PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)
DOPRAVA ZADARMO

DOPRAVA ZADARMO

Na všetky produkty pri nákupe nad 195,00 €

Ako si vybrať pohodlné relaxačné kreslo?

Ako si vybrať pohodlné relaxačné kreslo?

Pohodlne sa usadiť po ťažkom dni a len tak relaxovať pri dobrom filme či knižke je krásna predstava. Presne toto vám vie splniť kvalitné relaxačné kreslo.


Neprehliadnite tieto produkty


V článku Ako si vybrať pohodlné relaxačné kreslo? sa dočítate:

 

Niekedy sa kreslá vnímali väčšinou len ako súčasť sedacích súprav. Dnes ich v ponuke obchodov nájdeme skôr oddelene. Postupom času získali množstvo zaujímavých funkcií, ktoré ich umožňujú využiť v rôznych miestnostiach. Preto je dôležité, aby sme pri ich výbere dbali na to, kde konkrétne a pre aké účely ich kupujeme. Vybrať si totiž môžete napríklad kancelárske kreslo ale aj kreslo pre deti. V domácnostiach sa často využíva aj rozkladacie kreslo, ktoré sa v okamihu dokáže zmeniť na posteľ.

Každý z nás má iné nároky a predstavu o tom, ako by mal vyzerať relax. Aby ste práve ten váš kúsok mohli naozaj označiť za pohodlné kreslo, nekupujte ho na diaľku či bez poriadneho preskúmania jeho funkcií a iných vlastností. Dnes už nie je problém zájsť do obchodu a dohodnúť sa, či sa môžete do vašich „favoritov" usadiť. Len tak si dokážete vyskúšať všetky jeho vymoženosti ako poľohovanie, ovládanie a hlavne či vám vyhovujú opierky.
Na výber máte aj pri materiáli. Niektoré sú totiž vhodné aj pre domácnosti so zvieratkami, odolnejšie a ľahko udržiavané materiály sa určite zídu v rodinách s deťmi. Ak prahnete po klasike, nesklame vás koža, ktorá sa vám za váš záujem odvďačí aj dlhou životnosťou. Pri látkových variáciách si môžete miestnosť oživiť dizajn rôznymi vzormi či farebnými kombináciami.

Aké polohovacie kreslo

Tento typ kresla je skvelým funkčným, moderným ale aj praktickým doplnkom do každej domácnosti. Ich veľkou výhodou je možnosť elektrického polohovania. Je len na vás, ako si nastavíte podložku nôh či operadlo chrbta. Jednoduchým stlačením tlačidla na diaľkovom ovládaní tak doma nebudete mať len polohovacie kreslo ale aj lehátko. Ide o skvelú voľbu pre seniorov aj ľudí s telesným hendikepom či tých, ktorí sa zotavujú z operácií alebo mozgových a srdcových príhod. Práve im uľahčí vstávanie či nasadanie funkcia polohovania smerom dole a nahor. Plnohodnotný relax v ňom ale pocítia všetci.

Materiál vám odporúčame zvoliť podľa toho, na čo konkrétne či na akú dobu počas dňa ho plánujete využívať. Kožené typy sú pevnejšie a každá osoba, ktorá sa stará o čistotu domácnosti, určite ocení, že sa mimoriadne jednoducho čistí. Látkové kreslá sú pri sedení príjemnejšie a pocitovo mäkšie. Hodia sa pri viachodinovom využívaní a ležaní. Udržiavanie je podobné látkovým sedačkám. Pozor si ale treba dať na váhu a výšku užívateľov. Kreslá totiž nie sú všetky rovnaké. Rozdiel v popisoch nájdete napríklad pri nosnosti kresla v určitej polohe. Zvoliť si môžete aj vám vyhovujúce šírky operadiel na ruky, opierky chrbta či podnožiek.

V ponukách nájdete dve možnosti: jednomotorové a dvojmotorové kreslo. Prvý typ je vhodný skôr pre klasický relax. Nemôžete tu počítať napríklad so zdvihnutím nôh, na druhej strane je výhodou veľmi jednoduché ovládanie. Dvojmotorové verzie sa odporúčajú aktívnejším užívateľom. Dva motorčeky vám umožnia samostatné nastavenie podložky nôh aj opierky chrbta. Bonusom môže byť kreslo s označením Wifi, pri ktorom nie je ovládanie súčasťou samotného kresla.

Najlepšia je klasika v podobe kresla ušiak

Nábytok sa mení dobou rovnako ako iné dizajnové doplnky. V minulosti ľudia od nich očakávali úplne odlišné funkcie či vkus. Mnoho nábytku či aj samotných miest na sedenie sa v posledných rokoch posúvajú skôr do odvážnejších sfér. To sa týka najmä výzoru. O funkciách a lepšom využití ani hovoriť nemusíme. Nie je to však vždy tak. Proti prúdu sa už veky púšťa kreslo ušiak. Ide o typickú obľúbenú súčasť domácností, ktorá hádam nikdy nevyjde z módy. Mohli ste ho vidieť v obývačke vašich starých rodičov, pamätáte si ho z návštev kamarátov v detstve. Vôbec však nie je hanbou doň usadiť návštevu ani dnes.

Ušiak o sebe môže bez obáv povedať, že pohodlie je u neho na prvom mieste. Keď sme už spomenuli jeho nadčasovosť, to sa týka aj jeho základného tvaru. Ten tvoria vysoké operadlo často vysoko nad hlavou, ručné opierky a bočnice. Je pravda, že nie všetky sú za tie roky „na kopyto" a tvar sa predsa len súčasným dizajnovým trendom musí prispôsobiť, no podstata ostáva viac menej tá istá. Dnes ale „letia" hlavne retro dizajnové kúsky, no nič nepokazíte ani zaujímavým a vám blízkym poťahom. V obchodoch ale stále nájdete aj množstvo kvalitných klasických ušiakov s obľúbenou taburetkou.

Aj keď ide o takzvanú klasiku, na výber máte aj luxusnejšie voľby. Ak teda plánujete investovať o čosi viac, sú pre vás ako stvorené drahšie dizajnové kreslá, ktoré ideálne zapadnú do každej štýlovej kancelárie či moderných domácností. Aj medzi nimi nájdete retro ušiaky, aké ste si mohli všimnúť vo filmových domácnostiach najznámejších rodín. Stále platí, že primárnym účelom je poskytnúť dokonalé pohodlie, no nezabudnú očariť každého, kto sa na nich len na chvíľu pozrie.

Zdieľať článok na Facebooku