PhonePotrebujete poradiť?
+421 907 615 760 / +421 918 901 895 (Po - Ne 09:00-17:30)
DOPRAVA ZADARMO

DOPRAVA ZADARMO

Na všetky produkty pri nákupe nad 195,00 €

Doprajte svojmu telu kvalitný spánok!

Doprajte svojmu telu kvalitný spánok!

Najlepším riešením na zabezpečenie kvalitného spánku, je najlepším riešením zvoliť pre spálňu jednoduchý štýl bez zbytočných výstrelkov a prehnaného množstva doplnkov.


Neprehliadnite tieto produkty


Najlepším riešením je zvoliť pre spálňu jednoduchý štýl bez zbytočných výstrelkov a prehnaného množstva doplnkov, ktoré by vás mohli rušiť. Nepoddajte sa len chladnému minimalizmu a skúste vytvoriť harmonickú útulnosť, ktorá bude najlepšie odrážať váš štýl.

Je až zarážajúce, koľko ľudí neprikladá kúpe postele takú pozornosť, akú by mali. Nestačí premýšľať len nad tým, či sa nám rozmery a farba hodia do spálne, veľmi dôležité je tiež vybrať správny materiál, ale tiež rošt a matrac.

Pri výbere by mať neoddeliteľnú súčasť rozhodovania tiež praktická stránka veci. Správna výška ležiacej plochy Vám totiž môže veľmi uľahčiť vstávanie z postele. A týka sa to nielen starších užívateľov, ktorí majú väčšinou problém s kĺbmi a potrebujú viac pohodlia, ale i nás pracujúcich.
Základom výberu matraca je predovšetkým pohodlie pre vašu chrbticu. Chrbtica má mať v spánku oporu v čo najväčších plochách a povrch má byť mäkký, ale pevný, aby bol zaistený dobrý krvný obeh.

Ak sa pri ľahnutí do matraca zaborí rameno a bok tak hlboko, aby bola chrbtica vo vodorovnej polohe, máte správne tvrdý matrac.

Ako základ osvetlenia spálne sa odporúčajú svietidlá s tlmeným svetlom, ktoré podvedome navodzujú príjemné pocity. Za veľmi vhodné považujeme klobúkové stojace, alebo stolné lampy, vydávajúce tlmené svetlo a pri priamom pohľade na svietidlo, nie sú oči podráždené. Všeobecne je lepšie vyhnúť sa svietidlám umiestneným na strope.
Na jediné, na čo si určite ešte treba dávať pozor, sú farby. Nábytok do spálne, dekorácie a akékoľvek iné vybavenie vyberajte opatrne, radšej v tlmených a pastelových tónoch. Hodia sa odtiene hnedej, béžovej, šedej alebo bielej. Nevhodná je naopak sýtožltá alebo červená. Tieto farby prebúdzajú energiu a odporúča sa im pri výbere vyvarovať.

Zdieľať článok na Facebooku