PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)

Detské postele

Deti rastú ako z vody a keby ste mali kupovať novú posteľ s každými desiatimi centimetrami, dali by ste si pekne cez vrecko. Keď dieťa odrastie z postielky, môžete mu ale pred klasickou „normálnou" posteľou zaobstarať posteľ kratšiu. Deti sa v nej väčšinou cítia bezpečnejšie a naviac môže byť i zaujímavou ozdobou detskej izby. A hlavne nezabudnite na kvalitný matrac.

Štýlová detská posteľ dokáže skrášliť každú detskú izbu a vytvoriť v nej rozprávkovú atmosféru, ktorú si zamiluje menšie aj väčšie dieťa. Pri jej výbere však netreba pozerať len na dizajn. Okrem neho sú kľúčové aj ďalšie parametre a detaily, ako napríklad rozmery či dodatočné funkcie vo forme úložného priestoru alebo osvetlenia. Tieto vlastnosti majú hlavne detské multifunkčné postele charakteristické masívnym a dominantným vzhľadom.

Kvalitné detské postele sú investíciou na dlhé roky. S deťmi budú rásť a poskytnú im pohodlný priestor na oddych aj v období dospievania. To, ktorý model im zvolíte, sa odvíja čisto od vás. V prípade, ak je dieťa väčšie, vám s celým procesom môže pomôcť. Samé si povie, čo sa mu páči a či preferuje skôr vyvýšené detské postele, alebo jednoduchšie kúsky na zemi.

Detské postele pre dievčatá aj chlapcov

Jedným z najdôležitejších parametrov pri nákupe postele je pohlavie. Na základe toho ich môžeme deliť do troch základných kategórií:

• Detské postele pre dievčatá – charakteristické sú tým, že sú odeté do farieb ako ružová, červená alebo oranžová. Niektoré modely, napríklad váľandy, dokonca potešia peknými vzormi imitujúcimi kvety alebo zvieratká.
• Detské postele pre chlapcov – v ich dizajne prevládajú odtiene modrej, zelenej a béžovej. Zvyčajne sú jednoduchšie, no aj v tomto prípade sa môžete stretnúť s hravými vzormi a potlačami.
• Univerzálne detské postele pre dievčatá aj chlapcov – majú minimalistický vzhľad vo farbách ako hnedá, biela alebo čierna. Ideálne sú tak pre obe pohlavia.

Detské poschodové postele

Detské poschodové postele sú výbornou voľbou v prípade, že izbu zdieľajú dve deti. Efektívne šetria miesto, pričom poskytujú rovnakú úroveň komfortu ako klasické postele. Minimalistické prevedenia majú dve lôžka s rebríkom. Originálne a drahšie modely disponujú štýlovými schodíkmi, šmykľavkou či dokonca domčekom vo vrchnej časti.

Na trhu nájdete aj detské postele poschodové, ktoré majú navrchu lôžko a dolu písací stôl. Takéto riešenie je ako stvorené do malej izby pre jedno dieťa.

Samostatnou kategóriou sú detské postele s prístelkou. Tie na prvý pohľad vyzerajú ako bežné postele, no majú špeciálny rozkladací mechanizmus, vďaka ktorému sa zo spodnej časti vysunie ďalšie lôžko na spanie.

Detské postele s matracom

Detské postele s matracom sa spravidla označujú ako váľandy. Charakteristické sú nižšou cenou a tým, že po ich kúpe nemáte žiadne ďalšie starosti. Väčšina modelov poteší aj kompaktnými rozmermi a úložným priestorom. Sú tak výbornou voľbou do každej detskej izby.

Detské postele so zábranou

Do izieb pre malé deti sú perfektné detské postele so zábranou. Tie znižujú riziko nepríjemných a bolestivých pádov, ktoré by mohli viesť k rôznym úrazom. Zábranami zvyčajne disponujú postele s dĺžkou maximálne 170 cm. Väčšie výrobky sú určené pre dospelých, ktorí zábrany nepotrebujú.

Detské postele, váľandy. Detské postele so zabranou a úložným priestorom. Lacné detské váľandy, postele

Detské postele s úložným priestorom

Miesta na odloženie hračiek, potrieb do školy a ďalších predmetov nie je nikdy dosť. Detské postele s úložným priestorom sú preto skvelým riešením, ktoré v izbe udrží poriadok. Úložisko môže byť riešené formou zásuviek alebo výklopu. Prvá alternatíva je spravidla výhodnejšia, pretože dieťa sa do nej dostane aj bez pomoci rodiča.

Rozmery detských postelí

Detské postele sa predávajú vo viacerých rozmeroch. Najčastejšie sa stretnete s týmito:

• detské postele 90 x 200,
• detské postele 80 x 200,
• detské postele 110 x 200,
• detské postele 120 x 200,
• detské postele 80 x 195,
• detské postele 80 x 170,
• detské postele 80 x 160.

Lacné detské postele

Medzi populárne lacné detské postele sa radia váľandy, ktoré majú matrac a úložný priestor. Za výhodné ceny, a to hlavne vo výpredaji, však nájdete aj klasické prevedenia v minimalistickom či prepracovanom vzhľade.

V našej ponuke objavíte desiatky lacných detských postelí so zábranou aj bez nej. Prezrite si ju a vyberte deťom pohodlný kúsok, vďaka ktorému si skvelo oddýchnu.

Kúpte svojim deťom kvalitnú posteľ, na ktorej sa zaručene vyspia do ružova.