PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)

Kožené rohové sedačky

Objavte dokonalý spoj elegancie a pohodlia s našou kolekciou kožených rohových sedačiek. Naše kožené sedačky nielen poskytujú pohodlné posedenie, ale taktiež dvíhajú váš interiér na novú úroveň štýlového dizajnu. S vysoko kvalitným kožením a moderným prevedením ponúkame nielen komfort, ale aj trvanlivosť. Vyberte si zo širokej palety farieb a urobte z vášho obývacieho priestoru skutočné miesto odpočinku s našimi koženými rohovými sedačkami. Objednajte hneď a posuňte svoj domov na novú úroveň štýlu a luxusu!

Luxusné, elegantné a nadčasové. Presne také sú kožené rohové sedačky, ktoré predstavujú dominantu každej jednej obývačky. Svojím dizajnom lákajú pohľady aj z diaľky a vďaka vysokej úrovni komfortu zaručujú príjemné miesto na sedenie aj ležanie.

Kožená rohová sedačka je štýlovým a funkčným kúskom, ktorý je charakteristický tvarom do písmena L. Ten je vysoko praktický a hodí sa nielen do väčších, ale aj menších interiérov. Vypĺňa inak prázdny roh, takže nezasahuje zbytočne do priestoru a šetrí miesto.

Veľkým benefitom rohových kožených sedačiek je aj to, že poskytujú veľa miesta na sedenie. Stačí ich preto doplniť len jedným kreslom či dvoma taburetkami.

Kombinovanie rohových sedačiek kožených s iným zariadením nachádzajúcim sa v miestnosti je pomerne jednoduché. Dôvodom je najmä skutočnosť, že koža je nadčasová a rozumie si s takmer každým materiálom vrátane dreva, kovu, plastu a textilu.

Plus, v našej ponuke objavíte kúsky odeté prevažne do univerzálnych odtieňov ako biela, hnedá, sivá alebo béžová. Tie bez akýchkoľvek problémov splynú s celkom a nebudú vytvárať nepríjemný kontrast.

Kožené rohové rozkladacie sedačky

Kožená rohová rozkladacia sedačka je vysoko praktickým nábytkom, ktorý vám bude slúžiť dlhé roky. Jeho najväčšou výhodou je, že okrem sedenia ho môžete využiť aj na plnohodnotný spánok.

To, koľko miesta kožené sedačky rohové rozkladacie poskytnú, sa odvíja čisto od modelu, ktorý si zvolíte. Na najmenších prevedeniach sa vyspia dve osoby, na tých väčších aj traja či dokonca štyria ľudia.

Spôsob rozkladania sedačky je rôzny. Vo väčšine prípadov sa stretnete s týmito mechanizmami:

• Vozík – ide o systém, ktorý je v rámci rohových sedačiek najrozšírenejší. Matrac sa nachádza na vozíku, ktorý stačí len vytiahnuť z priestoru pod sedacou časťou a máte hotovo.
• Klzák – objavuje sa ako pri bežných sedačkách do tvaru I, tak aj pri tých rohových. Jeho princíp spočíva v tom, že sedaciu časť posuniete dopredu a opierku sklopíte do vodorovnej polohy. Takto získate dostatočne veľký a komfortný priestor na spanie, ktorý je zvyčajne vhodný pre dve a viac osôb.
• Automat – sedačku s týmto systémom rozložíte dvoma ťahmi. Najprv chytíte sedadlo, ktoré nadvihnete a posuniete dopredu. Následne len sklopíte operadlo a lôžko na spanie je pripravené.
• Roll – tento systém býva súčasťou sedačiek, ktoré sa využívajú na pravidelné spanie. Lôžko si rozložíte tak, že jednou alebo oboma rukami chytíte hlavovú opierku a posuniete ju smerom k sebe. Celý proces si vyžaduje viac sily a je mierne komplikovanejší ako vozík alebo klzák, no rozhodne sa ho netreba obávať.

Kožené rohové sedacie súpravy

Kožená sedacia súprava rohová si nájde svoje miesto v malom byte aj väčšom dome. Ak si chcete byť istí, že si vyberiete správne, sledujte pri jej nákupe niekoľko základných parametrov:

• Rozmery – kožené rohové sedacie súpravy sú vo všeobecnosti masívnejšie, no to neznamená, že neexistujú aj kompaktné modely vhodné do menších obývačiek. Pred nákupom si preto dobre zmerajte veľkosť miesta, kam chcete nábytok umiestniť, a overte si, že sa doň zmestí.
• Dizajn – mal by ladiť s ostatným zariadením a interiérovým štýlom. Stávkou na istotu sú univerzálne farby ako hnedá, čierna, béžová a biela, no nič nepokazíte ani koženou sedacou súpravou rohovou v červenej, modrej či zelenej.
• Doplnkové funkcie – rozkladanie nie je jedinou funkciou, ktorou môžu rohové kožené sedacie súpravy disponovať. Mnohé okrem nej potešia aj úložným priestorom, do ktorého vložíte nepotrebné vankúše, deky a prehozy, alebo polohovateľnými hlavovými či lakťovými opierkami.