PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)

KUCHYŇA, JEDÁLEŇ

Praktické a dômyselné kuchynské linky, skrinky, komfortné jedálenské sety, lavice a stoličky, ale aj drezy alebo police. Vybavte stredobod vašej domácnosti kvalitným a skvele vyzerajúcim kuchynským nábytkom z našej ponuky a užívajte si kulinárske experimenty aj rodinné stretnutia. Využite extra zľavy a za ušetrené peniaze urobte v novej kuchyni oslavu.

Kuchyňa a jedáleň sa radia medzi najdôležitejšie miestnosti. K dispozícii sú pre všetkých členov domácnosti, pričom ich využitie je rôzne. Okrem prípravy jedla sú vhodné aj na jeho konzumáciu, stretávanie sa s blízkymi, oddych či prácu. Aby boli ale skutočne praktické a mohli vám dobre slúžiť, musia byť správne zariadené.

Zariaďovanie veľkej či malej kuchyne, rovnako ako aj jedálne, nie je náročné. Je však potrebné, aby ste vedeli, aké zariadenie v nich nesmie chýbať a ako ho správne rozmiestniť. Takýmto spôsobom zvýšite funkčnosť miestnosti a zároveň si zaistíte, že sa vám bude pri rôznych činnostiach dobre používať.

Netušíte, ako priestor zariadiť a čo všetko by sa v ňom malo nachádzať? Využite naše kuchyňa inšpirácie, ktoré sú plné overených tipov a rád od odborníkov.

Rohová kuchyňa a jedáleň

Rohová kuchyňa a jedáleň sú skvelým riešením pre tých, ktorí chcú využiť každý centimeter priestoru. Táto štýlová a premyslená konfigurácia dovoľuje usporiadať kuchynskú linku a ďalšie zariadenie tak, aby na seba logicky nadväzovalo. Pri varení alebo jedení vďaka tomu nebudete musieť chodiť z jednej časti miestnosti do druhej. Všetko budete mať po ruke.

Kuchyňa a jedáleň. Kuchynské linky v tvare U a L. Malé kuchyne. Kuchyne do malého bytu. Kuchyne výpredaj

Kuchyňa rohová má dva základné tvary:

• Kuchyňa do L – populárne riešenie, ktoré nájdete v mnohých domácnostiach. Ideálne je najmä do tých menších, kde maximalizuje využitie priestoru. Popritom však nezabúda ani na dostatok voľného miesta na chodenie.
• Kuchyňa do U – výborná alternatíva pre väčšie domácnosti, kde je dostatok voľného miesta. Charakteristická je množstvom úložiska, čo ocenia hlavne milovníci varenia a pečenia.

Veľmi podobné pravidlá platia aj pre samotnú jedáleň. V tej môžete do tvaru U alebo L rozostaviť vitríny, komody, skrinkylavice alebo iné typy nábytku.

V prípade, že by vás rohová kuchyňa alebo jedáleň nelákali, stavte na rozostavenie do tvaru písmena I. To je jednoduché, minimalistické a nadčasové.

Moderná kuchyňa a jedáleň

Moderná kuchyňa a jedáleň sú charakteristické viacerými vlastnosťami, medzi ktoré sa radia praktickosť, originalita a štýlovosť. Takéto riešenie si zakladá na tom, aby ohúrilo, prilákalo pozornosť a vytvorilo príjemnú atmosféru.

Ak túžite po luxusnej kuchyni a jedálni, ktoré budú srdcom domova a obľúbenými miestnosťami na trávenie času, nahliadnite do našej ponuky. Jej súčasťou sú zaujímavé kúsky nábytku v mnohých dizajnoch a farbách. Miestnosť si tak vyskladáte presne podľa svojich potrieb a predstáv.

Rôzne štýly kuchyne

Kuchyňu aj jedáleň si môžete zariadiť do rôznych štýlov. K najpopulárnejším sa radia:

• rustikálna kuchyňa,
• vintage kuchyňa,
• retro kuchyňa,
• provensálska kuchyňa,
• minimalistická kuchyňa.

Farby kuchyne a jedálne

Kuchyňa a jedáleň sú miestnosťami, kde je stále veľa pohybu. Okrem bielej, čiernej či sivej sa do nej preto nemusíte báť zvoliť aj výraznejšie a sýtejšie farby. Skvelá je napríklad zelená kuchyňa prinášajúca harmóniu. Podobný efekt má následne aj modrá alebo tehlová.

Do kuchyne a jedálne sa hodí aj sýta oranžová podporujúca energiu a produktivitu, a pastelová ružová charakteristická tým, že interiér dokáže opticky otvoriť.

Pamätajte ale, že kuchyňa nemusí byť zariadená len do jednej farby. Pokojne v nej skombinujte rovno niekoľko odtieňov. Dávajte si však pozor na to, aby spolu ladili. Krásne vyzerá napríklad bielo-čierna, ružovo-zlatá alebo sivo-hnedá kuchyňa.

Lacné kuchyne a jedálne

Ušetrite pri zariaďovaní domácnosti desiatky eur. V našej ponuke objavíte najlacnejšie kuchyne a jedálne na trhu. Jednotlivé kúsky si však pritom zachovávajú vysokú odolnosť a kvalitu. Máte tak istotu, že vám budú slúžiť dlhé roky.