PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)

Detské izby

Zariadiť detskú izbu z hľadiska bezpečnosti, ale tiež hlavne tak, aby sa páčila vašej malej ratolesti, to môže byť oriešok. Myslíme na požiadavky rodičov aj detí, a preto sme pre vás pripravili sektorový nábytok do detskej izby rôznych dizajnov s ohľadom na bezpečnosť, praktickosť aj vzhľad.

Čaká vás zariaďovanie detskej izby? V tom prípade nezabúdajte na to, že okrem kvalitného a pevného nábytku budete potrebovať aj funkčné doplnky a štýlové dekorácie. Tie zabránia tomu, aby miestnosť pôsobila chladne a postarajú sa o to, že dieťa sa v nej bude cítiť príjemne.

Detské izby pre tých najmenších by mali byť hravé a plné farieb. Nábytok, ktorý do nich vyberiete, môže byť inšpirovaný zvieratkami, prírodou či obľúbenými rozprávkovými hrdinami. Naopak, študentské izby pre staršie deti by mali byť zariadené tak, aby s nimi mohli rásť a vyzerali moderne aj po niekoľkých rokoch. Zároveň je nutné myslieť na ich praktickosť. Vaša ratolesť sa v izbe bude učiť a pracovať na rôznych projektoch. Musí jej preto dobre slúžiť.

Detská izba – nábytok

Nábytok do detskej izby musí byť v prvom rade pevný, aby dieťa nijakým spôsobom neohrozoval. Dôležité je preto voliť kvalitné kúsky z odolných materiálov, ktoré sa pri používaní nezlomia ani neprevrhnú. Najlepšie je drevo, ktoré vyzerá nadčasovo a dieťaťu sa bude páčiť aj o niekoľko rokov.

A aké kúsky by sa mali v detskej izbe určite nachádzať?

Posteľ – ide o základný detský nábytok pre dievčatá aj chlapcov. Najideálnejšie je jednolôžkové prevedenie, ktoré nebude príliš zasahovať do priestoru, no poskytne dostatok miesta na spánok a oddych.
Stôl – dôležitý bude hlavne v čase, keď dieťa nastúpi do školy. Mal by byť dostatočne veľký a nemal by mu chýbať úložný priestor vo forme zásuviek alebo skriniek.
Stolička – ideálne ergonomická a výškovo nastaviteľná, aby dieťa nemalo kvôli hodinám sedenia rôzne zdravotné problémy.
Dodatočné sedenie – ak je v detskej izbe miesto, doplňte ju ešte taburetkou alebo kreslom, kde dieťa bude môcť oddychovať po tom, ako spraví prácu za stolom.
Skriňa – kľúčové úložisko určené predovšetkým na skladovanie oblečenia. Podľa veľkosti miestnosti zvoľte klasickú alebo šatníkovú skriňu.
Police a regály – poslúžia na odloženie kníh, učebníc a zošitov. Okrem toho ich dieťa využije aj na vystavenie dekorácií alebo ocenení, ktoré získalo.
Ďalší úložný priestor – v prípade, že v izbe zostane miesto, môžete do nej dokúpiť komodu, vitrínu alebo ďalšiu skrinku. Úložiska totižto nie je nikdy dosť.

Detská izba pre chlapca aj dievča

Výber nábytku sa odvíja od toho, pre koho zariaďujete detskú izbu:

• Detské izby pre dievčatá – zamerajte sa na svetlé a hravé odtiene ako ružová alebo béžová. Nebojte sa ani kvetinových potlačí, volánikov a dekorácií inšpirovaných princeznami z rozprávok.
• Detské izby pre chlapcov – z farieb stavte na modrú, zelenú alebo sivú. V rámci potlačí máte na výber autíčka, rozprávkových hrdinov či zvieratká.

Detská, študentská izba - nábytok.  Detská izba pre chlapca alebo dievča. Moderná detská izba - malá. Luxusná detská izba

Detská izba pre dvoch

Detská izba pre dvoch súrodencov by mala byť ladená v univerzálnych farbách ako je sivá, hnedá alebo biela. Nábytok je tiež vhodné kupovať neutrálny, aby sa náhodou nestalo, že deti si zvolia rôzne štýly, ktoré sa budú nakoniec biť. Naopak, menšie doplnky si môžu vyberať podľa svojich preferencií a potrieb, čím interiér zútulnia a spríjemnia.

Nábytok do malej detskej izby

Malá detská izba nemusí predstavovať veľký problém. Stačí ju len správne a premyslene zariadiť. Skvelým riešením sú zostavy. Tie sú spravidla kompaktné a nábytok, z ktorého pozostávajú, sa zmestí aj do menších interiérov. V prípade malej detskej izby pre dve deti je vhodné staviť na poschodovú posteľ, ktorá využíva priestor do výšky.

V úzkej detskej izbe si dávajte pozor na veľa doplnkov. Zbytočne by len zavadzali a vytvorili chaos. Namiesto nich sa zamerajte hlavne na dostatok úložiska.

Moderná detská izba

Moderná detská izba musí spĺňať určité štandardy, no to neznamená, že okrem toho nemôže byť aj originálna a pekná. Nahliadnite do našej ponuky a vyberte z nej všetko, čo vaša ratolesť potrebuje – od písacieho stola až po pohodlnú posteľ. A nezabudnite ani na dekorácie. Tie sa budú podieľať na vytvorení luxusnej detskej izby, ktorá bude vyzerať dobre aj o niekoľko rokov.

Preskúmajte našu ponuku jednotlivých typov sektorového nábytku a zostavte svojim deťom izbu, v ktorej sa budú radi hrať aj učiť sa novým veciam.