PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)

Pracujte s priestorom izby správnym výberom šatníka

Pracujte s priestorom izby správnym výberom šatníka

Šatníkové skrine patria medzi najdôležitejšie časti našich obydlí. Nájdeme ich v mnohých izbách od spálne, cez detskú izbu až po chodby. Bažia po nich najmä ženy, no odkladací priestor pre svoje oblečenie nutne potrebuje každý člen rodiny. Ako si však vybrať tú správnu?


Neprehliadnite tieto produkty


V článku Pracujte s priestorom izby správnym výberom šatníka sa dočítate:

 

Zladenie správnej veľkosti skrine s dizajnom býva ťažké

Pri nákupe šatníkových skríň pozeráme v prvom rade na ich funkčné vlastnosti. Dôležité sú rozmery samotnej miestnosti, kde ju plánujeme umiestniť. Je zbytočné siahnuť po veľmi veľkej skrini, ak zaberie veľa priestoru v izbe a navyše do nej nebudeme mať čo dať. Naopak si treba dať pozor na to, aby nebola veľmi malá a nezostal vo vnútri nevyužitý priestor. Vždy sa však snažíme zladiť tento kus nábytku so štýlom nášho príbytku, preto treba uvažovať aj nad správnou farbou či materiálom. Na trhu dnes nájdete množstvo ich variant, ktorý bude vyhovovať aj tomu najnáročnejšiemu zákazníkovi. Špičkoví dizajnéri konečne v poslednej dobe objavili aj tento bytový doplnok, a tak máte teraz možnosť siahnuť po širokej škále prevedení šatníkových skríň, ktoré oživia každú vašu miestnosť.

Dverové skrine či posuvne dvierka? Ide o prácu s priestorom

Pri výbere správneho šatníka treba brať ohľad najmä na samotnú izbu, kde ju plánujeme umiestniť. Vždy treba dbať na rozmery miestnosti či jej využívanie. Dverové skrine sú vhodné najmä do väčších priestorov. Svoju úlohu splnia predovšetkým v spálňach, kde nie je taká frekvencia ľudí počas dňa a tak otváranie ich dvierok do vnútra izby nebude obmedzovať jej funkčnosť. Na výber máte rôzne množstvo ich rozmerov, no vo všeobecnosti sa tu pracuje s výškou samotného šatníka. Ak sa rozhodnete siahnuť po šatníkových skriniach s posuvnými dvierkami, tie sa hodia najmä do chodieb či menších izieb. Vďaka tomuto systému zatvárania je ich inštalácia vhodná aj v priestorovo menších miestnostiach. Zákazníci často siahajú v prevedení posuvných dvier, ktorých súčasťou sú aj rôzne praktické zrkadlá, ktoré sa zídu najmä ženám. Zabúdať netreba ani na správny nákup políc šatníkov. Tie si vyberajte podľa toho, akú funkciu bude váš šatník plniť a čo doňho plánujete ukladať. Na výber máte rôzne variácie náhradných políc, ktoré sa líšia najmä veľkosťou a materiálom, z ktorého sú vyrobené, a tým pádom majú rozličnú nosnosť. Siahnuť môžete aj po praktickom zrkadle, ktorým nahradíte klasické dvere skrine.

Zdieľať článok na Facebooku