časom potrebovať uschovať a znovu nájsť veľké množstvo dokumentov, zmlúv, ale aj kancelárskych potrieb.

Každý typ úložiska má pritom svoje výhody a nevýhody:

• Police do pracovne – minimalistické úložisko, ktoré podporuje vzdušnosť priestoru. Jeho mínusom je to, že v ňom musíte udržiavať poriadok. Inak v pracovni nastane chaos.
• Pracovné regály – sú veľmi podobné ako police. Podporujú vzdušnosť a je nutné mať v nich nejaký spôsob organizácie.
Skrine – tým, že sú nepriehľadné, sa v nich dá skladovať takmer čokoľvek. Nevýhodou je to, že sú masívnejšie a zaberajú viac miesta.
Komody – kompaktné uzavreté úložisko, ktoré môžete využiť na odkladanie akýchkoľvek predmetov. Na trhu ich nájdete v mnohých prevedeniach – nižšie, vyššie, užšie, širšie.

Odborníci sa zhodujú, že na kvalitu práce v kanceláriách môže mať vplyv okrem nábytku napríklad aj farba stien alebo kvalita osvetlenia. V tomto ohľade si asi pre radu budete musieť zájsť inam, s výberom toho správneho nábytku vám však vždy radi pomôžeme.

Moderný a luxusný kancelársky nábytok

Túžite po tom, aby pracovňa vyzerala štýlovo a luxusne? Vyberte si do nej moderný kancelársky nábytok, ktorý bude krásnym prvkom lákajúcim pozornosť. Väčšina takýchto kúskov je vyrobená z odolných materiálov a má zaujímavé prepracované detaily. Miestnosť tak oživí a zabráni nudnému a strohému vzhľadu.

Lacný kancelársky nábytok

Ušetrite pri zariaďovaní pracovne desiatky eur. Prezrite si našu ponuku a siahnite po lacnom kancelárskom nábytku. Ten vás okrem skvelej ceny poteší aj štýlovým dizajnom, praktickými vlastnosťami a vysokou kvalitou. Vďaka tomu vám v interiéri vydrží dlhé roky pravidelného používania.