DOPRAVA ZADARMO

DOPRAVA ZADARMO

Na všetky produkty pri nákupe nad 195,00 €

Kuchynské linky

Kuchynská linka býva alfou aj omegou každej kuchyne, a tá zas stredom každej domácnosti. Vyberajte preto linku starostlivo a s tým najväčším rozmyslom.

Kuchynské linky predstavujú základ každej kuchyne. Vďaka nim v nej môžete pripravovať svoje obľúbené pokrmy a nápoje, hostiť priateľov a tešiť sa z moderného vzhľadu miestnosti. Kuchynské linky však už dávno nie sú len praktickým prvkom a pomocníkom. Sú takisto štýlovým prvkom v interiéri, ktorý vytvára príjemnú atmosféru a zaisťuje, že sa v kuchyni budete cítiť dobre.

Každá moderná a štýlová kuchyňa si zaslúži modernú linku, ktorá bude spĺňať požiadavky najnovších trendov a pritom poskytne dostatok úložiska na všetky kuchynské potreby. Dobrou správou je, že v súčasnosti máte neobmedzené možnosti. Kuchynskú linku si viete zvoliť presne podľa svojich predstáv. Je len na vás, či siahnete po minimalistickom prevedení, ktoré bude trendy aj o desiatky rokov, alebo stavíte skôr na výrazné farby, ktoré sú aktuálne v móde.

Počas nákupu kuchynskej linky ale nezabúdajte ani na samotné rozdelenie úložného priestoru, kvalitu materiálu a rozmery. Následne myslite ešte na typ linky. Spravidla sa stretnete s dvomi možnosťami:

  • Kuchynské zostavy – sú to hotové linky, ktorých jednotlivé kúsky sa predávajú spolu ako súprava. Efektívne šetria čas, pretože výberom jednej zostavy si zariadite celú kuchyňu.
  • Modulové kuchyne – linku si kombinujete sami. Nábytok si totižto vyberáte po jednom, na základe toho, čo potrebujete. Toto riešenie je skvelé pre každého, komu klasická zostava nevyhovuje, pretože obsahuje nábytok navyše alebo naopak, niektoré kúsky v nej chýbajú.

Vyberte si kuchynskú linku presne podľa svojich preferencií a potrieb. Zvoľte prevedenie, ktoré vám poskytne nielen moderný vzhľad, ale takisto funkciu.

Kuchynská linka do malej kuchyne

Rozmery kuchynskej linky sú kľúčové. Problém totižto nerobí len príliš veľká linka v malej kuchyni, ale aj presný opak – malá linka vo veľkej kuchyni. V takomto prípade by sa nábytok veľmi jednoducho v priestore stratil a zanikol. Pri výbere nábytku do veľkých domácností máte spravidla voľnejšiu ruku a je len na vás, po čom siahnete. Nemusíte sa báť, že by sa vám do miestnosti niečo nezmestilo.

Otázkou však zostáva, čo robiť, keď bývate v menšom dome alebo byte a kuchyňa nie je dostatočne veľká? Voľba nábytku musí byť v takejto situácii dobre premyslená, aby ste priestor využili na maximum.

Ideálnym riešením je menšia kuchynská linka s kombinovaným úložným priestorom. Okrem zatvorených a otvorených políc nezabúdajte ani na zásuvky alebo vyklápacie riešenia. Jednoliaty dizajn dokáže rozbiť menšia vitrína alebo skrinka s presklenou časťou. Do tej môžete vyložiť napríklad pekné taniere, ktoré budú každému na očiach.

Ďalšou alternatívou sú kuchynské zostavy do tvaru písmena L. Tie efektívne využívajú roh, ktorý spravidla zostáva prázdny. Za takouto kuchynskou linkou sa výborne pracuje, pretože máte všetko po ruke.

Tip: Ak chcete, aby kuchyňa nepôsobila príliš uzavreto a zapratane, vyberte si skôr bledšie farby nábytku, ktoré opticky zväčšujú priestor. Pomôcť vedia aj skrinky s nožičkami, ktoré sa zas starajú o to, že nábytok nevyzerá príliš masívne.

