PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)

Kuchynské linky

Kuchynská linka býva alfou aj omegou každej kuchyne, a tá zas stredom každej domácnosti. Vyberajte preto linku starostlivo a s tým najväčším rozmyslom.

Kuchynské linky predstavujú základ každej jednej kuchyne. Bez nich by ste nemohli v tejto miestnosti variť, piecť alebo inak pripravovať svoje obľúbené pokrmy či nápoje. Kuchynská linka pozostáva z viacerých častí, ktoré sa od seba odlišujú v závislosti od toho, aké prevedenie si vyberiete alebo čo potrebujete. Väčšina liniek však vo všeobecnosti obsahuje niekoľko klasických skriniek a zásuviek, spotrebiče a v niektorých prípadoch aj integrované osvetlenie. Samozrejmosťou je tiež drez.

Pri výbere kuchynskej linky je dôležité myslieť na viacero faktorov. Tým prvým je dizajn. Nová kuchynská linka by mala byť vo farbe a prevedení, ktoré sa vám páči a ktoré ladí s ďalším zariadením v interiéri, prípadne s vami zvoleným interiérovým štýlom. Platí, že v malej kuchyni by malo byť zariadenie odeté skôr do bledých farieb, ktoré opticky interiér otvárajú. Vo veľkých miestnostiach máte voľné ruky. Voľba farebného odtieňa je čisto na vás.

Následne dbajte na rozmery. Uistite sa, že linka, ktorá sa vám zapáčila, sa vám do kuchyne aj zmestí. Ak nie, nevzdávajte to. U nás nájdete okrem klasických aj menšie prevedenia kuchynských liniek do bytu.

Kuchynská linka. Kuchynské linky so vstavanými spotrebičmi. Malé, retro, rohové kuchynské linky. Linka do I

A ku koncu nezabúdajte ani na samotný typ linky. Túžite po linke s ostrovčekom, ktorá je inšpirovaná americkými filmami? Alebo potrebujete zariadiť kuchyňu na chalupe?

Kuchynská linka do malej kuchyne

Malá kuchyňa nemusí byť tak veľkým problémom, ako sa na prvý pohľad zdá. Nedostatok priestoru síce môže spôsobiť komplikácie s jej zariaďovaním, no keď si zvolíte správnu linku, vytvoríte si pekný kútik, v ktorom budete veľmi radi tráviť čas. Ako to však urobiť?

Tvar kuchynskej linky

Do malej kuchyne je najlepšia kuchynská linka do I, pretože zaberá len jednu stenu. Nevytvára tak napätie ani nepríjemnú atmosféru, ktorá by mohla viesť k podráždenosti a zbytočným hádkam. Na druhej strane, linka je stále dostatočne veľká na to, aby ste v nej pripravili obľúbené pokrmy.

Ak by sa vám kuchyňa do písmena I nepáčila, ďalším riešením je rohová kuchynská linka. Tá vypĺňa inak prázdny roh a poskytuje veľa miesta na prácu.

Dizajn

Zabúdať netreba ani na dizajn, ktorý vo veľkom ovplyvní to, aká atmosféra bude v miestnosti prevládať. Ako sme už spomenuli, do malých priestorov sú ideálne bledé farby, ktoré ho opticky zväčšia a presvetlia. Keď sa vám zdajú bledšie odtiene príliš chladné a strohé, vyskúšajte ich kontrast s čiernou alebo tmavofialovou. Interiéru takýmto spôsobom dodáte hĺbku.

Úložisko

Úložný priestor musí byť v malej kuchyni riešený nielen skrinkami postavenými na zemi, ale aj tými, ktoré sa vešajú na stenu. Takýmto spôsobom získate úložisko navyše a využijete inak nevyužitý priestor. Do skriniek alebo vitrín môžete uložiť všetky taniere, šálky aj príbory, čím eliminujete neporiadok, chaos a napätú atmosféru.

TIP: Do malých kuchýň sa skvelo hodia modulové kuchynské linky, ktoré si zostavíte sami, presne podľa svojich predstáv a potrieb.

Kuchynská linka s ostrovčekom

Kuchynská linka s ostrovčekom je snom mnohých ľudí. Dovoliť si ju ale môžu len tí, ktorí majú väčšiu kuchyňu. Ostrovček totižto zaberá veľa miesta a v malom priestore by mohol zavadzať pri prechádzaní.

Vo veľkých kuchyniach je však ostrovček praktickým pomocníkom, za ktorým môžete jesť alebo na ňom pripravovať svoje obľúbené pokrmy. Niektorí dokonca využívajú ostrovček ako menší bar, kde si vychutnávajú svoje obľúbené nápoje. Funkčnosť ostrovčeka sa následne zvyšuje, ak má úložné priestory vo forme políc alebo zásuviek.

Ostrovček môže byť samostatnou jednotkou, ktorá sa nachádza v blízkosti kuchynskej linky, prípadne môže byť do nej integrovaný. S takýmto riešením sa stretnete spravidla vtedy, keď si zvolíte kuchynskú linku do U alebo L.

TIP: Ak chcete ušetriť čas a vybrať si kuchynskú linku v celku, prezrite si naše kuchynské zostavy, ktoré disponujú dostatočne veľkou pracovnou plochou aj úložným priestorom.

Kuchynská linka so spotrebičmi

Okrem nábytku a úložného priestoru sú v kuchyni veľmi dôležité aj spotrebiče. Chýbať by vám nemala umývačka riadu, rúra, mikrovlnka a chladnička, ktoré sa považujú za základ. Následne si môžete dokúpiť aj doplnkové spotrebiče, ktoré nezaberajú príliš veľa miesta a spravidla sa umiestňujú do skriniek alebo na vrchnú časť kuchynskej linky, ako napríklad rýchlovarná kanvica, hriankovač, sendvičovač či kávovar.

Dobrou správou je, že hlavné spotrebiče si dnes nemusíte kupovať samostatne. Na trhu nájdete kuchynskú linku so spotrebičmi, ktorá vám ušetrí nielen čas a energiu, ale takisto financie. Nehovoriac o tom, že tento typ liniek je veľmi štýlový, moderný a minimalistický, pretože spotrebiče bývajú zabudované. S nábytkom tak vytvárajú jednu čistú líniu.

A netreba zabúdať ani na to, že kuchynská linka so vstavanými spotrebičmi je vhodná do malých aj veľkých kuchýň. Nájdete ju totižto v rôznych tvaroch, dizajnoch aj rozmeroch.

Linka na chalupu vo vintage štýle?

Máte chalupu, chatu alebo zrub a plánujete v ňom zariadiť kuchyňu? Okrem funkčnosti a praktickosti sa zamerajte aj na štýl linky. Do takéhoto príbytku je ideálna vidiecka kuchynská linka z masívu v tmavom alebo bledom prevedení. Povolené sú aj rôzne dekory, ako napríklad patina na kovových rúčkach alebo gravírovanie na skrinkách.

Ak by vás vidiecky štýl príliš nelákal, vhodná je aj retro kuchynská linka, ktorá sa inšpiruje minulými dekádami. Skvelo tak rozbíja moderné zariadenie a do interiéru prináša pravé teplo domova.

Prezrite si našu širokú ponuku kuchynských liniek a vyberte si takú, ktorá vám bude slúžiť dlhé roky. Možností je nespočetne veľa, vďaka čomu si na svoje príde úplne každý.