PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)

Kožené sedacie súpravy

Pravdepodobne máloktorý materiál má v histórii nábytkárstva tak dobrú povesť ako koža.Kožené sedačky ponúkajú širokú škálu typov i tvarov a krokom vedľa nebudú v žiadnom type interiéru. Kožené sedačky v porovnaní s tými čalúnenými vydržia podstatne dlhšie, ale zároveň je doležité, aby sa o ne každý majiteľ dobre staral, pretože koža dokáže byť veľmi náročná.

Kožené sedacie súpravy sú nadčasovým kúskom, ktorý perfektne doplní akúkoľvek obývačku. Okrem moderného dizajnu potešia vysokou kvalitou, jednoduchým čistením a skvelou odolnosťou. Samozrejmosťou je aj viacero veľkostí, tvarov a farieb, vďaka čomu si na svoje príde úplne každý nehľadiac na to, do akého štýlu má zariadený príbytok.

Kožená sedacia súprava je klasikou. V domácnostiach sa objavuje už dlhé roky. Mnohí si ju vyberajú najmä kvôli praktickosti, elegancii a luxusu, ktoré so sebou prináša. Jej veľkým plusom je aj skutočnosť, že sa dá pomerne ľahko kombinovať s inými materiálmi. Poradí si s drevom, plastom, drevotrieskou aj kovom.

Kožené sedacie súpravy. Luxusné kožené sedačky. Kožené sedačky, gauče. Sedacie súpravy kožené. Kožené sedačky

Sedacie súpravy kožené sú spravidla masívnejšie a rozmernejšie. Poskytujú oveľa viac miesta na sedenie ako menšie pohovky, kreslá alebo taburetky. Ideálne sú preto skôr do veľkých domov a bytov, kde nebudú zasahovať do priestoru. Mnohé z nich sa dajú aj rozložiť, takže z nich bez problémov spravíte jedno či dokonca dve lôžka na spanie.

K doplnkovým funkciám, ktorými disponujú viaceré rovné a rohové kožené sedacie súpravy, sa radí manuálne či elektrické polohovanie a úložný priestor. Do toho môžete uskladniť napríklad vankúše, deky, prehozy alebo menšie sezónne doplnky.

 

V rámci tvarov je na výber rovno niekoľko variantov. K najpopulárnejším patria:

• Tvar I – praktický a kompaktný. Nemusí však poskytnúť dostatok miesta na sedenie. Práve preto je vhodné niečím ho doplniť.

• Tvar L – najpopulárnejší typ. Poskytuje veľa miesta na sedenie aj ležanie. Väčšina týchto sedačiek má úložný priestor alebo možnosť roztiahnutia.

• Tvar U – masívna a veľká sedačka, ktorá potrebuje veľa miesta. Nie je vhodná do malých bytov. Vo veľkých obývačkách však skvelo poslúži. Zvyčajne disponuje úložným priestorom a možnosťou roztiahnutia.

 

Kožené pohovky

Kožené pohovky sú na rozdiel od sedacích súprav kompaktnejšie. Predstavujú tak ideálnu voľbu do menších bytov a domov, kde nie je veľa voľného priestoru. Niektoré môžu mať dodatočné funkcie, ako napríklad možnosť rozkladania alebo úložný priestor. Nie je to však pravidlom.

Keďže je kožená pohovka menšia, nemusí poskytovať dostatok miesta na sedenie. To je dôvod, prečo je dobré doplniť ju pekným koženým kreslom, taburetkou alebo štýlovou a pohodlnou čalúnenou stoličkou.

Luxusné kožené sedačky

Luxusné kožené sedačky sú známe nielen štýlovým dizajnom, ale aj tým, že sú vyrobené z kvalitných materiálov. K tým najčastejšie používaným sa radia:

• Koža – prírodný materiál získaný z kože zvierat, ktorý sa špeciálne upravuje, aby nezapáchal a dobre vyzeral. Kožená sedačka je charakteristická dlhou životnosťou, viacerými farebnými prevedeniami a špecifickou arómou.

• Eko koža – predstavuje vernú napodobeninu prírodnej kože. Skladá sa z dvoch vrstiev. Prvou je bavlnený úplet, na ktorý sa následne nanáša polyuretán. Kvalitné kožené sedačky z tohto materiálu sú odolné voči oderu a majú vysokú pevnosť.

• Regenerovaná koža – vyzerá a správa sa ako pravá koža, no je oveľa odolnejšia. Známa je tým, že sa ľahko udržiava.

Farby kožených sedačiek

Koža je materiál, ktorý sa veľmi jednoducho farbí. Sedacie súpravy tak objavíte v bežných aj zaujímavých odtieňoch. Najpopulárnejšou voľbou je bezpochyby biela kožená sedačka, ktorá perfektne zapadne najmä do bledých minimalistických priestorov. Krásne však vynikne aj ako kontrastný prvok v tmavších interiéroch.

Ďalšou klasikou je čierna kožená sedačka. Tá v domácnosti pôsobí ako dominantný prvok lákajúci všetky pohľady. A zabúdať netreba ani na hnedú koženú sedačku, ktorá je zlatou strednou cestou medzi čiernou a bielou.

Kožené sedačky následne objavíte aj v menej tradičných odtieňoch, ako napríklad v tehlovej, červenej, béžovej, oranžovej či zelenej. Takéto modely sú nielen praktickým kúskom, ale aj štýlovým doplnkom, ktorý od základov zmení atmosféru v priestore.