PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)

Kožené kreslá

Nie je kreslo ako kreslo. K tým najpohodlnejším a najobľúbenejším určite patria kreslá kožené. Kĺbia v sebe tradíciu a modernosť a hodia sa do každého typu interiéru. Skvele sa dopĺňajú s taburetami i sedacími súpravami a málokde si vychutnáte dobrú knihu alebo obľúbený televízny program tak, ako práve v koženom kresle. Tak si vyberte to svoje!

Túžite po praktickom, no zároveň štýlovom doplnku, ktorý skrášli obývačku, spálňupracovňu alebo akýkoľvek iný priestor? V tom prípade ste na správnom mieste. V našej ponuke nájdete moderné a pohodlné kožené kreslá v minimalistických aj výrazných dizajnoch, ktoré ľahko skombinujete s inými kúskami.

Kožené kreslo je unikátny prvok, v ktorom môžete čítať knihu, pozerať televíziu, oddychovať či dokonca spať. Mnohé disponujú možnosťou polohovania zaisťujúcou príjemné a komfortné lôžko na krátke zdriemnutie.

To však z výhod nie je ani zďaleka všetko. K benefitom kožených kresiel sa radí aj ich odolná povrchová úprava známa dlhou výdržou. Tá sa nezničí ani po niekoľkých rokoch pravidelného používania. Nehovoriac o tom, že sa veľmi jednoducho čistí. Ak by ste na ňu niečo rozliali alebo vysypali, stačí ju len utrieť suchou handričkou.

Kreslo kožené vás poteší aj viacerými doplnkovými vlastnosťami. Niektoré modely majú elektrické polohovanie, ktoré v priebehu zopár sekúnd spraví z lôžka na sedenie lôžko na zdriemnutie. Ďalej nechýbajú mäkké lakťové a chrbtové opierky, podnožka či opierka hlavy.

Jednotlivé kreslá sa od seba odlišujú aj v rámci toho, či majú nožičky alebo podstavec. Nožičky môžu byť skryté a takmer neviditeľné, alebo odhalené a výrazné. Druhá možnosť pôsobí vzdušne a priestor opticky zväčšuje. Podstavec sa v prípade kožených kresiel objavuje menej, no môžete sa s ním stretnúť. Jeho výhodou je, že kreslo umožňuje otáčať.

Kožené relaxačné kreslá

Kožené relaxačné kreslo sa od bežných prevedení zvyčajne odlišuje tým, že má funkciu polohovania. Viete si v ňom perfektne oddýchnuť a nabrať stratené sily. Polohovanie môže byť manuálne alebo elektrické. Druhá možnosť je praktickejšia a pohodlnejšia. Všetko ovládate prostredníctvom diaľkového ovládača alebo tlačidiel na lakťovej opierke.

Relaxačné kreslo kožené je vo väčšine prípadov masívnejšie. Vhodné je preto do veľkých domov a bytov, kde nezaberie priestor potrebný na prechádzanie.

Kožené kreslá s podnožkou

Kožené kreslo s podnožkou má množstvo prevedení – od kompaktných až po tie masívnejšie. Ide tak o výbornú voľbu do akejkoľvek domácnosti nehľadiac na jej veľkosť. Ako už z názvu vyplýva, spolu s kreslom si kupujete aj podnožku, ktorá je v rovnakom štýle. Celok vďaka tomu skvelo ladí a ľahko sa kombinuje s inými kúskami v interiéri.

Sedenie v kresle s vyloženými nohami na podnožke je veľmi príjemné. Skvelo si tak oddýchnete. Plus, podnožku môžete kedykoľvek použiť ako dodatočné sedenie napríklad pre deti.

Dizajnové a luxusné kožené kreslá

Hľadáte zaujímavý kúsok, ktorý v interiéri vynikne a dodá mu na štýlovosti a elegancii? Stavte na dizajnové kožené kreslo lákajúce pozornosť svojimi prepracovanými detailmi. V našej ponuke objavíte masívne a dominantné prevedenia, ktoré od základov zmenia atmosféru v priestore. Mnohé z nich sa dajú aj polohovať, takže ich môžete využiť na kratší alebo dlhší odpočinok.
Luxusné kožené kreslá sú známe svojím nadčasovým a majestátnym vzhľadom. Majú viacero farebných odtieňov, pričom najviac prevláda klasika vo forme hnedej, čiernej a sivej.

Kožené kreslo. Otáčacie kožené kreslo. Hnedé kožené kreslo. Kožené kreslo akcia

Farebné kožené kreslá

Kožené kreslá potešia desiatkami bežných aj menej tradičných odtieňov. K najobľúbenejším sa radí kožené kreslo hnedé, ktoré vyzerá moderne a hodí sa do každého interiérového štýlu. Veľmi podobne je na tom aj biele kožené kreslo. To dokáže miestnosť presvetliť a výborne kontrastovať s tmavým zariadením.

Biele a hnedé kožené kreslo však nie je jedinou možnosťou. Okrem toho si viete zaobstarať aj čierny, sivý, oranžový, červený alebo béžový variant.