PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)

Jedálenské lavice

Máte v kuchyni prázdny roh a premýšľate ako ho využiť? Nie je nič ľahšie, než doňho umiestniť jedálenský stôl a spolu s ním aj jedálenskú lavicu.

Jedálenské lavice predstavujú zaujímavú alternatívu k tradičným stoličkám a do interiéru prinášajú nový rozmer pohodlia. Ich nekonvenčný dizajn umožňuje zariadiť aj malú kuchyňu či jedáleň a zároveň podčiarkuje rodinnú atmosféru a harmóniu.

Jedným z najväčších benefitov lavíc do jedálne je skutočnosť, že za stolom poskytujú oveľa viac miesta na sedenie ako stoličky. Vďaka tomu sú ideálnym riešením pre veľké rodiny, do menších domácností, na spoločenské udalosti alebo len na stretnutia s priateľmi a blízkymi.

Väčšina jedálenských lavíc je navrhnutá tak, aby maximálne využila priestor, v ktorom sa nachádza, pričom viaceré modely disponujú aj praktickým úložiskom. To býva zvyčajne pod sedadlom a poskytuje miesto na odloženie drobností.

Lavice do kuchyne

Lavice sú funkčným kúskom zariadenia, ktorý využijete snáď v každej jednej miestnosti. Svoju prácu si ale najlepšie urobia v kuchyni a jedálni, kde zaručia veľa miesta na sedenie. Zároveň sú však veľmi kompaktné, takže zbytočne nezasahujú do priestoru a nezavadzajú pri prechádzaní.

Lavice do kuchyne nájdete na trhu v širokom zastúpení. Podľa ich tvaru a spôsobu spracovania ich môžeme deliť na:

Lavice do kuchyne bez opierky – kompaktné riešenie vhodné aj do tých najmenších domácností. Má minimalistický dizajn, vďaka čomu sa ľahko kombinuje s ostatným zariadením. Mínusom týchto lavíc je nižšia úroveň komfortu. Práve preto nie sú úplne ideálne na dlhodobé sedenie.
Lavice do kuchyne s opierkou – pohodlný typ lavice, ktorý síce zaberá viac miesta, no veľmi dobre sa na ňom sedí a oddychuje. Jeho dizajn je rôzny, no spravidla nie je príliš výstredný, takže s ním pri kombinovaní nebudete mať žiadne problémy.

 Jedálenské lavice. Lavice do kuchyne. Rohová jedálenské lavice. Rozkladacie lavice do kuchyne, cena

Ďalej môžeme lavice deliť aj podľa čalúnenia, a to na:

• Lavice do kuchyne bez čalúnenia – vhodné sú skôr na kratšie posedenie alebo rýchle zjedenie obeda. Majú jednoduchý dizajn a zbytočne na seba nelákajú veľa pozornosti.
• Čalúnené lavice do kuchyne – sú komfortné a masívne. Predstavujú dominantný prvok miestnosti.

Rohové lavice do kuchyne

Rohové lavice do kuchyne vypĺňajú inak prázdny kút, čím šetria veľa miesta a nezasahujú do priestoru. Sú preto skvelé do menších domácností. Ich dizajn aj celkové prevedenie je rôzne – od minimalistických až po masívne kúsky. Ľahko tak nájdete model, ktorý sa bude hodiť k jedálenskému stolu alebo stoličkám.

Drevené lavice do kuchyne

Drevené lavice do kuchyne sa pýšia odolnosťou a nadčasovosťou. Po kúpe si môžete byť istí tým, že vám vydržia dlhé roky. Zvyčajne majú strohý dizajn, ktorý sa jednoducho kombinuje s iným zariadením v interiéri. Okrem prevedenia v tvare I sa stretnete aj s drevenou rohovou lavicou, ktorá vyplní prázdny kút.

Lavice do kuchyne s úložným priestorom

Úložiska nie je nikdy dosť. A to platí dvojnásobne pre malé domy a byty. Ak teda nemáte kde odkladať rôzne maličkosti, zaobstarajte si lavice do kuchyne s úložným priestorom. Do tých budete môcť skryť kuchárske knihy, utierky, zástery a ďalšie zariadenie, ktoré nemusí byť neustále na očiach.

Moderné a luxusné jedálenské lavice

Túžite interiér doplniť o unikátny kúsok? V tom prípade siahnite po moderných laviciach do kuchyne s prepracovanými detailmi, ako napríklad so zaujímavými nožičkami alebo gravírovaním.

Inou alternatívou sú dominantné a masívne jedálenské komplety obsahujúce ako lavicu, tak aj stôl. Tie vám poskytnú pohodlné miesto na konzumovanie obľúbených pokrmov, stretnutia s priateľmi alebo len na krátky oddych počas pitia kávy.