PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)

Detské izby - zostavy

Zariadiť detskú izbu z hľadiska bezpečnosti, ale tiež hlavne tak, aby sa páčila vašej malej ratolesti, to môže byť oriešok. Myslíme na požiadavky rodičov aj detí, a preto sme pre vás pripravili sektorový nábytok do detskej izby rôznych dizajnov s ohľadom na bezpečnosť, praktickosť aj vzhľad.

Detská izba je univerzálna miestnosť, ktorá má množstvo funkcií. Deťom slúži na hranie, učenie, pracovanie aj oddychovanie. Zároveň je ich útočiskom, kde sa môžu skryť v prípade, že chcú trochu súkromia. A práve viaceré spôsoby využitia sú dôvodom, prečo musí byť interiér nielen štýlový, ale aj praktický.

Ako si však zaistiť, že izba bude skutočne funkčná a dieťaťu poskytne všetko, čo bude vyžadovať? Základom je výber správneho nábytku, ideálne zostavy do detskej izby, ktorej súčasťou budú potrebné kúsky od šatníkovej skrine až po stôl.

Praktické zostavy pre deti

Detské zostavy do izby majú množstvo výhod. Okrem toho, že šetria čas, pretože jedným nákupom vyriešite zariadenie do takmer celej izby, potešia aj výhodnou cenou. Výrobky z našej ponuky vám pomáhajú šetriť rodinný rozpočet, pričom si zachovávajú vysokú kvalitu a odolnosť. Vďaka tomu si môžete byť istí, že nábytok dieťa neohrozí ani pri pravidelnom používaní.

Následne netreba zabúdať ani na to, že produkty, ktoré sú súčasťou detskej zostavy, na seba perfektne nadväzujú a ladia spolu. Jednotlivé kúsky sú totižto odeté do rovnakej farby a vyrobené z toho istého materiálu. Nemusíte sa preto báť, že by po ich rozmiestnení nastal v izbe chaos.

Nábytok, ktorý nájdete v detských nábytkových zostavách, sa odlišuje v závislosti od toho, ktorú zostavu si zvolíte. Spravidla sa však stretnete s týmto zariadením:

• Skriňa – môže byť klasická alebo šatníková. Výber sa odvíja od veľkosti detskej izby. Jej hlavnou úlohou je poskytnúť úložisko najprv len na hračky a oblečenie, neskôr aj na učebné pomôcky a knihy.
• Stôl – dôležitý pracovný priestor, ktorý dieťa ocení v čase, keď začne chodiť do školy. Mal by byť dostatočne veľký a poskytovať úložisko vo forme niekoľkých zásuviek alebo skrinky.
Posteľ – najlepšia je jednolôžková, ktorá nezaberá príliš veľa miesta. Ak chcete, aby bola čo najpraktickejšia, deťom zaobstarajte model s úložiskom vo forme zásuviek alebo výklopu.
• Regály – sú výborné na vystavenie rôznych ocenení, dekorácií alebo kníh. Podporujú vzdušnosť miestnosti a nastoľujú príjemnú atmosféru. Zároveň tiež skvelo dopĺňajú skriňu a vytvárajú s ňou pekný celok.
Police – rovnako ako regály, aj oni podporujú vzdušnosť priestoru. Slúžia najmä na vystavenie maličkostí, no položiť na ne viete aj ťažšie knihy alebo zaujímavé osvetlenie.
Komody – praktický nábytok, do ktorého odložíte oblečenie, hračky, knihy aj školské potreby. Na trhu nájdete nižšie a dlhšie prevedenia, alebo vyššie a užšie kúsky.
Vitríny – zaujímavý prvok, ktorý sa v detských izbách nachádza sporadicky. Vyzerá však veľmi dobre a rozbíja nudný vzhľad. V priehľadnej časti môže dieťa vystaviť dekorácie a knihy, pričom do tej nepriehľadnej skryje všetko, čo nechce, aby bolo na očiach.

Študentská izba – zostavy

Kým detská izba je určená skôr pre malé deti navštevujúce materskú a základnú školu, študentskú izbu budú využívať dospievajúci tínedžeri. Tí strácajú záujem o plyšové a ďalšie hračky, farebný nábytok a dekorácie inšpirované rozprávkovými bytosťami. Mnohí túžia po nadčasovej a štýlovej miestnosti, ktorá s nimi bude rásť.

Študentské zostavy by mali byť preto odeté do univerzálnych odtieňov, ako je biela, sivá, čierna alebo béžová. Toho, že by kvôli jednoduchším farbám vyzerala izba chladne alebo ponuro sa báť nemusíte. Deti si ju prispôsobia modernými doplnkami, ktoré do nej prinesú kúsok z ich osobnosti.

Okrem samotného dizajnu dbajte aj na praktické funkcie zostáv. Uistite sa, že poskytujú dostatok úložiska na všetko, čo vaša ratolesť potrebuje. Následne sa zamerajte na materiál, z ktorého je nábytok vyrobený. Ideálne je zvoliť masívne a pevné drevo alebo minimalistický kov. Oba vydržia dlhé roky a deti sa na ne budú môcť spoliehať každý jeden deň.

Preskúmajte našu ponuku jednotlivých typov sektorového nábytku a zostavte svojim deťom izbu, v ktorej sa budú radi hrať aj učiť sa novým veciam.