PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)

ODKLADACIE STOLÍKY

Potrebujete nejaký jednoduchý doplnok, na ktorý odložíte noviny, kľúče alebo napríklad hrnček s kávou? Odkladacie stolíky sú pre tieto príležitosti ako stvorené. Pri výbere myslite tiež na to, ze tu nemusíte brať do úvahy len praktickosť, ale určite si tu príde na svoje aj každý milovník moderného dizajnu. Vyberte si z našej ponuky stolíkov v sklenenom alebo laminátovom prevedení.

Chýba vám v domácnosti praktický odkladací priestor, ktorý by ste mohli využiť na rýchle položenie kľúčov, pohárov alebo iných predmetov? Namiesto toho, aby ste si kupovali veľké a masívne skrine, si zaobstarajte štýlové odkladacie stolíky. Tie môžete mať kdekoľvek potrebujete – v spálni, obývačke, hosťovskej izbe aj na chodbe.
Odkladací stolík je minimalistický a kompaktný. Veľmi jednoducho sa dokáže zladiť s celkom, vďaka čomu na seba nepúta zbytočne veľa pozornosti. Jeho tvar, výška a farebné prevedenie sa odvíjajú od vašich potrieb. K dispozícii sú väčšie, menšie, nižšie aj vyššie modely, ktoré vedia vyplniť strohý roh, doplniť konferenčný stolík aj skrášliť okolie prázdnej steny.
Ako už z názvu vyplýva, odkladací stolík slúži na odkladanie rôznych vecí. Môžete naň položiť vázu s kvetmi alebo ho nechať prázdny a použiť len v prípade núdze.

Malé, vysoké, úzke a okrúhle odkladacie stolíky

Odkladacie stolíky nájdete v mnohých prevedeniach. Každé pritom môžete využiť na niečo iné:

Vysoký odkladací stolík – býva vyšší ako konferenčný. Poskytuje miesto na rýchle odloženie kľúčov, mobilu alebo pohára. Na to, aby ste si z neho niečo vzali, sa spravidla nemusíte príliš zohýbať.
Nízky odkladací stolík – bez problémov dokáže splynúť s okolím. Býva približne rovnako vysoký ako konferenčný stolík.
Malý odkladací stolík – nezaberá veľa miesta, takže je ideálny aj do malých bytov a domov.
Veľký odkladací stolík – presný opak malého. Zaberá viac miesta, preto je vhodný skôr do veľkých domov, kde nebude zavadzať pri prechádzaní. Jeho výhodou je to, že poskytuje veľa úložného priestoru.
Okrúhly odkladací stolík – jeho oblé tvary pôsobia harmonicky a príjemne. Zvyčajne má kompaktné rozmery, takže sa zmestí aj do prázdneho kúta.
Hranatý odkladací stolík – klasika, ktorá nikdy nesklame. Stolíky majú viaceré prevedenia, takže si určite prídete na svoje.

Drevený alebo kovový odkladací stolík

Pri výbere odkladacieho stolíka sa musíte rozhodnúť, z akého materiálu bude vyrobený. K tým najobľúbenejším sa radia:

Kovový odkladací stolík – minimalistická a chladnejšia alternatíva, ktorá však pôsobí nadčasovo a štýlovo. Na rozdiel od masívu má kompaktné rozmery, takže sa zmestí aj do malých miestností. Dávajte si ale pozor na jeho kombináciu s inými materiálmi. Najlepšie spravíte, keď k nemu zvolíte teplé druhy, aby výsledok nepôsobil neosobne.
Drevený odkladací stolík – originálny kúsok charakteristický masívnosťou a tým, že potrebuje viac miesta. K jeho najväčším výhodám patrí skutočnosť, že vytvára pravú domácu atmosféru a to, že ho môžete kombinovať s akýmkoľvek materiálom.
Odkladací stolík z kombinácie kovu a dreva – neviete sa rozhodnúť, či siahnuť po kovovom, alebo drevenom stolíku? Vyberte si kombináciu, ktorou nikdy nič nepokazíte. Chladný a teplý materiál sa navzájom perfektne dopĺňajú a do interiéru prinášajú harmóniu.

Odkladacie stolíky, drevené, kovové. Úzke odkladacie stolíky. Malé odkladacie stolíky. Okrúhly odkladací stolík.

Rôzne farby odkladacích stolíkov

Materiál aj veľkosť máte vybrané, čo ďalej? V poslednom kroku sa zamerajte na farebné prevedenie. Pre minimalistov je v našej ponuke hnedý, sivý a čierny odkladací stolík. Tieto alternatívy pôsobia pokojne a zaisťujú, že budú trendy aj o desiatky rokov. To isté následne platí aj o odkladacom stolíku bielom a béžovom. Svetlé tóny priestor opticky zväčšia a dodajú mu život.
Hľadáte niečo zaujímavejšie? Nebojte sa odviazať a vyskúšajte výrazné sýte odtiene ako modrá, zelená či červená. Prípadne siahnite po menej tradičných povrchových úpravách imitujúcich prírodný kameň a mramor.