PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)

obývacia izba

Obývacia izba bezpochyby patrí medzi najvyužívanejšie miestnosti v domove. Trávime v nej veľa času s našimi blízkymi, priateľmi, pozeráme v nej TV alebo sa hráme videohry či si len tak v tichu čítame knihu. Preto by sme mali dbať na to, ako si obývaciu izbu zariadime. Ideálne obývacou stenou ktorá je nie len štýlová, ale aj praktická. Chýbať v nej nesmú ani komody, odkladacie stolíky či poličky, na ktoré si uložíte vaše obľúbené knižky či fotografie. Základom každej obývacej izby je aj sedacia súprava. U nás si vyberiete zo širokej ponuky, či už ste vyznávačom kožených sedacích súprav alebo čalúnených, rohových alebo v tvare U.

Obývacia izba je jadrom každého domu či bytu. Ide o miestnosť, ktorá má široké využitie. Vhodná je na oddych, prácu aj stretávanie sa s priateľmi a známymi. Aby vám však mohla skutočne slúžiť na všetko, čo potrebujete, musíte ju vybaviť kvalitným nábytkom.

Základom obývacích izieb je sedacia súprava. Tá predstavuje dominantu, na ktorú upriami zrak každý, kto do miestnosti vojde. Ide o kúsok nábytku slúžiaci na sedenie aj ležanie. Mnohé modely z našej ponuky taktiež potešia možnosťou roztiahnutia, vďaka ktorej získate jedno či dokonca dve ďalšie lôžka na spanie.

Sedaciu súpravu následne dopĺňa konferenčný alebo odkladací stolík. Zvoliť si viete minimalistické aj masívne prevedenia s originálnym dizajnom. Niektoré sa skladajú aj z viacerých častí, takže poskytujú oveľa viac miesta na odloženie knihy, šálky, mobilu alebo iných maličkostí.

Z ďalšieho zariadenia nesmú určite chýbať televízne stolíky a komody, ktoré zaisťujú množstvo úložného priestoru. Okrem toho taktiež potešia nadčasovým výzorom a viacerými prevedeniami.

Ak by vám v obývacej miestnosti zostal prázdny priestor, nebojte sa ho doplniť pohodlnými kreslami. Tie zabránia nepríjemnému strohému vzhľadu a vytvoria dodatočné miesto na sedenie.

Nábytok do obývačky

Nábytok do obývačky môžete nakupovať po jednom, prípadne vo forme veľkej obývacej steny. Prvá možnosť je vhodná pre tých, ktorí chcú mať celý proces zariaďovania pod kontrolou. Podľa zvoleného štýlu si sami vyberajú sedačky, kreslá, komody, konferenčné stolíky a ďalšie zariadenie.

Obývacie steny sú ideálne vtedy, keď si chcete zariaďovanie urýchliť. Jedným nákupom si zaobstaráte všetok základný nábytok do obývacej izby vrátane skriniek, komôd, TV stolíkov, políc, vitrín a regálov. Jediné, čo si musíte dokúpiť, je sedačka a konferenčný stolík.

To, pre ktorú možnosť sa rozhodnete, je čisto na vás. V našej ponuke ich nájdete obe v rôznych farebných prevedeniach, štýloch a rozmeroch. Máte tak istotu, že jednotlivé kúsky sa vám do miestnosti zmestia a budú sa vám do nej aj hodiť.

Štýly obývacej izby

Každý interiérový štýl je charakteristický inými vlastnosťami. Podľa toho, k akému inklinujete, si v našej ponuke môžete vybrať:

Vintage nábytok do obývačky – krásny nábytok pripomínajúci minulé dekády. Známy je svojím menej tradičným tvarom a prepracovanými detailmi.
Luxusný nábytok do obývačky – zaujme každého, kto má rád pocit honosnosti. Jednotlivé kúsky sú masívne, výrazné a unikátne.
Vidiecky nábytok do obývačky – charakteristický je tým, že väčšina kúskov je vyrobená z prírodných materiálov. Do interiéru prináša pravé teplo domova.
Rustikálny nábytok do obývačky – svetlé zariadenie, ktoré priestor opticky otvára a dodáva mu život. Rovnako ako vidiecky nábytok, aj tento je zvyčajne z prírodných materiálov.
Moderný nábytok do obývačky – ide o nadčasové zariadenie, ktoré bude vyzerať dobre aj o niekoľko dekád. Nájdete ho vo viacerých farbách aj povrchových úpravách.

Obývacia izba inšpirácia

Neviete, ako zariadiť svoju obývačku, no túžite po tom, aby bola príjemná, moderná a zaujímavá? V našom e-shope sme si pre vás pripravili obývacie izby inšpirácie, ktoré rozvíria vašu fantáziu. Mnohé kúsky nábytku sú zasadené priamo do interiéru, takže viete, ako približne budú vyzerať u vás doma a s čím by ste ich mohli skombinovať.

Nahliadnite do našej ponuky a prezrite si tie najkrajšie obývacie izby. Zistite, aké trendy aktuálne prevládajú a čo by rozhodne nemalo chýbať vo vašej domácnosti.

Obývačka, obývacia izba. Nábytok do obývačky. Sektorový nábytok do obývačky. Luxusní a moderný nábytok do obývačky.

Farebná rozmanitosť nábytku do obývačky

Farebná rozmanitosť sedačiek, kresiel či komôd je nekonečná. Na výber máte napríklad čierny nábytok do obývačky, ktorý bude krásne kontrastovať s bledými stenami alebo dekoráciami. Ak by sa vám zdala čierna príliš tmavá, siahnite po hnedom alebo sivom nábytku do obývačky. Túžite viac experimentovať? V tom prípade stavte na modrú, červenú alebo zelenú obývaciu izbu, ktorá bude vyzerať ako vystrihnutá z časopisu.

Zariaďte si u nás vašu obývaciu izbu podľa predstáv, štýlovo a zároveň prakticky. Veľmi radi vám s výberom toho správneho nábytku poradíme online alebo osobne u nás na predajniach.