PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)

MÁME PRE VÁS PÁR TIPOV: AKO SI VYBRAŤ SPRÁVNU SEDACIU SÚPRAVU

MÁME PRE VÁS PÁR TIPOV: AKO SI VYBRAŤ SPRÁVNU SEDACIU SÚPRAVU

Ak práve zháňaťe novú sedačku a neviete si rady, pretože je na trhu množstvo rôznych prevedení a materiálov, tak tento článok je určený pre Vás. Dozviete sa množstvo zaujímavých informácií a tipov ako správne postupovať pri výbere sedačky.


Neprehliadnite tieto produkty


Sedacia súprava si v interiéri naďalej zachováva dominantné postavenie a naviac plní aj ďalšie funkcie. Sedaciu súpravu väčšinou volíme ako kompromis medzi pohodlím, estetickým vzhľadom a cenou. Sedacia súprava slúži pre všetkých členov rodiny a často je miestom, kde trávite najviac voľného času, preto by ste sa výberom mali dôkladne zaoberať. Máme pre Vás pár tipov, ktoré zaručene pri výbere sedačky pomôžu.

Zamerajte sa na praktické detaily. Dá sa poťah zhodiť a oprať? Opierky sú z dreva alebo látky, ktorá sa ľahko ošúcha? Pri výbere sedacej súpravy myslíte na budúcnosť!

Väčšia neznamená lepšia. Rozmery sedačky by mali vždy zodpovedať veľkosti interiéru. Existujú sedačky s dvomi, tromi ale i viacerými sedákmi. Avšak niekedy je výhodnejšie kúpiť menšiu sedačku a doplniť ju kreslom.

Konštrukcia sedačky patrí medzi jej najdôležitejšie časti. Práve konštrukcia určuje trvanlivosť a výdrž celej sedacej súpravy. Najlepší materiál na konštrukciu je kov. Použitie kovovej konštrukcie zaistí sedačke dlhú životnosť.
Výhrou sú sedacie súpravy, ktoré zároveň dokážu plniť funkciu úložného priestoru. Väčšina z nich je dokonca rozkladacia a tak jednoducho vytvoríte podložku pre svoje nohy.

Akú farbu? Aký materiál? Farbu sedačky laďte s interiérom obývačky. Prírodné tlmené farby väčšinou znesú všetko. Väčšiu pozornosť ako farebnému prevedeniu venujte typu povrchovej úpravy. Nie každá sedačka je vhodná pre rodinu s deťmi. Deťom občas niečo vypadne a tak by povrch sedačky mal byť ľahko umývateľný. Rovnako milovníci psov musia vyberať také poťahy, ktoré je možné jednoducho povysávať a čistiť. Posledný a podľa nášho názoru najdôležitejší bod – osobná skúška. Z obrázku v katalógu alebo z webu nemôžete vedieť, ako sa Vám bude na sedacej súprave sedieť. Pozrite si ju zblízka a zhodnoťte kvalitu spracovania. Ak teda máte možnosť prísť sa na sedaciu súpravu pozrieť osobne, tak určite neváhajte a vyrazte.

 

Rohová sedacia súprava s možnosťou rozloženia a s dvomi úložnými priestormi.

 

Má krásny prešívaný sedák aj opieranie. Kovové nohy zdôrazňujú moderný design obytnej zóny.

 
Sedacia súprava Afrodyta

Krásna moderná sedacia súprava veľkých rozmerov. Možnosť výberu z mnohých druhov látok.

Zdieľať článok na Facebooku