PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)

Jedálenské sety

Samostatnú jedáleň má v dnešnej dobe málokto a najčastejšie sa je v kuchyni. Aj tam je ale možné dojem jedálne jednoducho vyvolať. Stačí priestor aspoň trošku oddeliť a vybaviť kuchyňu jedálenským stolom s dostatočným počtom stoličiek. Skvelou možnosťou je obstaranie celého jedálneho setu, ktorý vám oboje ponúkne a zaručí, že sa stoličky aj stôl budú perfektne dopĺňať.

Jedálenské sety sú výbornou voľbou pre dokonalý gastronomický zážitok. Kombinujú v sebe funkčnosť, eleganciu a pohodlie. Spravidla sú navrhnuté tak, aby poskytli dostatok miesta na sedenie pre všetkých členov rodiny, vďaka čomu ich nemusíte dopĺňať žiadnymi ďalšími stoličkami alebo lavicami.

Centrálnym prvkom jedálenských setov je stôl. Jeho dizajn sa pohybuje od minimalistického a klasického až po prepracovaný a moderný. Na svoje si tak príde úplne každý. Z farieb prevládajú skôr jednoduchšie a tlmenejšie odtiene, ako napríklad hnedá, biela alebo čierna, no v niektorých prípadoch sa stretnete aj s inými a viac výraznými tónmi. V spojitosti s materiálom je na výber spravidla drevo, drevotrieska, kov alebo ich kombinácia.

Ďalšou dôležitou časťou jedálenskej zostavy je sedenie. To je riešené tromi spôsobmi:

Stoličkami – bežná voľba pre väčšinu domácností. Stoličky poskytujú pohodlné miesto vhodné aj na dlhšie sedenie. Ideálne sú preto nielen na rýchle zjedenie obeda, ale aj na stretnutie s priateľmi či dokonca na prácu. Väčšina disponuje mäkkým čalúnením, vďaka čomu zaručuje tú najvyššiu úroveň komfortu.
• Lavicami – môžu byť minimalistické bez opierok alebo masívne s nimi. Prvá alternatíva je kompaktná a hodí sa aj do menších interiérov. Nezasahuje totižto do priestoru a nezavadzia pri prechádzaní. Na druhej strane, lavice s opierkou sú veľké. Ideálne sú preto skôr do väčších kuchýň. Ich výhodou je, že zaručujú pohodlie, takže na nich môžete sedieť aj hodiny po tom, ako dojete obed.
• Kombináciou stoličiek a lavíc – zlatá stredná cesta pre každého, kto sa nevie rozhodnúť. Z jednej strany stola sa nachádza lavica, pričom z druhej niekoľko stoličiek. Plusom tohto riešenia je, že na rozdiel od čisto stoličkového variantu poskytuje viac miesta na sedenie.

Jedálenské sety pre 4 až 6 osôb

Jedálenské sety by ste si mali vyberať nielen podľa toho, ako vyzerajú, ale aj podľa toho, koľko miesta vám ponúkajú. Vo väčšine prípadov sa na trhu stretnete s dvomi veľkosťami, ktorými sú:

• Jedálenské sety pre 4 osoby – jedna z najpredávanejších alternatív. Zvyčajne obsahuje kombináciu stola a stoličiek. Niekedy sa však stretnete aj so stoličkami a jednoduchou lavicou.
• Jedálenské sety pre 6 osôb – vo veľkých domácnostiach môže byť tento set tvorený masívnym stolom a stoličkami. V menších bytoch je riešený formou lavice a kompaktnejšieho jedálenského stola, čím sa šetrí potrebné miesto.

Jedálenské sety. Kuchynské sety. Jedalenska zostavy. Rohové jedálenské zostavy. Lacné jedálenské sety, výpedaj, cena

Následne existuje ešte jedna alternatíva, ktorou je stôl s možnosťou roztiahnutia. Tá je výborná, ak vám počas bežných dní stačí napríklad set pre 4 ľudí, no občas k vám zavíta návšteva a vy odrazu potrebujete dve či štyri miesta navyše.

Moderné a luxusné jedálenské sety

Moderné jedálenské sety nie sú len praktickým pomocníkom, ale aj štýlovým doplnkom, ktorý jedálni či kuchyni dodáva šmrnc a osobnosť. Vo väčšine prípadov sú dominantným prvkom s výrazným dizajnom lákajúcim pozornosť. Mnohým prevedeniam nechýba ani jemnejšie gravírovanie alebo ďalšie zaujímavé detaily.

K dispozícii sú následne aj luxusné jedálenské sety. Tie sú charakteristické vyššou cenou a tým, že sú vyrobené z drahých a prémiových materiálov. V priestore zohrávajú kľúčovú úlohu a nastoľujú v nej atmosféru.

Lacné jedálenské sety

Hľadáte lacné jedálenské sety, vďaka ktorým ušetríte desiatky až stovky eur? Prezrite si našu ponuku a vyberte si z nej kvalitné, no pritom cenovo výhodné zariadenie v štýlovom dizajne. Možností je viac ako dosť. Určite si prídete na svoje.

V našej ponuke nájdete jedálenské sety rôznych štýlov a rozmerov - vyberte si.