PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)

Komody kombinované

Zásuvka alebo dvierka - dvierka alebo zásuvka? Nemôžete sa rozhodnúť? Nevadí! V tejto kategórii nájdete komody rôznych dizajnov v prevedení, ktoré vám doprajú kombináciu oboch. Využite svoj priestor na maximum a kúpte si novú komodu, ktorá vám ponúkne jedinečný úložný priestor navyše.

Kombinovaná komoda je kúskom nábytku, ktorý v sebe spája praktické funkcie a štýlový dizajn. V interiéri dokáže skvelo vyniknúť a prilákať na seba pozornosť. Jej použitie je široké, vďaka čomu si nájde miesto v akejkoľvek časti domácnosti vrátane obývačky, spálne, kuchyne a detskej izby.
Jedným z kľúčových prvkov kombinovanej komody je skutočnosť, že disponuje viacerými typmi úložného priestoru. Môžete v nej tak veľmi jednoducho skladovať rôzne druhy predmetov, a to bez toho, aby v nich nastal chaos.

To, aký typ úložiska vám komoda poskytne, sa odvíja od toho, aký model si zvolíte. K obľúbeným kombináciám sa radia:

• dvierka + zásuvky,
• zásuvky + otvorené police,
• dvierka + otvorené police,
• dvierka + zásuvky + otvorené police.

Okrem všetkých spomenutých kombinácií môžu mať niektoré kombinované komody aj vyklápacie zásuvky. Tie sa síce vyskytujú o niečo menej, no sú výborné do predsiení na skladovanie topánok.
Výhodou kombinovaných komôd je to, že ich vnútorné usporiadanie je vytvorené s dôrazom na maximálne využitie úložného priestoru. Práve vďaka tomu sú skvelé nielen do veľkých domácností, ale aj do tých malých, kde nie je veľa miesta nazvyš.

Komody so šuflíkmi a dvierkami

Komody so šuflíkmi a dvierkami sú najpopulárnejšou voľbou. Niet sa však ani čomu čudovať. Poskytujú veľa úložného priestoru na predmety rôznych veľkostí a tvarov.
Skrinky môžu byť priehľadné alebo nepriehľadné. Ak ide o prvú možnosť, nábytok mierne pripomína vitrínu. Môžete v ňom preto vystaviť pekné šálky, trofeje, fotky alebo suveníry. Pamätajte ale, že ak chcete, aby celok vyzeral dobre, v priehľadnej časti musíte udržiavať poriadok.
Na druhej strane, nepriehľadná skrinka zaisťuje súkromie. Uložiť do nej môžete všetko, čo nechcete, aby bolo na očiach.
Zásuvky majú univerzálne použitie. Ak sú hlbšie, dajú sa v nich skladovať aj väčšie predmety alebo hrubšie kúsky oblečenia, ako sú svetre či mikiny. Užšie zásuvky sú zas výborné na drobnosti, ako sú napríklad módne doplnky, šperky a kozmetika.

Kombinované komody. Komoda so šuflíkmi a dvierkami. Moderná komoda kombinovaná. Hnedá kombinovaná komoda

Komody so zásuvkami a policami

Komody so zásuvkami a policami sú veľmi podobné predchádzajúcemu typu s tým rozdielom, že namiesto uzavretých skriniek majú otvorené police. Tie môžete využiť na viacero spôsobov. Vo väčšine domácností však slúžia hlavne na vystavenie zarámovaných fotografií, kníh alebo menších doplnkov.
Výhodou políc je to, že pôsobia vzdušne. Priestor dokážu opticky otvoriť a priniesť doň príjemnú atmosféru. Sú preto ideálne do stiesnených miestností.

Komody s dvierkami a policami

Komody s dvierkami a policami sa zapáčia tým, ktorí chcú viac uzavretého úložného priestoru. Skrinky sú totižto zvyčajne väčšie ako zásuvky. Dajú sa v nich preto skladovať aj rozmernejšie predmety.
Skrinky perfektne dopĺňajú otvorené police. Tie majú rovnakú funkciu ako v prípade modelov so zásuvkami. Poslúžia na vystavenie predmetov aj odloženie maličkostí.

Komody s dvierkami, zásuvkami a policami

Ak sa neviete rozhodnúť, ktorá z možností by bola pre vás najlepšia, stavte na model s dvierkami, zásuvkami a policami. Takéto komody sa síce objavujú na trhu pomenej, no zopár ich určite nájdete. Vo väčšine prípadov bývajú masívne a výrazné. V priestore dokážu vyniknúť a prilákať pozornosť.

Farebné prevedenia kombinovaných komôd

Kombinované komody, ktoré sa nachádzajú v našej ponuke, majú desiatky farebných aj materiálových prevedení. Vybrať si môžete biele, čierne, hnedé, béžové, sivé či dokonca zelené sfarbenie. Bez akýchkoľvek problémov ich tak zladíte do svojej obývačky, spálne, chodby aj hosťovskej izby.