PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)

Kancelárske stoličky, kreslá

Výber kancelárskej stoličky alebo kresla môže pekne potrápiť. Sedením na nej trávite veľkú časť dňa, a tak je extrémne dôležité, aby bola predovšetkým ergonomická a nič vás po celom dni v práci nebolelo. Vzhľad je síce dôležitý, ale na prvom mieste majte svoje zdravie. Pri kancelárskych stoličkách preto zohľadňujte hlavne pohodlie, možnosť nastaviť výšku sedadla a chrbtové opierky.

Kancelárske stoličky a kreslá patria medzi základné vybavenie domácej pracovne aj bežnej kancelárie vo firme. Vo väčšine prípadov bývajú veľmi pohodlné a minimalistické, vďaka čomu sa dajú jednoducho kombinovať s celkom. Aj po niekoľkých hodinách sa na nich stále dobre sedí. Bez toho, aby ste pociťovali bolesť alebo diskomfort.

Výber kancelárskeho kresla si musíte premyslieť. Do celého procesu nezabudnite zakomponovať vaše preferencie a predstavy. Zároveň je dôležité dbať aj na to, koľko budete za stolom alebo pred počítačom sedieť, aká je vaša výška a váha a aké doplnkové funkcie od daného kúsku požadujete. Inú stoličku potrebuje nižšia osoba, ktorá plánuje za stolom sedieť len dve hodiny a inú zas vyšší a ťažší človek, ktorý ju bude využívať 8 či viac hodín denne.

Na rozdiel od klasických stoličiek, tie kancelárske majú aj rôzne dodatočné funkcie, ktoré zvyšujú ich praktickosť. K nim sa radia napríklad:

Možnosť otáčania – skvelá vlastnosť, vďaka ktorej máte pri sedení oveľa väčšiu voľnosť.
Kolieska – rovnako ako funkcia otáčania, aj kolieska vám zaisťujú vyššiu mieru voľnosti a komfortu. So stoličkou vám dovoľujú pohybovať sa z jednej časti miestnosti do druhej bez toho, aby ste sa z nej vôbec postavili.
Lakťové opierky – zvyšujú úroveň komfortu a podporujú ergonómiu. Zabraňujú tomu, aby vás ruky po určitom čase sedenia boleli.
Opierky krku – majú podobnú funkciu ako lakťové opierky. Zvyšujú úroveň pohodlia a zároveň poskytujú hlave stabilitu.
Výškové nastavenie – výborná funkcia, ktorá zaisťuje, že stoličku si viete upraviť k akémukoľvek stolu. Nehovoriac o tom, že zariadenie je univerzálne a môžu ho používať aj viacerí ľudia.
Ergonómia – v neposlednom rade nesmieme zabudnúť ani na ergonomické tvarovanie kancelárskeho kresla. Práve vďaka nemu vám vie poskytnúť pohodlie aj po dlhých hodinách sedenia.

Zdravotné kancelárske stoličky

Zdravotné kancelárske stoličky sú ideálne pre všetkých, ktorí chcú mať istotu, že im dlhodobé sedenie za stolom nespôsobí príliš veľké problémy. Spravidla disponujú pohodlnými opierkami, kolieskami a ergonomickým tvarovaním, ktoré drží chrbticu aj ostatné časti tela na správnom mieste. Zabraňuje tak bolestiam a rôznym ďalším komplikáciám, za ktoré by mohli byť zodpovedné klasické stoličky.

Ergonomické kancelárske stoličky nemusia byť hneď nepekné a nezaujímavé. Práve naopak. Ich špeciálne tvarovanie môže byť doplnené o výrazné farby či iné detaily, ktorými pritiahnu pozornosť.

Otáčacie kancelárske stoličky

Ako už z názvu vyplýva, otáčacie stoličky disponujú možnosťou otáčania. Zvyčajne majú aj kolieska, ktoré uľahčujú ich presun po miestnosti. Sú tak vysoko praktické a vhodné do každej jednej pracovne. Niektoré modely majú aj rôzne dodatočné funkcie, ako napríklad ergonomické tvarovanie alebo opierky.

Kancelárske stoličky a kreslá. Luxusné kancelárske kreslo. Zdravotné kancelárske stoličky. Otáčacie stoličky

Detské kancelárske stoličky

Detské kancelárske stoličky sú výbornou voľbou pre školákov a študentov. Deťom zabezpečujú pohodlné miesto za stolom, pričom sa postarajú aj o ich chrbticu. Jednotlivé kúsky potešia hravým dizajnom v zaujímavých farbách, vzoroch a potlačiach. Nechýbajú však ani jednoduchšie kancelárske stoličky pre deti, ktoré s nimi budú rásť.

Farby kancelárskych stoličiek

Kancelárske stoličky si môžete zaobstarať v rôznych farebných prevedeniach. Najpopulárnejšia je ale rozhodne kancelárska stolička biela a čierna. Tieto odtiene sa s ostatným zariadením kombinujú najjednoduchšie. Ďalej zaujme aj kancelárska stolička ružová, hnedá či dokonca sivá.

Lacné kancelárske stoličky

Ušetrite pri nákupe zariadenia do svojej pracovne. Vyberte si z našej ponuky lacné stoličky k počítaču, ktoré vám poskytnú všetky dôležité funkcie. Okrem štýlového dizajnu vás potešia aj kolieska, možnosť otáčania či ergonomické tvarovanie.

Vyberte si z našej ponuky štýlových, ale zároveň praktických kancelárskych stoličiek a kresiel, ktoré vám spríjemnia každodennú prácu pri počítači.