Kuchynská linka s ostrovčekom

Kuchynská linka s ostrovčekom je ako stvorená do veľkých domácností, kde je dostatok priestoru. Ostrovček je totižto masívnejší a v malých kuchyniach by mohol pri prechádzaní zavadzať. To však nemusí byť vždy pravidlom. Ak viete ostrovček umiestniť do interiéru tak, aby nezaberal potrebné miesto, môže byť realitou aj v malom byte.

Linka s ostrovčekom môže mať tvar písmena I alebo L. Je na vás, či vyplníte prázdny roh praktickou skrinkou, alebo ho necháte prázdny. Spravidla platí, že tvar do písmena L je praktickejší, pretože vďaka nemu získate úložný priestor navyše.

Okrem tvaru linky a jej rozmerov nezabudnite ani na riešenie úložiska. Najlepšia je kombinácia viacerých typov priestorov, ako napríklad zatvorených a otvorených políc, a zásuviek. Aby ste v zásuvkách udržali poriadok, doplňte ich funkčnými organizérmi.

A aké výhody vám prinesie ostrovček? Na tomto mieste môžete pripravovať všetky pokrmy, rovnako ako na kuchynskej linke. Keď k nemu však pristavíte barové stoličky, môžete za ním svoje kulinárske výtvory aj konzumovať. Ostrovček je univerzálny a vyzerá veľmi dobre. Vypĺňa prázdny priestor v kuchyni a zaisťuje, že miestnosť nepôsobí sterilne a chladne. Väčšina ostrovčekov disponuje aj úložným priestorom vo forme skriniek alebo políc.

Kuchynská linka so spotrebičmi

Keď si vyberiete kuchynskú linku, so zariaďovaním kuchyne ste ani zďaleka neskončili. Pred vami je ešte nákup kuchynských spotrebičov. Základ predstavuje sporák alebo elektrická či indukčná platňa, chladnička, mikrovlnka a umývačka riadu. Tomuto všetkému musíte v interiéri nájsť miesto a rozmiestniť to tak, aby ste pri varení alebo pečení nebehali z jednej časti kuchyne do druhej.

Zdá sa vám, že po výbere kuchynskej linky nezostalo v kuchyni miesto na spotrebiče? Alebo neviete, ako ich správne situovať? V tom prípade si vyberte kuchynskú linku so spotrebičmi a týchto starostí sa v priebehu sekundy zbavte. Kúpou takto riešenej linky sa nielenže oslobodíte od hľadania miesta pre elektroniku, ale takisto od výberu jednotlivých kúskov. Všetko necháte na odborníkov, ktorí za vás zvolia úsporné modely výrobkov za skvelú cenu.

Vhodná linka na chalupu alebo vintage štýle?

A, samozrejme, kuchynská linka nesmie byť len funkčná. Musí byť takisto štýlová a moderná. Pri jej nákupe preto sledujte aj dizajn. Ten by sa mal odvíjať od toho, čo sa vám páči. Prípadne od toho, ako je zariadená vaša domácnosť. Vyberáte si z viacerých štýlov:

  • Minimalizmus – bledé farby a jednoduchý výzor. Aj tak by sa dala opísať minimalistická kuchynská linka, ktorá je perfektná do menších aj väčších priestorov. Bledšie odtiene otvárajú miestnosť a zaisťujú, že budú trendy aj o niekoľko rokov.
  • Retro alebo vintage – výborné riešenie nielen do domácnosti, ale takisto na chalupy a chaty. Retro a vintage so sebou prinášajú spomienky na dávne časy a starajú sa o vytvorenie príjemnej rodinnej atmosféry.
  • Industriálny štýl – je vhodný skôr do väčších interiérov, pretože pracuje s tmavými farbami, ktoré vedia miestnosť opticky zmenšiť. Tento štýl využíva materiály ako kov a zakladá si na menších nedokonalostiach.
  • Severský štýl – podobný minimalizmu s tým rozdielom, že využíva viac dekorácií. Do kuchyne sa preto nebojte umiestniť aj štýlové doplnky, ako napríklad kvety v črepníku alebo ozdobné taniere.