PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)

Skrine a skrinky

Potrebujete novú skriňu do obývacej izby, izbičky alebo do spálne? Máme pre vás širokú ponuku praktických skríň, ktoré nájdu uplatnenie v každej miestnosti vášho domova. Vyberte si tú, ktorá najviac vyhovuje vašim požiadavkám.

Skrine sú základným typom úložiska, ktorý sa využíva vo všetkých domácnostiach. Poskytujú priestor na skladovanie oblečenia, doplnkov, kozmetiky, sezónnych dekorácií a mnohých iných predmetov. Tým, že majú desiatky rôznych prevedení, sa dajú veľmi jednoducho zladiť do každej miestnosti a akéhokoľvek interiérového štýlu.


Pri výbere skrine je dôležité sledovať viacero parametrov. Okrem samotného úložiska by ste mali dbať aj na jej dizajn. Uistite sa, že do interiéru zapadne a s ostatným zariadením nebude zbytočne kontrastovať. Následne nezabúdajte ani na samotné rozmery, povrchovú úpravu a detaily, ako napríklad kľučky či presklenie. Len tak si vyberiete kúsok, ktorý vám bude slúžiť dlhé roky.

Šatníkové skrine

Zariaďujete spálňu, šatník alebo detskú izbu a potrebujete veľa úložného priestoru? Najlepšou voľbou sú vysoké šatníkové skrine. Ich výhodou je široká ponuka a viaceré typy úložiska. Vo väčšine prípadov sa stretnete s kombináciou políc, zásuviek a tyčí na zavesenie. Vďaka tomu v nich môžete skladovať úplne všetko – od tričiek a nohavíc až po obleky a róby.
Šatníková skriňa môže mať klasické alebo posuvné dvierka. Druhá možnosť je praktickejšia, pretože nezasahuje do priestoru. K oblečeniu sa tak dostanete aj v prípade, že by bola miestnosť užšia.

Skrine. Šatníková skriňa. Policová skriňa. Rohové skrine. Skriňa do spálne, chodby, detskej izby. Lacné skrine

Policové skrine

Policové skrine sú na rozdiel od tých šatníkových kompaktnejšie. Okrem toho si taktiež zakladajú len na jednom type úložiska, ktorým sú police. Výborné sú preto na skladovanie topánok a hrubších odevov, ktoré by sa nemuseli zmestiť do zásuviek. V detskej izbe poslúžia aj na odkladanie hračiek a v obývačke zas na maličkosti, ktoré nechcete, aby boli na očiach.
Policová skriňa môže mať presklené časti. Tie ju skvelo dopĺňajú a umožňujú vám upriamiť pozornosť na vybrané predmety, napríklad na suveníry alebo umelecké diela.

Rohové, úzke a vysoké skrine

Potrebujete dodatočné úložisko, no nemáte miesto na klasickú policovú alebo šatníkovú skriňu? Žiaden problém. Všetko vyrieši rohová skriňa v úzkom a modernom dizajne. Tá vyplní inak nevyužitý priestor, skrášli celý interiér a vám poskytne zopár poličiek alebo zásuviek navyše.
Úzke skrine môžu mať priehľadné aj nepriehľadné dvierka. A nechýba im ani viacero farebných, rozmerových a materiálových prevedení, takže si určite prídete na svoje.

Skrine do rôznych častí domu

Skrine sú univerzálne a vysoko praktické. Svoju úlohu si splnia v každej časti domácnosti. Kde všade ich môžete umiestniť?

Skrine do spálne – výborné na skladovanie oblečenia, doplnkov, kozmetiky či dokonca posteľnej bielizne.
Skrine do detskej izby – v nižšom veku poslúžia na odkladanie hračiek. Neskôr ich bude dieťa využívať na skladovanie školských potrieb.
Predsieňové skrine – skryjú kabáty, bundy, šály, čapice, topánky a ďalšie príslušenstvo.
Skrine do chodby – majú univerzálne použitie. Môžete do nich uložiť knihy, sezónne dekorácie alebo vybavenie, ktoré sa používa pomenej.
Skrine do kúpeľne – poskytnú miesto na kozmetiku, uteráky a osúšky. Skladovať v nich následne môžete aj pyžamo alebo oblečenie na doma.
Skrine do obývačky – vhodné na odkladanie kníh a vecí, ktoré pravidelne používate. Ak sú presklené, môžete v nich vystaviť rôzne dekorácie.
Skrine do kuchyne a jedálne – majú zvyčajne praktické využitie. Umiestňujú sa do nich všetky kuchynské potreby a nástroje.

Skrine rôznych rozmerov

Pri výbere skríň musíte sledovať najmä ich rozmery. Ak by ste tak neurobili, mohlo by sa stať, že sa vám do miestnosti nezmestia. Najvyhľadávanejšou klasikou sú skrine 120 cm alebo 150 cm. Po nich nasledujú masívnejšie skrine 250 cm a 300 cm poskytujúce úložisko aj pre veľké rodiny. V rámci hĺbky je štandard od 40 do 60 cm, ktorý od steny zbytočne neodstáva a nezavadzia pri prechádzaní.

Lacné skrine

Chcete pri nákupe nábytku ušetriť? Nahliadnite do našej ponuky a vyberte si z nej kvalitné, no pritom lacné skrine. K dispozícii sú štýlové kúsky, ktoré bez problémov zladíte s ďalším zariadením aj preferovaným interiérovým štýlom.